CareerDAYS 2016

CareerDAYS 2016Festivalová atmosféra, neformální aktivity, důraz na zážitky a opravdový kontakt mezi zaměstnavatelem a studenty. Novinky pro nadcházející ročník festivalu Career DAYS 2016 jsou zveřejněny!

Každoročně se Career DAYS účastí přes 1000 studentů z celé České republiky a nad 20 firem. Nadcházející ročník festivalu kariérních příležitostí se bude konat 3. a 4. března 2016 v hotelu Diplomat v Praze. 24. ročník se zaměří na tři hlavní pilíře: neformální prostředí, festivalovou atmosféru a praktický interaktivní program. Čestným partnerem pro letošní ročník je J&T banka a AVON. Dalšími partnery jsou Accenture, adidas, CETIN, ČSOB, ČEZ, DHL, EY, Glencore, Heineken, Komerční banka, Kooperativa, KPMG, Nestlé, Provident, RWE a Tesco. V současné době svou účast potvrzují ostatní firmy. Kromě již tradičních setkání s firmami se účastníci mohou těšit na případové studie, tréninky, networkingové snídaně a večeře s firmami, galerii zahraničních možností, ale také na inovativní systém tradičních veletržních stánků

Festival kariérních příležitostí je určen vysokoškolským studentům všech ročníků, kteří mají zájem o marketing, obchod, finance nebo HR, tedy lidské zdroje. Očekáváno je až 30 zúčastněných firem. Prodej vstupenek a nové webové stránky byly spuštěny 1. prosince 2015 v 9:00 na oficiálních stránkách festivalu. Do 30. ledna 2016 je cena vstupenky pro účastníky 150 Kč s DPH. Cena zahrnuje volbu programu, občerstvení po dobu akce, vstup na afterparty a hlavně nezapomenutelnou atmosféru festivalu kariérních příležitostí. Konkrétní program bude pro účastníky zveřejněn 1. února 2016. 

Hlavní úkol Career DAYS 2016 je podle hlavního organizátora festivalu Ondřeje Vodáka jasný: “Naším cílem je vytvořit takové prostředí, ve kterém se budou cítit studenti i firmy jako doma. Kde spolu budou moct komunikovat neformálně a bez okolků jako by se potkali v jejich oblíbené kavárně nebo na pikniku. Protože jenom takhle zahodí veškeré bariéry a doopravdy se mezi sebou poznají, aby díky tomu mohli vyhodnotit jejich budoucí spolupráci.” Čím dál více se začíná mluvit o firemní kultuře, firmy stále méně oslovují studenty pouze s možností tréninků a přednášek, vše směřuje do méně formálního směru. Ať jsou to networkingové snídaně, večeře, párty, stolní fotbálek, jiné hry a další možnosti. 

Tomuto úkolu je podřízen celý vedlejší program. Studenti mohou přijít hned ráno v 8 hodin a vychutnat si s firmami snídani v prostorách hotelu. Následně si vyberou program, který je rozdělen podle zaměření na #marketing, #sales, #finance, nebo #hr. Vybrané společnosti si mohou vybrat skupinu studentů, kteří je během dne nejvíce osloví, se kterými mohou na konci dne strávit večeři v horním patře hotelu. V pátek bude pro všechny účastníky připravena afterparty, kde mohou studenti i firmy oslavit nově vzniklé spolupráce a poznání. 

Novinkou pro následující ročník bude přepracovaný systém veletržních stánků. “Nás samotné stánky absolutně nebaví. Musíte u nich stát, za zády vám dýchá na krk dalších deset lidí a vše je takové až moc rychlé a nedává moc příležitostí se pořádně poznat,” dodává Ondřej Vodák. Členy organizačního týmu festivalu napadlo klasický koncept inovovat do podoby “obýváčků”. Firmy budou mít k dispozici pohovky a konferenční stolky, mohou si vše vyzdobit dle firemní kultury, nebo si přivést stolní fotbálek, Xbox, cokoliv z jejich vlastní kanceláří. Tyto stanoviště firem mají působit jako místo, kde si v studenti mohou dát se zástupci firem kávu a popovídat si o možnostech v příjemném prostředí. 

Celý hlavní program je rozdělen do více kategorií podle jeho účelu. “Jestli chcete poznat firmu jako takovou, jsou tady setkání. Pokud se chcete něco naučit - trénink. Jestliže se toužíte vžít do role ředitele obchodu jedné z firem, pro vás budou případové studie. Láká vás naopak určitý obor, jako je třeba marketing, jsou tady pro vás panelové diskuze.” prozrazuje o programu Ondřej Vodák. 

 

O Career DAYS 

Událost Career DAYS byla vždy jediná akce svého druhu. Byla vytvořena pro studenty všech ekonomických univerzit v České republice. Zároveň to byl původně první veletrh kariérních příležitostí  svého druhu v České republice. Career DAYS byly založeny roku 1993, o veškerou záštitu se po celou dobu stará AIESEC, největší studenty řízená organizace na světě, jejíž členové celou událost organizují. Hlavním cílem festivalu je pomoci mladým lidem najíst si své vysněné zaměstnání. Za úspěchem a tím, že Career DAYS jako projekt existují již 23 let, stojí právě jedinečný koncept, protože nikdy nešlo o pouhý stánkový veletrh. Nosnou myšlenkou je dát prostor studentům poznat firemní kulturu daných firem a zažít osobní interaktivní setkání s jejich zástupci. 

Organizace AIESEC Česká republika se zaměřuje na rozvoj mladých lidí skrze členství v organizaci a zprostředkovávání zahraničních profesních a dobrovolnických stáží pro studenty vysokých škol. Mimo projekt Career DAYS také organizuje další akce na propojování aktivních mladých lidí a úspěšných firem, např. akce Youth to Business, Talents of Tomorrow, průzkum mezi studenty The Most Desired Company.

 

 

 

Vložila. Tereza Komůrková, leden 2016
Zdroj: TZ AIESEC

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
31
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
1
2
3
4
5
6