Česko-německá škola diverzity

Koordinační centra česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a Řezně srdečně zvou všechny pedagogy, pracovníky s mládeží a další zájemce z řad veřejnosti z Česka i Německa na Česko-německou školu diverzity, která se koná 16. - 18. června 2017 v kreativní zóně DEPO2015, Presslova 14, 301 00 Plzeň.

Společnými tématy pódiové diskuze, workshopů a filmových promítání budou vědomá práce s diverzitou nebo-li kulturní a sociální rozmanitost, antidiskriminační přístup, tolerance a respekt k jinakosti a zacházení s předsudky, stereotypy a škalutkováním (nejen) ve vzdělávání.

Součástí programu bude rovněž představení české publikace More Than Culture – Více než kultura. Diverzita v mezinárodní práci s mládeží, přeložené z německého originálu More Than Culture – Diversitätsbewusste Bildung in der internationalen Jugendarbeit od autorky Anne Sophie Winkelmann a doplněné o specifika českého prostředí. Vzniklá publikace s praktickými tipy a uceleným souborem konkrétních metod je již dnes pro veřejnost volně ke stažení na www.tandem-org.cz/vedoma-prace-s-diverzitou.

 Zájemci o Školu diverzity v Plzni se mohou zúčastnit celého – třídenního programu nebo pouze vybraných částí dle vlastní volby. Tlumočení po celou dobu zajištěno, účast na akci zdarma. Program, bližší informace a přihlášky naleznete do 5. června 2017 na www.tandem-org.cz/aktuality/skoladiverzity. V případě dotazů kontaktujte Štěpánku Podlešákovou, koordinátorku Školy diverzity, E-mail: podlesakova@tandem-org.cz.


Akce se koná za podpory Česko-německého fondu budoucnosti v rámci Česko-německého kulturního jara 2017. Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

---

Vědomá práce s diverzitou a Tandem

Koordinační centra česko-německých výměn mládeže Tandem se již od svého založení zabývají přístupy a pojmy spojenými s interkulturní tématikou. Během dvaceti let své existence postupně prodiskutovala a v praxi vyzkoušela různé koncepty. Většinu z nich ale postupně opustila, protože se zdály v mnoha ohledech problematické a neodpovídaly představám a zkušenostem Koordinačních center o práci s mládeží. V roce 2015 oslovila Tandem právě německá publikace More Than Culture - Diversitätsbewusste Bildung in der internationalen Jugendarbeit. Zmíněná příručka přibližuje vědomou práci s diverzitou, přístup, se kterým se Tandem ztotožňuje a postupně ho aplikuje v širokém spektru svých aktivit v oblasti česko-německé práce s mládeží. Protože koncept vědomé práce s diverzitou nebyl doposud v česko-německém prostředí zcela znám, rozhodl se Tandem přeložit text do češtiny a doplnit jej o specifika českého prostředí. Vzniklá publikace More Than Culture - Více než kultura. Diverzita v mezinárodní práci s mládeží se v červnu 2017 představuje české veřejnosti.

 

Vložila: M. Borovská, květen 2017
Zdroj: www.tandem-org.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1