Kam v létě na dovolenou?

kompasPrázdniny jsou v plném proudu a po náročných školních dnech je ten správný čas nejen na odpočinek ale také na cesty. Ať už chcete jet za mořem a sluníčkem, za dobrodružstvím nebo za novými zkušenostmi, zde je pár tipů na místa, kam to letos studenty nejvíce táhne.

Portugalsko: Tato země na západoevropském pobřeží přitahuje turisty z celého světa. Není divu, kombinace úžasné atmosféry přístavních měst, pouliční kultury, historických památek ale také výtečných vín a přímořské kuchyně je skutečně lákavou nabídkou. To vše je tu dostupné za mnohem nižší ceny než v jiných evropských zemích. Jižní část Portugalska je navíc známá pro krásné písečné pláže a vlny Atlantského oceánu zde vytváří ideální místo, kde máte možnost vyzkoušet si surfování.

Nizozemsko: Tulipány rozhodně nejsou jediný důvod pro návštěvu této nížinaté vodní země. Pokud rádi projíždíte města na kolech, nebo jimi proplouváte na lodičkách po klikatých kanálech, je pro vás Holandsko to pravé. Co se týká místní kultury, tradiční výrobny sýra či dřeváků a množství větrných mlýnů jistě také stojí za návštěvu.

Island: Ostrov pod polárním kruhem je podle mnohých jeho návštěvníků přímo fantazie. Uchvátí vás tu zejména dechberoucí krása přírody. Polární záře, fjordy, hory a ledovcová jezírka jsou jen zlomkem toho, co zde můžete obdivovat. Bohužel pro většinu Čechů je Island velmi drahou destinací, i sem se však dá dostat za přijatelné ceny, pokud víte jak na to. Cenově jistě nejvýhodnější je vyrazit sem na vlastní pěst bez cestovních kanceláří a letět například z Německa, odkud jsou letenky výrazně levnější. Pokud vás láká dobrodružství, Island rozhodně stojí za to.Zdroj: www.idnes.cz, www.hedvabnastezka.cz

Vložila: S. Fialová, červenec 2017


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2