Červnová nabídka z Portálu.

Podívejte se na nabídku knih z nakladatelství Portál.

 

 
Dungelová, Radana
Čim, Čára a zahrada

9788026216049.jpg

Ilustrace: Dungel, Jan

Krátké příběhy ze života obyvatel travní říše. Kniha vychází ze zásad genetické metody výuky čtení. Všechny příběhy v knize jsou tedy psány velkým tiskacím písmem a jsou řazeny od pohádek čtenářsky jednodušších až po ty složitější (pohádky dvoj až trojslabičné). Svojí délkou jsou taktéž příběhy přizpůsobeny začínajícím čtenářům, aby si je děti mohly číst samy ať už doma, ve škole či v družině.
Radana Dungelová se vedle své práce v brněnské zoo věnuje publikování v populárně naučných časopisech, fotografování a cestování.
váz., 96 str., 249 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Jde sem lesem , Karolínka a její zoo , Příběhy z amazonského pralesa

 

  
 

 

Zack, Devora
Jak navazovat kontakty
i když nemáte rádi networking

9788026215943.jpg
Překlad: Fafejta, Ondřej
Potřebujete navázat více pracovních kontaktů, ale máte rádi samotu nebo si rádi věci dopředu dobře rozmýšlíte? Devora Zack pro vás připravila rádce, který vám umožní využít právě vašich preferencí a předností, abyste se seznámili s druhými lidmi. Ve své knize rozkrývá, čeho všeho se týká a netýká introverze a extroverze, a umožní vám zjistit, k jakému z těchto pólů inklinujete.
Devora Zack se označuje za introverta a nepřítele klasického networkingu, nicméně má dlouholeté zkušenosti jako konzultantka manažerů a řečnice v oboru rozvoje vůdčích schopností. Její knihy byly přeloženy do 12 jazyků. Česky vyšla její kniha Singletasking.
brož., 208 str., 339 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Stres v práci a v životě , Jak na pasivní agresi , Cena lásky

 

  
 

 

Yalom, Irvin D.
Existenciální psychoterapie

9788026215875.jpg
Hlavními pilíři této odborné knihy jsou čtyři velká témata lidského života: smrt, svoboda, existenciální izolace (osamělost) a nepřítomnost, ztráta smyslu. Autor ukazuje jejich význam a to, jaké konflikty vznikají, když je s nimi člověk konfrontován. Znalost této problematiky může posloužit při péči o lidi, jejichž utrpení souvisí právě s těmito pilíři jejich existence.
Irvin D. Yalom je emeritní profesor psychiatrie na Stanfordově univerzitě. V Portále vyšla řada jeho románů z psychologickou tematikou, např. Lži na pohovce, Máma a smysl života, Chvála psychoterapie, Láska a její kat, Hovory k sobě a jeho vlastní životopis Stávám se sám sebou.
váz., 544 str., 799 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Pohled do slunce , Autenticita , Jak se stát dobrým psychoterapeutem

 

  
 

 

Nilsson, Frida
Poněkud zvláštní kůň

9788026215974.jpg
Překlad: Somogyi, Viola
Ilustrace: Komárková, Ilona
Hedvika si ze všeho nejvíc přeje mít vlastního koně. Její spolužačka Ellen dostala právě od rodičů poníka. Hedvičin domácí mazlíček má také čtyři kopyta, ale přesto se to nějak nepovedlo. Tak si Hedvika radši vymyslí nového souseda, který vlastní tři bělouše. Z Hedviky se rázem stane nejoblíbenější holčička ze třídy, ale zamotává se do klubka výmyslů. Svého pravého kopytníka nesnáší, ale když se zvíře jednou lekne a uteče, Hedvika si uvědomí, jak ho má ráda…
Frida Nilsson je švédská autorka knížek a rozhlasových her pro děti. V Portále vyšly její knihy Gorila a já, Piráti z Ledového moře, Vránova neobyčejná dobrodružství a Ve škole se dějou věci!
váz., 160 str., 349 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Ve škole se dějou věci! , Piráti z Ledového moře , Gorila a já

 

  
 

 

Riegel, Karel; Pěč, Ondřej; Kalina, Kamil
Poruchy osobnosti v 21. století
Diagnostika v teorii a praxi

9788026215967.jpg
Nejen profesionálům v oblasti duševního zdraví, ale i studentům příslušných oborů předkládáme publikaci pro porozumění poruchám osobnosti z pohledu nejnovějších poznatků na poli „evidence-based“ diagnostických systémů. Zvýšenou pozornost věnujeme porozumění diagnostických souvislostí mezi poruchami osobnosti, poruchami závislostními a poruchami příjmu potravy.
Mgr. Bc. Karel D. Riegel, Ph.D., pracuje v oblasti poruch osobnosti a závislostních poruch jako psycholog, TFP terapeut, výzkumník a vysokoškolský pedagog.
Doc. MUDr. PhDr. Kamil Kalina, CSc., EMPH, působí v oblasti závislostních poruch jako psychiatr, psychoterapeut, vysokoškolský pedagog a lékařský ředitel sdružení SANANIM.
MUDr. Ondřej Pěč, Ph.D., působí jako psychiatr, psychoanalytik, skupinový analytik a vysokoškolský pedagog. Je ředitelem Psychoterapeutické a psychosomatické kliniky ESET.
brož., 208 str., 389 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Kognitivně-behaviorální terapie v praxi , Psychodiagnostika dospělých , Návykové chování a závislost

 

  

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2