Česká centra hledají stážisty. V nabídce je 19 světových měst!

CC logoAktuálně nabízejí Česká centra odborné stáže v 19 zemích světa. Chyťte si tu svou!


Kdo se může o stáž ucházet?

Stáže se mohou zúčastnit posluchači českých nebo zahraničních vysokých škol, případně i individuální zájemci, je-li tato stáž v zájmu ČC. V zahraničí Česká centra přijala v roce 2016 na stáž 141 studentů, především vysokých škol a univerzit zapojených do Erasmus - pracovní stáže, který umožňuje získat grant, z něhož si studenti hradí nejnutnější náklady na pobyt a stravu.

Co proto mám udělat?

Zašlete tzv. dotazník k žádosti o umožnění stáže na Českých centrech spolu s motivačním dopisem a životopisem na email stazeccz@czech.cz nebo přímo na email uvedený v konkrétní nabídce Českého centra v zahraničí.

Jaké jsou podmínky?

Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění. Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) hradí vysílající instituce nebo stážista sám. Česká centra umožňují studentům neplacené stáže v zahraničí délce 3 - 12 měsíců v rozsahu 40 hodin týdně. Délka stáže může být upravena individuálně s ohledem na účel stáže.

Zájemcům o stáž doporučujeme vše před podáním žádosti konzultovat s Českým centrem v zahraničí nebo úsekem ústředí ČC, o který máte zájem. Při zájmu o stáž na Českém centru v zahraničí kontaktujte oddělení na své vysoké škole, které zajišťuje pracovní stáže v zahraničí prostřednictvím programu Erasmus, kde může studentka/student požádat o finanční příspěvek na dobu realizace zahraniční pracovní stáže. Nebo se informujte, zda Vaše vysoká škola poskytuje finanční podporu stáže v zahraničí jiným způsobem.

Na stáž není právní nárok.

Aktuální nabídku zahraničních stáží naleznete zde.

Veškeré informace (včetně dotazníku) získáte na webu ČC.


Vložila: M. Plisková, únor 2018

Zdroj: czechcenters.cz

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3