Fulbrightovo stipendium

FulbrightTalentovaní čeští studenti a absolventi vysokých škol s alespoň bakalářským titulem mohou absolvovat studijní nebo výzkumný pobyt v USA díky vládnímu stipendijnímu programu Komise J. Williama Fulbrighta. Podmínkou je podat do 1. září přihlášku a další požadované dokumenty a uspět v navazujícím výběrovém řízení.

Stipendium se uděluje na jeden školní rok a pokrývá školné až do výše 18 tisíc dolarů, životní náklady, zdravotní pojištění i zpáteční letenku.

Cílem pobytu v USA může být absolvování celého studijního programu včetně získání titulu nebo pouze jednoroční hostování. Pro práci na na samostatném výzkumném projektu, např. dizertaci, je určena kategorie "visiting research student". V tomto případě musí již mít uchazeč pozvání americké vzdělávací instituce.

Základním předpokladem k žádosti o stipendium je české občanství a trvalý pobyt na území ČR. Žadatelé rovněž musí mít k 1. září dokončený bakalářský program a výborné studijní nebo odborné výsledky. Kromě přihlášky a dalších dokumentů, jako jsou např. doporučení, je do uzávěrky nutné dodat také výpisy bodového skóre z amerických vstupních testů - jazykové zkoušky TOEFL iBT, případně také testu studijních předpokladů GRE. Hlásit se mohou studenti a absolventi ve všech oborech s výjimkou klinické medicíny a MBA. Přednost mají uchazeči, kteří v USA ještě dlouhodobě nestudovali.

 

Veškeré další informace včetně přihlášky a podrobného popisu programu zájemci naleznou na webu Fulbrigtovy komise www.fulbright.cz v sekci Fulbrightova stipendia.

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4