Film o kyberšikaně – „Na hory“

Film "Na hory" „Film vypráví o tom, co našim dětem může způsobit obyčejné brouzdání po internetu, a ukazuje, jací se na něm pohybují lidé. Je děti potřeba neustále upozorňovat nejen na přínosy, ale i rizika, která online svět přináší,“ vysvětluje Braňo Holiček, který se ujal režie nového snímku a zároveň patří k dlouhodobým ambasadorům projektu Seznam se bezpečně.

Šestnáctiminutový snímek vypráví příběh mladého chlapce, který se stal obětí vydírání na internetu. Shlédnout jej můžete zde

Vydírání na internetu se týká přibližně 8% dětí, přičemž pouhá 2% z nich se svěří svým rodičům. „Nejčastějším důvodem, proč se dítě nesvěří rodičům, je pocit studu, obava z nepochopení a určité formy trestu. Radíme dětem, aby se se svými problémy obraceli alespoň na specializovaná centra, kde se mohou svěřit anonymně,“ uvádí Martin Kožíšek, specialista na internetovou bezpečnost společnosti Seznam.cz a jeden z autorů projektu Seznam se bezpečně.

S některou z forem kyberšikany se setkalo 51 % dětí. Nejčastěji se jedná o průnik na účet s cílem dostat dítě do problémů (35 %), následují verbální útoky (34 %). Z těch nejzávažnějších je to pak vydírání (8 %) a vyhrožování a zastrašování (18 %). „V poradně se setkáváme s obrovským počtem případů, u kterých nás zaráží brutalita útoků. Je to dáno hlavně tím, že nejčastějšími útočníky jsou lidé ve věku 17 – 25 let, kteří mají technologickou zdatnost a dobře znají online prostředí. Věk útočníků se navíc stále snižuje,“ upozorňuje Martin Kožíšek.

 

Informace o filmu

Režie: Braňo Holiček

Hrají: Lukáš Veřtát, Martin Finger, Gabriela Míčová, Pavla Beretová a další

Námět: Martin Kožíšek

Scénář: Jan Vejnar

Producent: Up & Up Production

Hudba: Tomáš Klus, Ben Cristovao

 

Vložila: M. Kunstová, červen 2018

Zdroj: www.blog.seznam.cz ; www.seznamsebezpecne.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1