Do konce dubna nahrávejte svá soutěžní videa a protancujte se do velkého finále taneční soutěže pro školy The SCHOOL DANCE

The School Dance 2015Chcete si užít adrenalin při simulaci volného pádu, navštívit aquapark anebo získat finanční odměnu tisíc EUR? Pokud ano, pak nepromarněte tuto jedinečnou šanci a zúčastněte se největší taneční soutěže pro české a slovenské mateřské, základní a střední školy The SCHOOL DANCE 2015. Pořadateli letošního již 4. ročníku jsou nezisková organizace EDULAB a taneční akademie DANSOVIA. Přihlásit se a nahrávat soutěžní videa můžete až do konce dubna na webové stránce soutěže www.schooldance.cz.

 

„Děti, nebojte se a přidejte se k nám do The SCHOOL DANCE. Domluvte se se svým oblíbeným učitelem nebo vedoucím a pusťte se do toho,“ povzbuzuje ty dosud váhající partner soutěže Petr Čadek, tanečník, choreograf a majitel tanečního studia TANČÍRNA.

 

Letošní ročník přináší dvě novinky. Tou první je rozdělení do dvou soutěžních úrovní. Úroveň PRO (profesionálové) je určena základním uměleckým školám, konzervatořím a tanečním skupinám, které se tanci věnují intenzivně. Úroveň AM (amatéři) je pak určena školám, které nemají profesionální ani taneční zkušenosti. Soutěží se ve dvou kategoriích. Kategorie LOCAL DANCE je známá už z minulého ročníku, v ní mohou školy prostřednictvím různých tanečních stylů prezentovat významné místo, událost, historický monument, osobnost nebo tradici jejich regionu.

 

Druhou novinkou je kategorie MOVIE DANCE. Její hlavní myšlenkou je tvořivé propojení filmu, hudby a tance. Soutěžící mohou libovolným tanečním stylem ztvárnit různé scény z filmů a muzikálů. „Do konce dubna může každá škola natočit až tři taneční videa v délce až tři minuty. Soutěžící k tanečnímu videu dále připojí interaktivní materiál vytvořený v prezentačním nástroji PREZI či programovací aplikaci SCRATCH. Začít s tancem můžete kdykoliv, tak proč ne během The SCHOOL DANCE,“ uvádí Michal Orság, ředitel vzdělávacího centra EDULAB neziskové organizace EDUkační LABoratoř.

 

The School Dance 2015„Tanec a tvorba jakýchkoli choreografií je veliká zábava a nejen to! Naučíte se pracovat v kolektivu, ukážete spoustu svých představ, a když to klapne, a já vám strašně držím palce, zatančíte si ve Slovenském národním divadle a dostanete krásné ceny. Moc se těším na vaše videa a na brzké shledání 24. června 2015 v Bratislavě. Jak se říká na divadle, zlomte vaz.“, dodává Petr Čadek.Vložila: Tereza Komůrková, duben 2015
Zdroj: TZ akce

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3