ISIC pomáhá chránit životní prostředí. Podporuje hromadnou dopravu.

 

 Evropský den bez aut, který se v České republice koná 22. 9., je každoroční připomínkou konceptu trvale udržitelné mobility. Ten si za cíl klade nejen čistší vzduch, ale i bezpečnější ulice, snížení hluku a tím zvýšení kvality života občanů. Nechte auto doma a využijte alternativní cestování. Preferujte MHD, jako student s kartou ISIC tak můžete ušetřit.

ISIC je součástí projektu Podpory trvale udržitelné mobility pod záštitou UNEP (Environmentální program Spojených národů) a Mezinárodní asociace pro veřejnou dopravu. Společným cílem je nabádat mladé lidí k využití MHD namísto automobilů, jejichž počet rapidně každý rok narůstá. Nejhorší situace je právě ve velkých městech, kde je zhoršující se kvalita ovzduší přímo úměrná koncentraci automobilů.

Pomozte chránit naše společné životní prostředí. Stačí tak málo... Téměř všude jezdí autobusy, tramvaje nebo trolejbusy městské hromadné dopravy. Nemusíte řešit parkování, zapomenuté doklady, dopravní situace a nastražené radary.

V současné době ISIC (GTS ALIVE) spolupracuje s mnoha dopravci po celé ČR, kteří poskytují speciální studentské slevy na jízdném, zejména na dálkové spoje umožňující studentům ještě levnější cestování hromadnou dopravou. Řada měst akceptuje průkazy ISIC také jako plnohodnotné potvrzení o studiu.

„Tímto způsobem je ISIC aktuálně akceptován v Jihomoravském kraji, Libereckém kraji, Plzni, Olomouci, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě a Opavě a v jednání jsou další města s MHD. Akceptace ISIC za účelem vizuální verifikace je jednou z nejběžnějších forem využití karty v dopravě, která funguje v mnohých zemích," uvedl Tomáš Vyskočil, ISIC National Manager.

 

PŘÍKLAD VÝPOČTU EMISNÍCH FAKTORŮ PRO MOTOROVÁ VOZIDLA

 

* vozidla jedou po rovině 50 km/h, emisní úroveň EURO 4

zdroj: http://www.mzp.cz/cz/vypocet_emisnich_faktoru

 

Přehled krajů a měst, kde lze platný průkaz ISIC využít k nárokování si studentského jízdného v MHD bez dalšího dokládání papírovým potvrzením o studiu:

 

 

Vybraní dopravci poskytující slevu na hromadnou dopravu:

Student Agency - 15% sleva na mezinárodní jízdenky

DP Karlovy Vary - 10% sleva na vybraných linkách

ČSAD Střední Čechy - 20% sleva na vybraných linkách

Probo Bus - 25% sleva na vybraných linkách

Orlobus - 20%  sleva na vybraných linkách

CDS Náchod - 15% sleva na vybraných linkách

Busline  - 15% sleva na vybraných spojích

Eurolines - 10% sleva na mezinárodní linky

DP Děčín - zvýhodněné časové kupony

DP Pardubice - zvýhodněné časové kupony

ČSAD Jihotrans - 20% sleva na vybraných linkách

ČSAD Plzeň - 20% sleva na vybraných linkách

www.isic.cz

 

ISIC ve spolupráci s Ministerstvem dopravy České republiky vyzývá mladé lidi k upřednostnění MHD namísto osobních vozů, které zvýšenou exhalací výfukových plynů významně znečišťují naše životní prostředí.

 

PR článek ISIC
Vložila: L. Odvárková, září 2011
Poslední aktualizace: Tereza Komůrková, březen 2014
 
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
24
25
26
27
28
29
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5