dTest - nenechte se napálit

testMyslíte si, že s opalovacím krémem, který každé léto používáte, se nemůžete spálit? Že náušnice z prověřeného obchodu nemohou být chemicky závadné? A že bezpečností popruhy jsou opravdu bezpečné?

dTest je nezisková organizace založená v roce 1992 pod názvem Občanské sdružení spotřebitelů TEST. Jejím posláním je poskytnout spotřebiteli komplexní spotřebitelský servis, a to prostřednictvím webu, časopisu, brožur i poradenské linky. Přibližují práva spotřebitelů, povinnosti prodávajících a radí, jak je aplikovat v běžném životě a na co si dát pozor.
 

Srovnávače a kalkulačky na stránkách dTest můžou pomoci s výběrem mobilního tarifu, poradit se spořením i energiemi či vyhledat tu nejméně chemickou barvu na vlasy. V hlavním menu lze vyhledat nebezpečné výrobky, mezi články se dočíst o klamavých praktikách prodávajících anebo se poučit návody na to, jak vybrat určitý druh zboží.

Oproti jiným testům v médiích, která jsou přesycena reklamou, by zde nemělo hrozit jednostranně zabarvené anebo neobjektivní hodnocení produktů. Vše probíhá nezávisle na výrobcích a dovozcích, řídí se výhradně na základě průzkumu trhu a požadavcích spotřebitele.

dTest je financován z peněz předplatitelů magazínu, Ministerstvem průmyslu a obchodu. Velké částky šetří také skutečnost, že některé z testů jsou prováděny v mezinárodní spolupráci spotřebitelských organizací.

Zkuste se tedy podívat jak by mezi konkurencí uspěl váš telefon, myčka, oblíbená sušenka, noční krém, či nová hračka pro vaši ratolest. Vše najdete na http://www.dtest.cz/

 

 

Zdroj: dTest.cz
Poslední aktualizace Simona Fialová, srpen 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2