Dva doktorské diplomy v rámci jednoho studia na FIT ČVUT v Praze

Fakulta informačních technologií navázala spolupráci v oblasti vědy a výzkumu s Fakultou aplikované ekonomie Univerzity v Antverpách. Výsledkem jsou diplomy z domácí a spřátelené zahraniční univerzity.

 

 

 

 

Spolupráce vyvrcholila 6. června 2019 podpisem Memoranda o porozumění. Díky jedinečnému doktorskému double degree programu mohou nyní studenti se zaměřením na softwarové inženýrství absolvovat na obou univerzitách současně a tedy za výrazně kratší dobu, než kdyby studium probíhalo zvlášť. Partnerské univerzity vzájemně uznají vybrané předměty ve studijním programu a studijní plán je sestaven tak, aby odpovídal požadavkům k udělení diplomu jak z domácí, tak ze spřátelené belgické univerzity.

Podmínkou tohoto programu je, že si partnerské univerzity vzájemně uznají vybrané předměty v daném studijním programu a studijní plán je sestaven tak, aby odpovídal požadavkům k udělení diplomu na obou univerzitách. Úspěšné dokončení tohoto programu, jehož výsledkem jsou mimo jiné diplomy z více než jedné země, je nejen prestižní, ale dává absolventům nespornou výhodu na trhu práce.

Na Univerzitě v Antverpách pracují na velkém průlomu v softwarovém inženýrství za posledních několik desítek let: aplikování teorie normalizovaných systémů na udržitelnost rozvoje velkých informačních systémů. Ačkoliv udržitelnost rozvoje je tradiční téma, přístup k této problematice v Antverpách je výjimečný ve své exaktnosti, dokazatelnosti a též významných aplikací v praxi.

Více informací naleznete v tiskové zprávě, kterou vydala Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze a jejíž kontaktní osobou je Ing. Pavla Bradáčová z PR oddělení.

 

Zdroj: https://fit.cvut.cz/pr/tiskove-zpravy_2019/spoluprace-antverpy

Obrázek: https://fit.cvut.cz/

Vložila: Lucie Turzová, září 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2