Chceš si vylepšit životopis? Máš zkušenosti z dobrovolnické stáže? Nezapomeň si zažádat o dokument Europass-mobilita!

euro pass logoKaždý, kdo absolvoval národní nebo mezinárodní dobrovolnickou stáž, si může zažádat o vystavení dokumentu Europass-mobilita u organizace, která ho na stáž vyslala.

Europass-mobilita potvrzuje tvé zkušenosti získané dobrovolnickou prací u nás nebo v zahraničí a informuje potenciálního zaměstnavatele o tvých kompetencích. Je zde zaznamenána délka pobytu v zahraničí, náplň vykonávané činnosti a všechny pracovní, organizační, jazykové, sociální nebo počítačové schopnosti a dovednosti, které jsi na stáži získal nebo zdokonalil.

Dokument vyplňuje vysílající organizace (např. nevládní organizace, agentura) a hostitelská organizace (firma, nevládní organizace apod.). S hostitelskou organizací se můžeš na začátku své dobrovolné služby dohodnout na tom, jaké kompetence bys chtěl rozvíjet a jak. Během své stáže se můžeš pravidelně scházet se svým mentorem, abyste zhodnotili, jak se ti daří tyto cíle naplňovat. To ti pomůže se průběžně zlepšovat, a na konci stáže si tak budeš vědom toho, jaké kompetence jsi získal či rozvinul. Tento postup může pomoci i organizaci při vyplňování Europass-mobility.

Europass-mobilitu je možné vydávat v jakémkoli jazyce zemí EU a lze ji vydat i zpětně. Informace o postupu při vydávání dokumentu najdeš na http://www.europass.cz/mobilita/.

 

Vložila: Barbora Bělíková, červenec 2017

Zdroj: www.europass.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2