Celoroční stáže v České televizi

Celoroční program dlouhodobých stáží – ČT start

Máte zájem si během studia vydělávat prací v oboru? Chcete se učit od největších profesionálů? Pokud ano, postavte se s námi na START své kariéry. Česká televize se otevírá mladým profesionálům.

Co můžete očekávat od dlouhodobé stáže?

Na 12 měsíců se stanete plnohodnotnou součástí týmů těch nejlepších profesionálů, od kterých se budete moci učit. V rámci programu budete mít přiděleného svého garanta, který vás bude celou stáží profesně provázet a pravidelně vám poskytne zpětnou vazbu.

Navíc společně s ostatními stážisty v programu budete spolupracovat na dlouhodobých projektech. Po celý rok je pro vás také připravena řada školení a workshopů. Pokud budete úspěšní, může se stát, že na konci stáže získáte v ČT stálou pracovní pozici (to však záleží i na aktuální nabídce volných pracovních míst).

Koho hledáme?

Studenty posledních ročníků navazujícího magisterského nebo doktorandského studia, kteří mají zájem o konkrétní obor. Výhodou je alespoň krátká praxe v oboru. Uplatnění nabízíme napříč celou ČT (od techniky až po HR).

Jak se přihlásit?

Vždy na podzim zveřejňujeme na kariérních stránkách České televize všechny vypsané stáže. Přihlášení je možné přes odpovědní formulář, který je u každého inzerátu.

Podívejte se na facebookovou stránku ČT start, jak se daří letošním stážistům. Pokud vás k programu ještě něco zajímá a nenašli jste to na našich stránkách, napište stážistům přímo na Facebooku. Rádi vám dotazy zodpoví.

A jak vidí program ČT start sami stážisté? Podívejte se, co si pro vás připravili.

Krátkodobé stáže

Jste student SŠ/VŠ a potřebujete povinnou praxi do školy?

Česká televize nabízí studentům i krátkodobé stáže. Jsou kratší (maximálně na dva měsíce) a jsou neplacené. Bohužel nemůžeme vyhovět každé žádosti, vždy záleží na aktuální situaci v konkrétním oddělení, ale snažíme se, aby u nás byly dveře otevřené pro co nejvíce stážistů.

Krátkodobé stáže v TS Brno

Česká televize TS Brno nabízí pro studenty vysokých škol tříměsíční bezplatné stáže v různých oborech. Nabídku najdete v příloze.

Diplomové práce

Hledáte téma Vaší diplomové práce? Podívejte se na ty, které vypsala Česká televize:

 • HR marketing na sociálních sítích
 • Český dabing - má šanci na přežití i v 21. století?
 • Generační obměna klíčových zaměstnanců v instituci
 • Rozdíly v realizaci projektů přímou výrobou České televize a privátních výrobních společností
 • Právní zajištění výroby audiovizuálních děl
 • Volné téma z oblasti vývoje pořadů a programových formátů
 • Volné téma z oblasti zpravodajství
 • Volné téma v oblasti audiovizuální techniky

Pokud vás některé z témat zaujme, neváhejte se přihlásit do výběrového řízení na email diplomoveprace@ceskatelevize.cz.

Součástí přihlášky musí být:

 • životopis
 • návrh struktury DP
 • esej na téma Proč jsem si vybral toto téma a jakým bude přínosem pro ČT (rozsah 1 A4 normovaného textu)

Spolupráce s filmovými VŠ

Česká televize a filmové školy se v rámci projektu ČT start dohodly na společné tvorbě televizních formátů. Studenti filmových škol předloží České televizi své návrhy, na jejichž základě mohou získat finanční podporu České televize. Zdařilé scénáře, hrané filmy, dokumenty či animace se mohou stát podkladem k následným projektům vytvářených v profesionálních podmínkách pro televizní vysílání v České televizi. Více informací spolu s již vzniklými studentskými filmy najdete na stránkách ČT start.

Vložila: M. Borovská, březen 2018
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2