Kam na jaře v Praze, když jste bez peněz?

Kam na jaře v Praze, když jste bez peněz?Občas se stane, že vám ne vždy zbydou peníze na to, co byste chtěli dělat. Nezoufejte, zde vám přinášíme několik tipů, co můžete na jaře v Praze podniknout, aby vás to (skoro) nic nestálo!

 

Apríles - 26. dubna, park Parukářka

Dubem je měsícem studentů. Na jejich počest Vysoká škola ekonomická v Praze organizuje tento festival a představuje na něm studentské kapely.

Show 2014 - 23. dubna, Strahov

Další z hudebních studnetských festivalů, tentokrát organizovaný ČVUT. A na programu je i zápas v bahně!

Cross club - neustále

Tento legendární klub plný umění z kovového šrotu pravidelně pořádá videoprojekce, divadelní představení, workshopy, diskuze a DnB a SKA koncerty.

Storm club - neustále

Pořadatelé festivalu elektronické hudby Let it Roll celoročně spolupracují s tímto klubem, kde se bežně nežádá vstupné. V dubnu tu můžete navštívit vyhlášení Czech Drumnadnbass Awards 2013 nebo  Jäger Vibes.

Roxy free mondays - každé pondělí

Dlouholetý projekt klubu Roxy, kde vystupují mladé kapely z Čech i zahraničí. V dubnu tu budou např.:  Sarah Jackson (USA)May brings Giantree (AT)

La Loca - neustále

Tento klub hostí jak studentské kapely, tak i známé české interprety. v dubnu tu můžete narazit na Cirkus Ponorka nebo kapelu Dr Max.


Expolaroid Praha – duben, Polagraph

Zapojte se do celosvětové akce "Měsíc Polaroidu" a oslavte tak obrodu Polaroidu a instantní fotografie. Výstava se koná v malé fotografické galerii Polagraph na Žižkově.

Fireshow a drumming - 2. dubna, park Parukářka

Z parku Parukářka je už tak úžasný pohled na Prahu. Tentokrát vám ale vyrazí dech, až se ozvou dunivé rytmy bubnů a umělci zapálí své ohnicé kotouče.

Veřejný dům: Doba úpadku - 5. duben, MeetFactory

Další z dne otevřených dveří v MeetFactory. Tentokrát je plně zaměřen na smyslové zážitky kombinání filmu, performance a dalších....

Noc kostelů - 23. května

Nahlédněte do života pražského duchovenstva a poznejte vše - od kláštěrních piv a likérů po chorály. V loni se otevřelo přes 1300 kostelů.

NoD - neustále

Od 2. dubna bude tato instituce pořádat dvě výstavy Walking, Running, Dancing, Grasping, Fetching or Carrying a Čtvrtek je skoro pátek, na které je vstup zdarma. A jako bonus: 22. dubna Pražská filharmonie a 26. dubna party hard s Urban Beats.

Muzejní noc - 19 června

Pokud vám nevadí davy, tak navštivte o červnové noci tolik pražských muzeí, kolik jen budete moci. A pro tuto akci můžete využít speciální bezplatnou městskou hromadnou dopravu.

Den otevřených dveří na Pražském hradě - 3. května, Pražský hrad

V tento den budou zpřístupněny reprazentační prostory Pražského hradu pro veřejnost.

Parlament České republiky - 8. května

U příležitosti 69. výročí osvobožení Československé republiky od nacisitické nadvlády zpřísupní Parlament České republiky Sněmovnu i Senát. Podívejte se tam, kde vznikají zákony.

Víkend otevřených zahrad - 14. - 15. června

Užívejte krásného počasí v příjemném prostředí. Běžně nepřístupné zahrady budou na několik hodin zpřístupněny. Cílem tohoto projektu je šíření osvěty o klenotech zahradního umění. K dispozici budou komentované prohlídky doplněné dalším kulturním programem. Těšit se můžete na více než sto zahrad po celé České republice.

festival Město na kole - 12. a 13. dubna, Rašínovo nábřeží

Pražské Rašínovo nábřeží se stane atraktivní cyklistickou zónou.Město na kole je víkendový festival zaměřený na aktivní odpočinek pro celou rodinu. Program celého víkendu je proto složený z dětské, sportovní a vystavovatelské části. 

Rozsáhlá dětská zóna se zaměří na zábavu a dopravní vzdělávání nejmenších cyklistů, a to především na Oranžovém dopravním hřišti.
Sportovní zóna bude plná adrenalinových exhibicí a akrobatických disciplín na slopestylové dráze. Sportovní program připravuje známý závodník Richard GASPI Gasperotti.

Vystavovatelská část představí široké veřejnosti žhavé novinky ze světa cyklistiky, nové trendy v oblasti městské, akrobatické i sportovní cyklistiky, servis, poradenství, novinky ve vybavení kol, ale také zajímavé informace o cyklostezkách a dalších aktualitách pro aktivní trávení volného času na kolech.

Velká jarní cyklojízda - 26. dubna, náměstí Jiřího z Poděbrad

Cyklojízdy jsou spanilé barvité jízdy na kolech, koloběžkách a dalších bezmotorových dopravních prostředcích městem. Svou podstatou – nápaditostí – vyvolávají v ulicích vlnu pozornosti. Pražské cyklojízdy jsou především:
Oslavou svobodného pohybu po městě, festivalem, setkáním, příleži...tostí zažít pražské ulice na chvíli jinak
Podnětem k širší diskusi o cyklodopravě jako o moderním, efektivním a ohleduplném způsobu pohybu po městě
Jasnou podporou a silným argumentem pro ty, kdo za městskou cyklistiku lobbují na magistrátu a dalších úřadech.

Pražské schody - 20. května, Hradčanské náměstí

Jedná se o mezinárodní cyklistický závod horských kol. Trasa vede uličkami Malé Strany a Hradčan a kočí sjezdem 190 Zámeckých schodů.

Freeline Skates – 5. dubna, Stromovka

Přijďte si zdarma vyzkoušet jízdu na Freeline skates (abyste ale měli možnost ZDARMA, tak musíte "olajkovat" jejich FB stránku)

Free Tai Chi – Střelecký ostrov/Letná

Užijte si pražskou zeleň při odbourávání stresu s The Thai Chi School každou středu na Střeleckém ostrově a nebo o sobotách na Letné.

lekce Jóga Praha - Vyšehrad

Každý čtvrtek od května do října v 7 hodin ráno se můžete zdarma účastnit lekcí jógy v parku na Vyšehradě. Začátečníci vítáni.

lekce Pole Dance - taneční centrum Moschna

Už jste někdy přemýšleli o tom, jak se slečny udrží na tyči aniž by spadly a zároveň u toho předvádějí provokativní pózy?  Zkuste si to sami zdarma každou neděli ve 13 hodin.

Restaurant Day Prague - 17. května

Toužíte si otevřít reastauraci, ale nevíte, jestli byste v tom byli dobří? Pak se zúčastněte Restaurant Day Prague a vyzkoušejte si to na vlastní kůži. Na jednoduchý princip festivalu pop up restaurací přišla skupinka milovníků jídla ve Finsku. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo má odvahu.


Podrobnější informace naleznete ZDE (v Aj).

If you want to see this artickle in English of see more information click HERE

 

Vložila: Tereza Komůrková, duben 2014
Zdroj: www.expats.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
 
 
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
 
 
 
 
 
 
 
21
22
23
24
25
26
27
 
 
 
 
 
 
 
28
29
30
31
1
2
3