Jak stopovat efektivně?

hitch-hikeCestovat lowcost tedy s co možná nejnižšími náklady bývá často spjato právě se stopováním. Pokud se však při volbě tohoto způsobu dopravy dopustíte začátečnických chyb, může se stát, že se na kraji cesty vytouženého svezení třeba vůbec nedočkáte. Zde najdete několik základních stopařských rad, jak na to, aby vaše stopování bylo co nejefektivnější!<--break- />

Karton a fixa

Pouze zdvižený palec a mávající ruka vždy nestačí. Jednoduchá avšak důležitá pomůcka při stopování je cedule s nápisem destinace, do které zrovna potřebujete svézt. Dejte si pozor, ať je nápis dobře čitelný i pro projíždějící auta. Cedule v ruce vám stopování vždy usnadní, vysíláte tak srozumitelný vzkaz všem řidičům.

Pozor kde stojíš

Je také dobré si uvědomit, že ne každé místo je pro stopování vhodné. Menší pravděpodobnost, že vám někdo zastaví, máte například na úzkých silnicích, kde není žádný prostor pro zastavení a nejlepší místo pro stopování není ani pod kopcem. Zkrátka je dobré stopovat vždy na místě, které je z dálky dobře vidět a je za ním prostor, kde vám může řidič bez problémů zastavit.

Zabav se při čekání

Nalijme si čistého vína, stopování je o čekání. A to hodně. I když si vyberete dobré místo a napíšete čitelnou ceduli, nikdy dopředu nemůžete odhadnout, jak dlouho potrvá, než se vám poštěstí sehnat odvoz. I čekání se však dá zkrátit nebo alespoň zpříjemnit. Nezapomeňte proto mít po ruce malou hru do kapsy, hudební nástroj nebo cokoli jiného, co vás při čekání zabaví.

Buď kreativní

Jak na to, aby vám někdo pokud možno v krátké době zastavil, na to už žádná obecná rada neexistuje. Snad jen, že kreativitě se meze nekladou. Každý praštěný nápad, kterým se vám podaří zaujmout, je dobrý nápad. Tak se nebojte si při stopování užít i trochu legrace.

Hlídej si své věci

Cílem každého stopaře je dostat se úspěšně z bodu A do bodu B. Když dorazíte do své cílové destinace, nenechte se hned příliš unést nadšením a nezapomeňte si také zkontrolovat, že máte všechny své věci u sebe a že vám nic nechybí. Nechat panu řidiči v autě své zavazadlo se sbalenou střechou nad hlavu rozhodně není ideální.


Tak hodně štěstí a stopování zdar!

Vložila: Simona Fialová, červen 2019
Zdroj: https://www.redbull.com/cz-cs/cestovani-can-you-make-it-stopovani

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2