ČR se zapojuje do World Cleanup Day. Přidej se i ty!

světový úklidový denPoznamenejte si do kalendářů 15. září 2018! Tento den se totiž koná Světová úklidová akce: World Cleanup day, do které se zapojí stopadesát zemí z celého světa. A Česká republika není výjimkou. Miliony dobrovolníků v tento den společně přiloží ruce k dílu, aby udělaly naší planetu čistším místem. Chceš se také zapojit a pomoct? Více informací najdeš dále.
Od Nového Zélandu po Havaj odstartuje 15. září zelená vlna úklidu. Hnutí stojící za organizací této akce vzniklo cca před 10 lety v Estonsku, když se 4% místních obyvatel sjednotilo a společně během několika hodin odklidilo nelegální odpad v celé zemi. World Cleanup Day je jakýmsi dárkem pro planetu k příležitosti 100 let výročí, které letos Estonsko slaví.

Česká republika je jednou ze zemí zapojených do celosvětové akce. Na facebookové události, která vyzývá českou veřejnost k zapojení se, je mimo jiné uvedeno:

...cílem akce není jen samotné uklízení, ale posun směrem k lepšímu nakládání s odpady a také zvýšení povědomí o závažnosti situace v lokálním i globálním měřítku. 
Chceme pomoci vyřešit narůstající problém s odpady natrvalo tím, že podpoříme a spojíme novou generaci vůdců místních komunit, aby společně našli nová řešení pro nakládání s odpadem."

Pro organizaci Celosvětového úklidového dne v České republice se spojily dvě neziskové organizace: Ukliďme Česko a Trash Hero Czech Republic.

Důležité kontakty a podrobnější informace o tom, jak se můžete zapojit do akce Vy naleznete v následujících odkazech:

Oficiální stránky akce:http://www.svetovyuklid.cz/get-involved/

Facebooková událost: www.facebook.com/events

 

Vložila: Simona Fialová, srpen 2018
Zdroj: www.worldcleanupday.orgwww.facebook.com/events

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3