Bakala Foundation bude vybírat stipendisty z 238 zájemců o studium v zahraničí

Bakala Foundation bude vybírat stipendisty z 238 zájemců o studium v zahraničíZájem o finanční podporu studia v zahraničí prostřednictvím programu SCHOLARSHIP je v letošním roce opět velmi silný. Do stipendijního programu Bakala Foundation se v letošním roce přihlásilo 238 studentů. Nadace nyní z tohoto počtu vybere žadatele k ústním pohovorům, kam postoupí zhruba každý desátý. Pokud přesvědčí výběrovou komisi, získají stipendium, které jim ulehčí studium na prestižních zahraničních univerzitách.

„Konkurence je jako každý rok obrovská. Mezi přihlášenými převažují studenti s nadprůměrnými výsledky a jasnou představou o své budoucnosti. I letos se nám hlásí uchazeči ze všech 14 krajů,“ komentuje letošní přihlášky studijní poradkyně Bakala Foundation Kristýna Borsodi.

O stipendium letos tradičně žádají studenti středních a vysokých škol. Nadace obdržela více než 400 žádostí, některé z nich ovšem musela vyřadit z důvodu nesplnění požadovaných kritérií. Mezi ta patří zejména zájem studovat bakalářský či magisterský obor na některé z kvalitních zahraničních univerzit, napsání eseje v anglickém jazyce, věk do 33 let a dodání doporučujících dopisů.

„Čeští studenti mají zájem studovat zejména na amerických školách patřících do tzv. Břečťanové ligy (Ivy League) a na elitních univerzitách v Evropě. Řada z nich si to však nemůže finančně dovolit. Těm nejtalentovanějším z nich se to snažíme usnadnit,“ dodává Borsodi.

Student, který se rozhodne studovat v zahraničí, musí zpravidla kromě složení přijímací zkoušky dodat škole i informace o tom, z jakých zdrojů plánuje své studium hradit. Roční školné na nejdražších univerzitách se blíží hranici milionu korun (45-50 tis. USD). K této ceně je nutné připočíst náklady spojené s pobytem a studiem.

Bakala Foundation již šestým rokem nabízí prostřednictvím programu SCHOLARSHIP talentovaným českým studentům finanční podporu, kterou potřebují ke splnění svých studijních snů. Nadace nabízí stipendia středoškolským studentům, kteří ve svých studiích chtějí pokračovat za hranicemi Česka. Rovněž finančně podporuje stávající vysokoškolské studenty, hledající prvotřídní program v oboru, kterému se již nějakou dobu věnují a vědí, jak taková studia co nejlépe zúročit.

Stipendia v rámci programu SCHOLARSHIP nepředstavují pouze jednosměrnou jízdenku na semestr či rok v zahraničí. Studenty, kteří mají vynikající studijní výsledky a nejsou schopní si své studium financovat vlastními silami, nadace podporuje po celou dobu jejich studia.

Program SCHOLARSHIP zastřešuje Bakala Foundation (dříve Nadace Zdeňka Bakaly) ve spolupráci se švýcarskou nadací Fondation Zdenek et Michaela Bakala. Celková částka, kterou manželé Bakalovi doposud podpořili talentované studenty při studiu v zahraničí, činí téměř 75 milionů Kč. V rámci programu SCHOLARSHIP bylo podpořeno již 87 studentů.

Marie Wichterlová, wichterlova@bakalafoundation.org, tel: 601 593 949

 

 

 

 

Vložila: Dana Šatrová, červen 2015
Zdroj: TZ, Nadace The Bakala Foundation 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
31
1