Jak si užít letní cestování ještě víc

cestováníCestování je možnost, jak si rozšířit obzory. Je krásný pocit na chvíli opustit každodenní život a vyzkoušet něco nového. Je jedno, kam vás cesta autem, lodí, letadlem, na koni nebo na kole zavede. Důležité je znát užitečné tipy, díky kterým se vaše výlety do zahraničí stanou mnohem zábavnějšími!
1.      Jeďte nalehko

Ať už to bude mít vliv na vaše záda nebo peněženku, sbalit si méně věcí vše zjednoduší. Méně věcí v batohu znamená také méně věcí, které můžete ztratit. Pokud si nejste jistí, jestli si nějakou věc máte vzít nebo ne – neberte ji. Pokud s sebou nebudete mít něco důležitého, vždy se to dá dokoupit.

2.       Setkávejte se s místními

Od jiných lidí se toho můžete spoustu dozvědět – ať už je to cesta do nejbližší restaurace nebo objevení neuvěřitelného příběhu úplného cizince, kterého jste právě potkali na ulici. Povídání s lidmi vám otevře mysl a vaše cesta bude mnohem zajímavější.

3.       Foťte

Přestože hodně z vás řekne, že důležité je „prožít ten okamžik“ a lepší je držet se dál od technologie, fotky mohou zachytit důležité okamžiky. Díky nim pak budete moci sdílet zkušenosti i s ostatními. Když nebudete fotit, budete toho litovat. Jen se ujistěte, že máte svolení k focení dřív, než začnete bezhlavě cvakat s foťákem namířeným na úplně cizí lidi - může je to urazit.

4.       Jezte místní pokrmy

Jídlo je důležitou součástí kultury. A tak, abyste mohli úplně porozumět cizí kultuře, musíte alespoň ochutnat nějaké místní delikatesy! Nebojte se a zeptejte se místních na doporučení. Buďte otevření - sice si můžete myslet, že už víte o jídle všechno, ale pravděpodobně budete překvapeni.

5.       Vystupte ze své komfortní zóny

Vyzkoušejte něco, co byste doma neudělali. Vaše cesta díky tomu bude mnohem napínavější a vy tak můžete překonat své strachy. Ať už to bude ochutnávka suši nebo výšlap na horu, měli byste se pokusit udělat alespoň jednu novou věc každý den vaší cesty!

 

 

 

 

 

Vložila: I. Žůrková, červen 2018

Zdroj: https://bit.ly/2tPHn74
Poslední aktualizace: S.Fialová, červen 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2