Kampaň "Fotbal pro rozvoj" kope za lepší svět

kopeme společně15. června 2012 přiletí do České republiky šestice mladých lidí z keňského Nairobi a spolu s dalšími šesti mladými lidmi z České republiky utvoří společný fotbalový tým a odstartují tak sedmý ročník kampaně Fotbal pro rozvoj. Během měsíce absolvují turné po vybraných regionech a sehrají exhibiční turnaje s týmy složenými ze zástupců státního, neziskového a soukromého sektoru a známých osobností. Kromě fotbalu budou pro veřejnost připraveny interaktivní workshopy, besedy, promítání dokumentárních filmů, výstava a pouliční představení. Kampaň podporují známé fotbalové osobnosti Tomáš Ujfaluši a David Rozehnal.

Kampaň se snaží motivovat a inspirovat mladé lidi i širokou veřejnost k tomu, aby se zajímali o svět i dění ve svém bezprostředním okolí a zaujali aktivní postoj. „Globální problémy jsou pro mnoho z nás tématem velmi abstraktním a vzdáleným, to se kampaní snažíme změnit. Prostřednictvím setkání mladých lidí z Keni a České republiky jim chceme dát konkrétní tvar a příběh. Společný fotbalový tým je skvělá příležitost, jak některé principy mezinárodní rozvojové spolupráce jako je partnerství, dialog a vzájemná odpovědnost představit dalším zapojeným týmům a fanouškům na turnajích,“ říká Lucie Juříková, koordinátorka kampaně.

Na akčních dnech pro veřejnost se návštěvníci například dozvědí, co mají společného tak vzdálené státy jako Keňa, Bangladéš a Peru. Zjistí, jak mohou svými každodenními návyky ovlivnit životy lidí na druhém konci světa, ať už jako občané, spotřebitelé, dobrovolníci, dárci nebo podnikatelé. Budou se moci zapojit do interaktivních dílen a debatovat o ožehavých tématech, která řeší mladí lidé z keňské organizace Mathare Youth Sport Association (MYSA), jejímž posláním je pomocí sportu rozvíjet potenciál mladých lidí a místních komunit.

Kampaň realizuje INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s organizacemi, které se věnují práci s mládeží a komunitnímu rozvoji. Je podpořena z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Více najdete na www.fotbalprorozvoj.orgZdroj: TZ
Vložila Markéta Šretrová, červen 2012

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2