Gaudeamus Praha 2014

NICM na Gaudemu PrahaVe dnech 28. a 29. ledna 2014 se v prostorách holešovického Výstaviště uskutečnil již sedmý ročník veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. 

Zájem především mladých lidí byl jako každý rok veliký. Fronta na lístky se táhla téměř do nekonečna. Naštěstí postupovala rychle, a tak zájemci o možnost rozšíření svých vědomostí nemuseli v mrazivém a větrném počasí čekat příliš dlouho.

NICM v letošním roce nemělo svůj vlastní stánek, ale získali jsme azyl ve stánku Domu zahraniční spolupráce. Zájem o informace byl velký. Jako obvykle tvořili většinu návštěvníků studenti středních škol. Ti se především zajímali o možnosti studia v zahraničí. O něco menší zájem byl o možnost stát se dobrovolníkem, a to jak v republice, tak i v zahraničí. Mezi mladými zájemci se ovšem pohybovali i ti starší, ať už jejich rodiče, pedagogický doprovod nebo jen zvědavci, co si přišli zjistit, jaké ještě mohou využít možnost k nabytí nových informací, znalostí a dovedností. Zájemci oceňovali možnost získat zdarma informace nebo radu. Případně se i zastavit v našem kamenném infocentru.

Letošního ročníku se účastnilo nejen velké množství českých škol, ale i zahraničních vzdělávacích institucí, které mají v České republice pobočky. Zájemci o studium si tak mohli zjistit, jaké je to studovat třeba v Madridu nebo v New Yorku. Mohli si nabrat spoustu materiálů s informacemi, jak se v daném místě žije, jak tam vypadá studentský život a co všechno vybraná univerzita nabízí. Možností opravdu bylo nepřeberné množství. Mnoho vystavovatelů navíc k informacím o své instituci nabízelo i zajímavosti ze škol ve formě pokusů nebo výstavek zvířat z vlastních chovů, někteří vsadili na soutěže. Takže je docela pravděpodobné, že si návštěvníci z veletrhu odnesli nejen zajímavé a důležité informace o možnosti navýšit svoji mozkovou kapacitu, ale i nějaký pěkný dárek ve formě výherní ceny.

 

Vložila: Tereza Komůrková, leden 2014

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31