ADAM.cz - Články

Syndikovat obsah Zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
ADAM.CZ - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže- ADAM je zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže. Informace pro pracovníky sdružení, vedoucí dětských skupin, rodiče, kalendář akcí, výletů a činností pro děti a dětské oddíly, zprávy ze světa dětských sdružení, praktické informace, diskuse, fóra, rozhovory, názory a zkušenosti.
Aktualizace: 3 hodiny 52 min zpět

ČRDM spolu s dalšími neziskovkami hájí existenci pestrých aktivit s předškolními dětmi

23 Červenec, 2014 - 17:33
Zakážeme dětem běhat, aby neupadly a neodřely se? K takovému nesmyslnému zákazu přirovnává současnou likvidaci lesních školek kvůli prevenci domnělého nebezpečí...
Kategorie: Jinde píší

Sleva na veškeré jízdné u Českách drah pro všechny členy ČRDM!

23 Červenec, 2014 - 16:00
Česká rada dětí a mládeže zahájila prostřednictvím svého projektu Evropských karet mládeže EYCA blízkou spolupráci s Českými drahami.
Kategorie: Jinde píší

Lughnasad zve již poosmé do Nasavrk

23 Červenec, 2014 - 12:19
8. ročník mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad, který pořádá Boii, z. s., proběhne ve dnech 1. - 3. srpna 2014 v Nasavrkách.
Kategorie: Jinde píší

ADAM.cz a ARCHA se těší na Vaše prázdninové příspěvky

22 Červenec, 2014 - 13:03
Podělte se s ostatními o své zkušenosti, zážitky, postřehy a dojmy z letní táborové či jiné prázdninové činnosti pořádané Vaším sdružením – portál ADAM.cz a tištěný zpravodaj ARCHA nabízejí prostor pro Vaše články a fotky. Texty, doplněné pokud možno několika fotografiemi (nejlépe v tiskové = maximální kvalitě) zasílejte, prosím, již v průběhu prázdnin současně na adresu archa@crdm.cz a adam@crdm.cz. Uzávěrka příspěvků pro 5. číslo časopisu ARCHA je 5. září, vyjde počátkem října. Portál ADAM.cz Vaše články a fotografie může publikovat průběžně...
Kategorie: Jinde píší

Tvůrčí dílna "Plstění ovčí vlny" ve Valašském Meziříčí

22 Červenec, 2014 - 12:59
Na víkend 26. a 27. července 2014 vždy od 10 do 16 hodin jsou ve Valašském Meziříčí v kostele Nejsvětější Trojice připraveny tvořivé dílny.
Kategorie: Jinde píší

Nejkrásnější nádraží

21 Červenec, 2014 - 09:28
Na svých prázdninových cestách potkáváte jistě spoustu smutných neudržovaných stanic, ale také ty pěkné, opravené, udržované, rozkvetlé.
Kategorie: Jinde píší

Do Nasavrk vyrazí kupecké karavany. Vezmou to přes Litomyšl, Pardubice i Chrudim

20 Červenec, 2014 - 07:01
Na Lughnasad, jeden z hlavních keltských svátků, se letos vydají do Nasavrk i dvě kupecké karavany. Informuje o tom spolkový web Boii.
Kategorie: Jinde píší

Ochranáři apelují na senátory: dejte lesním školkám šanci

20 Červenec, 2014 - 06:03
Ochranáři apelují na senátory, aby vrátili zákon o dětské skupině do Poslanecké sněmovny s pozměňovacím návrhem, který umožní registrovat se u MPSV těm uskupením, která chtějí být registrována jako dětské skupiny – ta také budou daňově zvýhodněna. Těm, kdo registrováni být nechtějí a daňové výhody čerpat nebudou, bude ponechána svoboda v rozhodování, jakým způsobem a v jakém prostředí si přejí své děti vést a vzdělávat. Český svaz ochránců přírody to uvádí ve své tiskové zprávě.
Kategorie: Jinde píší

Úsměv a slovo „děkuji“ jsou lepší než vysoký plat

19 Červenec, 2014 - 12:18
Rozhovor s Hankou Roubíčkovou o jejích zkušenostech z workcampů v Itálii a ve Francii, jichž se zúčastnila
Kategorie: Jinde píší

Turecké ozvěny debrujárské soutěže

19 Červenec, 2014 - 10:34
Čestný prezident debrujárů Dr. Azmi Kocak z tureckého Istanbulu byl tradičním členem odborné poroty soutěžního Poháru vědy a v rámci finále KVARK 2014 navštívil Českou republiku. O úspěšném průběhu Poháru vědy i své návštěvy referoval v tureckém populárně vědeckém časopise Telepati. Na svém spolkovém webu o tom informuje Asociace malých debrujárů ČR.
Kategorie: Jinde píší

TV Barrandov referuje o chystaném zákonu o dětských skupinách

18 Červenec, 2014 - 11:51
Po České televizi (ČT24, 16. 7.) se námětu chystaného zákona o dětských skupinách věnovala ve své zpravodajské relaci 17. 7. i TV Barrandov. Jde o to, že lesní mateřské školy – ale nejen ony, nýbrž i další neziskové organizace, které pracují s předškolními dětmi – se současným zněním zákona cítí existenčně ohroženy, a bijí proto na poplach. Ani roční lhůta, již nyní zákon předpokládá, pro „vyřešení situace“ nestačí, jak pro TV Barrandov uvedl předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček: „Ten zákon říká, že je rok přechodná doba právě na to, aby ty podmínky (lesní školky a podobné organizace) splnily – což de facto znamená při nepřizpůsobení se těm podmínkám likvidaci těch (jejich) aktivit.“
Kategorie: Jinde píší

Dobříš má nové „foglarovské“ ulice

18 Červenec, 2014 - 07:17
Středočeské město Dobříš má od 26. června 2014 pět nových ulic pojmenovaných na foglarovské motivy. Vedle ulice Jaroslava Foglara schválilo Zastupitelstvo města Dobříše na svém zasedání nově názvy ulic Ke Stínadlům, Rychlých šípů, Jana Tleskače a Velkého Vonta. Informuje o tom internetový foglarovský magazín Bohoušek.
Kategorie: Jinde píší

Kód Salomon provede dospělé i děti tajuplnou historií Ostravy

18 Červenec, 2014 - 04:56
Ostrava je v nebezpečí! Zachraňte ji před magickým talismanem a staňte se hrdiny! Vezměte mobily, děti a vyrazte na luxusní šifrovačku!
Kategorie: Jinde píší

Pětaosmdesátka Vlastislava Tomana

17 Červenec, 2014 - 10:50
Dlouholetý šéfredaktor známého dětského časopisu ABC, autor mnoha komiksových seriálů a několika knih Vlastislav Toman se 17. července 2014 dožívá osmdesáti pěti činorodých let.
Kategorie: Jinde píší

Nadace VIA otevírá další ročník asistenčního programu „Začni od sebe“ pro leadery NNO

17 Červenec, 2014 - 04:55
„Právě otvíráme nový ročník intenzivního asistenčního programu Začni od sebe, který nabízí dovednosti, sebezkušenost, asistenci, praxi, sdílení a prostor pro osobnostní růst,“ sdělil serveru ADAM.cz projektový asistent Petr Košek s tím, že Leadership Aid je projekt Nadace VIA na podporu vůdčích osobností neziskovek a neformálních skupin činných v občanském sektoru.
Kategorie: Jinde píší

ČT24: Neziskovky se staví proti současnému znění zákona o dětských skupinách

16 Červenec, 2014 - 16:56
Proti současnému znění zákona o dětské skupině se zvedá vlna odporu. Návrh, který prošel Poslaneckou sněmovnou a nyní o něm má jednat Senát, se nelíbí například neziskové organizaci Člověk v tísni nebo České radě dětí a mládeže. Organizace se bojí, že zákon ohrozí integraci sociálně znevýhodněných dětí i existenci skautských oddílů pro ty nejmenší, informoval zpravodajský kanál České televize ČT24.
Kategorie: Jinde píší

Tábory tomíků jsou v plném proudu

16 Červenec, 2014 - 14:46
Prázdniny jsou v plném proudu a na letní tábory už vyrazilo nebo zanedlouho vyrazí téměř 4900 mladých tomíků z více než 150 oddílů.
Kategorie: Jinde píší

Barevný svět v TYMY

16 Červenec, 2014 - 08:21
Městské tábory jsou jedna z možností, jak zajímavě prožít prázdniny.
Kategorie: Jinde píší

EDUin: Zákon o dětské skupině jeden problém řeší a druhý vyvolává

16 Červenec, 2014 - 05:21
Počet iniciativních rodičů v posledních letech strmě vzrůstá. Tito rodiče jsou zpravidla dobře informovaní a o tom, jak by měla vypadat škola pro jejich děti, mají přesnou představu. Jejich hlas je v debatě o školství nejsilnější a právě oni budou spoluurčovat podobu vzdělávání u nás. Stát by si toho měl být vědom a ne si tuto vlivnou skupinu proti sobě popudit. Může se stát, že jejich důvěra ve stát ještě poklesne a zesílí už tak výrazný trend, kdy řada rodičů své děti do státních škol nedává, posílá je do soukromých nebo zakládá vlastní školy. Důsledkem bude pokračující odliv potenciálně nejschopnějších dětí z hlavního vzdělávacího proudu a rozevírání sociálních nůžek. Ve své tiskové zprávě, publikované prostřednictvím serveru Econnect, to uvádí obecně prospěšná společnost EDUin, která usiluje o to, aby se téma vzdělávání stalo celospolečenským tématem.
Kategorie: Jinde píší

Česká, rakouská a slovenská mládež předskakovala celoevropskému dni koupání v řekách

15 Červenec, 2014 - 11:19
Ve dnech 3.–7. 7. 2014 se uskutečnilo mezinárodní setkání mládeže, jehož tématem byla nejen problematika ochrany přírody při soutoku Moravy a Dyje. Pětidenní setkání mládeže River Jump umožnilo osmdesáti mladým lidem z Česka, Rakouska a Slovenska dozvědět se více o přírodě, historii a životě lidí při soutoku Moravy a Dyje. Symbolickým skokem do vody se mládež připojila k celoevropské iniciativě Big Jump za ochranu evropských vod. V tiskové zprávě, uveřejněné prostřednictvím serveru Econnect, to sdělilo Hnutí Brontosaurus.
Kategorie: Jinde píší

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
 
 
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
 
 
 
 
 
 
 
21
22
23
24
25
26
27
 
 
 
 
 
 
 
28
29
30
31
1
2
3