Aktuální uzávěrky - listopad / prosinec

AUSTRÁLIE

The Centre for Health Informatics, které je součástí australské University of New South Wales, nabízí 3 PhD. stipendia. Hledají se zájemci o tyto tři výzkumné projekty: translational bioinformatics, agent-based models of communication in health organizations, decision making and computational discovery technologies for the clinical biosciences.

 

Délka studia: 3 roky

Datum uzávěrky: 30. listopadu 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/australia-phd-scholarships-in-health-and-biomedical-informatics-at-chi-unsw-sydney

 

AUSTRÁLIE

 

Univerzita v Sydney nabízí PhD. stipendium studentům, kteří mají vynikající studijní výsledky z oboru blízkému virologii a proteomice. Úroveň dosavadního studia musí odpovídat first class honours degrese - zhruba náš magistr.

 

Datum uzávěrky: 30. listopadu 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/australia-phd-scholarship-in-proteomics-and-virology-university-of-sydney

 

BELGIE

The Biomedical Research Institute univerzity v belgickém Haysseltu, nabízí dvě doktorandská stipendia na projekt s názvem: „Development and Characterisation of Fluorescent Molecularly Imprinted Polymers for Nanotechnology and Applications in Advanced Electronic Devices, Chemo- and Bio-sensors". Uchazeči musí mít vystudované magisterské studium z oboru fyzika, chemie, bio-medicínské vědy, bio-inženýrství a podobně.

Délka: 2 roky

Datum uzávěrky: 17. prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/

 

BULHARSKO

Výběrové řízení pro studium v Bulharsku pro studenty bakalářských, magisterských a doktorandských studijních programů a na letní jazykové kursy bulharštiny pro VŠ studenty a VŠ učitele v r. 2008.O stipendia se žádá na Akademické informační agentuře.

 

Délka: 1 (u jazykových kurzů) - 9 měsíců

Datum uzávěrky: 14. prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.dzs.cz/scripts/detail.asp?id=183

 

ESTONSKO

Ministerstvo školství Estonské republiky pořádá výběrové řízení pro studenty, kteří chtějí získat stipendium. Stipendia jsou určena studentům všech stupňů vysokého školství, k dispozici jsou i stipendia na jazykové kurzy.

 

Délka: 1 - 10 měsíců

Datum uzávěrky: 14. prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.dzs.cz/scripts/detail.asp?id=187

 

IRSKO

Irská univerzita nabízí stipendium pro studenty doktorandského studia. Jejich výzkum se bude týkat především chemických oborů. Proto musí uchazeči mít titul Mgr. právě z chceme, nebo relevantního oboru (například i enviromentální vědy)

 

Délka studia: 3 roky

Datum uzávěrky: 14. prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/

 

LOTYŠSKO

Lotyšská strana nabízí studentům, zajímajícím se o tuto zemi stipendia - formou výběrového řízení. Jsou určena studentům všech stupňů vysokého školství, k dispozici jsou i stipendia na jazykové kurzy.

 

Délka: 1 - 10 měsíců

Datum uzávěrky: 14.prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.dzs.cz/scripts/detail.asp?id=194

 

NĚMECKO

Česko-německý fond budoucnosti vypisuje pro české a německé studující českých a německých vysokých škol stipendia ke studiu v příslušné sousední zemi. Výše stipendia činí 650 € měsíčně plus jednorázový příspěvek na náklady ve výši 650 € (cestovné, ostatní výdaje apod.). O stipendium se mohou ucházet studující všech semestrů jakož i doktorandi/doktorandky humanitních a společenskovědných oborů (jazykověda, literární věda, kulturologie, nauka o komunikaci, historie, politické vědy, filosofie, sociální vědy, právo, hospodářské vědy aj.).

 

Délka: 10 měsíců

Datum uzávěrky: 15. prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.fondbudoucnosti.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=5948

 

NĚMECKO

PhD. pozici v Rehabilitation Robotics nabízí německý Institut automatizace v Brémách. Zájemci se mohou zapojit do tří zajímavých projektů (viz uvedené stránky) Uchazeči musí mít ukončené magisterské studium (Mgr. Ing. ) z elektrotechniky, počítačů, či podobných oborů.

 

Datum uzávěrky: 30. listopadu 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/germany-phd-positions-in-rehabilitation-robotics-university-of-bremen

PORTUGALSKO

 

Doktorandské stipendium, obor bezdrátová komunikace, nabízí portugalský Instituto de Telecomunicações. Zájemci musí mít nejen výbornou znalost angličtiny, ale i výborně umět programovat v C/C++.

 

Datum uzávěrky: 3. prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/portugal-phd-position-in-wireless-communications-instituto-de-telecomunicacoes-it


SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Ropný institut v Abu Dhabi nabízí možnost studia jak doktorandského, tak magisterského stupně. Úspěšní kandidáti obdrží stipendium. Je nutná znalost angličtiny (minimálně TOEFL 550) a vynikající studijní výsledky v předchozím, bakalářském studiu.

 

Datum uzávěrky: 30. listopadu 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/uae-ms-phd-fellowships-at-petroleum-institute-abu-dhabi

 

ŠVÝCARSKO

Universita ve švýcarském Luganu nabízí doktorandská stipendia pro studenty ekonomie. Samozřejmostí pro žadatele je, že mají již magisterské (či ekvivalentní) studium ekonomi a příbuzných oborů za sebou.

 

Délka studia: 2 roky

Datum uzávěrky: 2. prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/switzerland-phd-position-in-economics-university-of-lugano

 

USA

American Association of University Women (AAUW) nabízí zahraničním studentkám stipendia ke studiu i na výzkum. Podporováno je jak prebraduální tak postgraduální studium na akreditovaných vysokých školách v USA. (Bc.až PhD.)

 

Délka: jeden rok

Datum uzávěrky: 1. prosince 2007

Zdroj a více informací: http://www.aauw.org/education/fga/fellowships_grants/international.cfm

 

 

Pro ICM NIDM MŠMT zpracovala Julie Čákiová
Datum: 19.11.2007
Zdroj: uvedené webové stránky

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4