Jak získat stipendium a možnost studovat na střední škole v USA zdarma

|

CCIStudium na zahraniční střední škole má pro chlapce i děvčata nedocenitelný význam. Absolvovat školní rok v USA navíc mohou prakticky zadarmo, a to díky existenci stipendijních pobytů. Agentura CCI přináší návod, jak stipendium získat!

Stipendium na středoškolské studium v USA

Studium na střední škole v USA obvykle trvá 5, 10 či 24 měsíců, ale pro studenty a jejich rodiče je podstatná především cena. Samozřejmě se nejedná o nejlevnější záležitost, neboť částky se pohybují od tisíců do desítek tisíců dolarů v závislosti na délce programu, umístění apod. U některých agentur jako např. CCI.cz ovšem existuje garance umístění zdarma, takže nehrozí riziko, že se student do USA i přes úspěšné přihlášení nedostane, jak se občas stává. 

Pečlivě vybírané americké hostitelské rodiny nedostávají za ubytování studentů žádné odměny a veškeré náklady na péči o studenty platí samy, což činí pobyt pro studenty výhodnější a současně zaručuje, že hostitelské rodiny to nedělají pro peníze, ale protože chtějí pomáhat.

Studium v zahraničí však není ani potom laciné a může být poměrně výrazným zásahem do rodinného rozpočtu. Vzhledem ke znalostem a zkušenostem, jež studenti získají, a lepší výchozí pozici pro další studium, se ale určitě vyplatí. Navíc existuje možnost získat na středoškolské studium v USA stipendium, které je určeno především pro pilné studenty s dobrým prospěchem. Pokud jim navíc půjde škola i nadále a budou se zároveň věnovat sportu, mohou stejně jako např. basketbalový talent Julie Pospíšilová z Prahy dostávat nabídka stipendií i na americké univerzity!

V rámci středoškolského stipendia jsou studentům hrazeny veškeré platby, tedy nejen za pobyt v hostitelské rodině, ale také za samotnou školu, zpáteční letenku a placeno je dokonce i zdravotní pojištění. Celková hodnota stipendijního pobytu tak dosahuje cca 250 tisíc korun!

Studentům tedy postačí kapesné, za které si budou moci při pobytu za Atlantikem něco koupit, ale to jsou v podstatě jediné výdaje. Pokud jste si tedy doteď mysleli, že studium na střední škole v USA je mimo vaše možnosti, rádi jsme Vás vyvedli z omylu.


Jaké podmínky musí studenti pro získání stipendia splňovat?

Podmínky se u jednotlivých agentur liší. U výše zmíněné agentury CCI o něj mohou pro ročník 2019-2020 zažádat chlapci a děvčata, kteří jsou narozeni mezi 10. březnem 2001 a 1. srpnem 2004. Na vysvědčení přitom nesmí mít za poslední tři roky z angličtiny horší známku než dvojku, přičemž znalost tohoto jazyka dokládají během testu a pohovoru. Záleží však také na celkovém prospěchu. Za poslední tři školní ročníky by neměl celkový průměr vysvědčení přesáhnout 2,0 a zároveň na něm nesmí být horší známka než trojka. Ačkoli se tyto podmínky týkají pouze jedné studijní agentury, u dalších to bývá podobné.


Proč studovat ve Spojených státech amerických?

Strávit školní rok za „velkou louží" je snem mnoha českých středoškoláků. Takové studium snoubí příjemné s užitečným. Chlapci a děvčata mohou poznat život a kulturu v USA a získat nové kamarády a na čas i novou rodinu, která pochopitelně prochází přísnou kontrolou. Navíc se zdokonalí v angličtině, a to bez nutnosti náročného učení. Osvojování si cizího jazyka v zemi rodilých mluvčích je přirozené a lze se jej naučit nenásilnou cestou.

Studenti získají při studiu ve Spojených státech amerických i mnoho zkušeností, přičemž se osamostatní a zvednou sebevědomí, což je jedna z hlavních výhod zahraničního studia obecně. Prohloubit si navíc lze i samostatnost, neboť americký vzdělávací systém umožňuje, že si studenti volí většinu předmětů sami v souvislosti se svými zájmy. Studium je navíc obvykle spojeno se sportovními a dalšími aktivitami, takže se chlapci a děvčata nenudí ani mimo dobu školní výuky.


Doporučujeme: Někteří studenti CCI si při pobytu v USA vedou své blogy (odkaz: Blogy středoškolských studentů v USA), na kterých se můžete dočíst spoustu užitečných informací od českých studentů v Americe z první ruky!


Studentky SŠ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UčebnaVložila: Iva Žůrková, leden 2019

Zdroj: autorský článek z agentury CCI

Foto: Archiv CCI

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31