Kraj Vysočina: Kulturní program z Havlíčkova Brodu

Krajská knihovna Vysočiny

Oddělení pro děti:

září 2010 - červen 2011

Kniha? Televize? Počítač? Kniha

Akce pro dvě třídy základních škol, které se v roce 2009/2010 zúčastnily projektu „Škola naruby". Jde o nynější 2. B ze ZŠ Nuselské s paní učitelkou Mgr. Janou Langpaulovou a 3. B ze ZŠ V Sadech s paní učitelkou Mgr. Danielou Mezerovou.

Cílem akce je přivést děti ke čtení, naučit je knihu vnímat a následně z ní zpracovat krátký „zápis" a knihu „ohodnotit".

Úkolem dětí je:

Přečíst každý měsíc jednu knihu nebo alespoň část knihy.

Zapsat přečtenou knihu na předem připravený „list ze čtenářského deníku" (každé z dětí dostalo několik předtištěných „listů" k dispozici).

Jednou za tři měsíce se setkáme s dětmi v knihovně na dětském oddělení a budeme si společně o přečtených knihách povídat.

V průběhu měsíce června na děti bude čekat malý testík a poté samozřejmě i odměna.

středa 16. února 2011

Baltík

počítačový kroužek pro děti od 9 do 13 let

Chceš se skamarádit s počítačem?
Chceš se naučit programovat?
Chceš umět vyhledávat na Internetu?
Chceš si rozvíjet představivost, prostorové vidění a smyslové vnímání?
Je ti od 9 do 13 let?

Tak neváhej a přihlas se do počítačového kroužku pro děti „Baltík"!

Kdy: každou středu (počínaje 16.2. 2010) od 16.00 do 17.30

Kde: počítačová učebna Krajské knihovny Vysočiny

Kurzovné: 300 Kč (celkem 16 lekcí)

Kontakt: Bc. Marcela Valecká Oddělení specializovaných služeb, tel.: 569 400 493, e-mail: valecka@kkvysociny.cz

Oddělení pro dospělé:

pátek 11. února 2011

Muzikoterapie

Hudební oddělení Krajské knihovny Vysočiny připravilo pro veřejnost terapeutickou lekci zaměřenou na muzikoterapii. Akce je určena pro každého, kdo chce využívat hudby jako ozdravujícího prostředku. Téma semináře: Jak podporovat pohodu a odhodlání.

Setkání proběhne v pátek 11. února od 17:00 hodin na Hudebním oddělení Krajské knihovny Vysočiny.

Výše poplatku na lekci je 30 Kč a bude vybírán při zápisu.

Více informací na: hudebni@kkvysociny.cz nebo tel. 569 400 487

pondělí 14. února 2011

Léčivé mandaly

Oddělení pro dospělé čtenáře Krajské knihovny Vysočiny pořádá v pondělí 14. února 2011 v 17:00 hodin v sále Staré radnice přednášku Lenky a Pavla Losertových o mandalách.

Mandala znamená v sanskrtu (starém indickém jazyce) kruh. Její tvorbu znalo mnoho starých národů, např. Řekové nebo Indové, především však Tibeťané.

Kruh znázorňuje nekonečno, neustále se opakující pochody. Střed kruhu, který je rovněž charakteristickým prvkem mandal, symbolizuje dokonalost a sjednocení. Účelem mandal je přenos informací, přičemž důležité jsou barvy a jejich odstíny. Dohromady vytváří obrazce a symboly, významný je počet stejných nebo opakujících se prvků.

Lenka a Pavel Losertovi podrobně přiblíží svět mandal, přidají další informace a praktické rady, jak mandaly využít v běžném životě, prostor bude i pro zodpovězení případných dotazů.

středa 16. února 2011

Projekt LiStOVáNí - scénické čtení knihy Intimní schránka Sabriny

Black - Final Cut

Krajská knihovna Vysočiny, Stolová společnost praotce Broda a Sdružení Medium Labyrinti pořádají v rámci projektu LiStOVáNí dne 16. února 2011 v 19:00 hodin v kavárně U Notáře scénické čtení knihy Intimní schránka Sabriny Black - Final Cut autora Emila Hakla.

Skvělý román Emila Hakla se odehrává v polovině 90. let v době, kdy v Čechách obyčejní lidé zkoušeli rozjíždět podnikání. Původně román vyšel v roce 2002. V té době vzniklo ze stejné knihy i první LiStOVáNí. Nyní "Sabrina" vychází v přepracované, doplněné a zhutněné podobě. Autor říká: „Sabrina byla můj první román. Psal jsem ho v zajetí dojmu, že se musí fabulovat, aby to byla ta správná literatura. Dnes to vidím tak, že je pro mě zajímavější vrátit dobu a lidi do jejich původních souvislostí. Jinými slovy, pokusil jsem se vyházet z románu zbytečnou veteš."

A LiStOVáNí se obloukem vrací k tomu, kde začalo. Na stálých scénách by je  měl doplnit sám autor.
účinkují: Pavel Oubram a Lukáš Hejlík

Vstupné 50 Kč

pondělí 21. února 2011

Martin Brunner Trio

Hudební oddělení Krajské knihovny Vysočiny pořádá v pondělí 21. února 2011 od 19:00 hodin v sále Staré radnice koncert Martin Brunner Trio.

Martin Brunner Trio je kapela se skvělými referencemi v klasickém obsazení jazzového tria, věnuje se však výhradně interpretaci vlastních skladeb, ve kterých se snaží reagovat na vývoj v současném jazzu a moderní hudbě vůbec. Trio vzniklo v roce 2007 v Praze na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Trio zdobí vlastní zajímavé skladby a zjevná radost ze hry.

Martin Brunner pochází z Hradce Králové, hudbě se věnuje již od dětství. Vystudoval klasický klavír na Konzervatoři v Pardubicích pod vedením prof. Martina Hršela, kterou absolvoval koncertem se školním orchestrem. Během studia v Pardubicích se však také účastnil Letní jazzové dílny ve Frýdlantu, kde se seznámil s jazzovým klavíristou Karlem Růžičkou. K němu pak v roce 2006 nastoupil ke studiu skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Kromě tohoto tria hraje také v kapele Los Rumberos, hrající latinskoamerickou hudbu.

Obsazení:
Martin Brunner - piano
Martin Kapusník - kontrabas
Tomáš Hobzek - bicí

V červnu 2009 vyšlo na Arta Records CD "BEHIND THE CLOUDS" s devíti vlastními kompozicemi. Album bylo velmi úspěšné na trhu v Japonsku a v anketě o CD roku 2009 pořádané Českou jazzovou společností se v tomto mimořádně produktivním roce umístilo na 8. místě. V roce 2010 pak titulní skladba alba získala ocenění v soutěži pořádanou OSA / Bohemia Jazz Fest jako "Nejlepší jazzová skladba roku 2010" a byla provedena na pražském koncertě Bohemia Jazz Fest 13.7. 2010.

Více o skupině, o její tvorbě a vystoupeních se můžete dozvědět na: www.myspace.com/martinbrunnertrio Předprodej vstupenek probíhá v Krajské knihovně Vysočiny na Hudebním oddělení.
Vstupné je 50 Kč

Univerzita volného času

Univerzita volného času (UVČ), působící při Krajské knihovně Vysočiny,  zve k zápisu do letního semestru 2010/2011. Zájemci se mohou těšit na pestrou paletu nepočítačových a počítačových oborů. V nabídce naleznou Filosofii, Malíře českého venkova, Dějiny Havlíčkobrodska, Život našich předků, Psychologii, Umění portrétu, Zdravý životní styl, Dějiny hudby a Kapitoly z dějin české poesie. Počítačové obory budou opět realizovány na několika vědomostních úrovních: začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí, zájemci ale budou moci vybírat i z monotematicky zaměřených PC kurzů, což jsou: Práce v textovém editoru MS Word, Práce v tabulkovém procesoru Excel, Práce s internetem a Práce s multimédii. Pro děti máme tradičně přichystaný oblíbený programovací kurz Baltík, pro seniory PC kurzy s pomalejším tempem pod názvem Žijeme on-line. Pokračovat bude také kurz Digitální fotografie, jehož příjemnou tečkou bude již potřetí výstava prací absolventů.

Smyslem studia na Univerzitě volného času je přiblížit zájmové celoživotní vzdělávání co nejširšímu spektru zájemců bez jakéhokoliv omezení. Studijní program je určen všem, kdo mají chuť aktivně trávit svůj volný čas,  načerpat nové vědomosti a setkávat se s lidmi s podobnými zájmy. Výuku vedou zkušení externí lektoři a pedagogové, kteří prezentují předměty poutavou a populární formou. Součástí studia nejsou testy ani zkoušky. Důležité je, aby si každý posluchač z přednášek pro sebe odnesl to, co pro něj bude přínosné a zaujme ho.

Výuka Univerzity volného času probíhá v budově Staré radnice (sál, salónek, PC učebna knihovny) 1x za 14 dní, je přístupná všem cílovým skupinám veřejnosti a je zpoplatněna. Ve studiu jsou formou slev finančně zvýhodněni senioři, maminky na mateřské, nezaměstnaní a zdravotně znevýhodnění (viz následující tabulka).

Kurzovné za 1 obor

a 1 semestr

pracující v produktivním věku, studenti

senioři, matky na mateřské, zdravotně znevýhodnění, nezaměstnaní

ne PC obory (8 přednášek/obor)

300 Kč

200 Kč

Filozofie (4 přednášky)

150 Kč

100 Kč

PC obory (8 lekcí)

500 Kč

300 Kč

Digitální fotografie (9 lekcí)

650 Kč

400 Kč

A ještě podstatná informace na závěr: do aktuálního vzdělávacího programu UVČ bude možné vstoupit prostřednictvím osobní účasti na zápisu, který proběhne v úterý 18. ledna od 12:00 do 17:30 hodin a ve středu 19. ledna od 9:00 do 17:00 hodin na Oddělení specializovaných služeb Krajské knihovny Vysočiny.

Kontakt: Bc. Marcela Valecká, Úsek celoživotního vzdělávání - Univerzita volného času

tel.: 569 400 493, e-mail: valecka@kkvysociny.cz

Nová služba uživatelům zvukových knih

Dovoz zvukových knih do domu - Oddělení specializovaných služeb KKV poskytuje novou službu čtenářům, kteří si půjčují zvukové knihy. Z důvodu špatné dostupnosti knihovny způsobené revitalizací náměstí si mohou čtenáři, kteří mají bydliště v Havlíčkově Brodě, zavolat na telefonní číslo 569 400 485 (H. Lacinová) a domluvit si dodávku zvukových knih na konkrétní datum a hodinu.

Kontakt: Krajská knihovna Vysočiny Havlíčkův Brod

                tel.:  569 400 499 ,  fax: 569 400 490

                e-mail: knihovna@kkvysociny.cz

                            www.kkvysociny.cz

Galerie výtvarného umění

Josef PALEČEK

Termín konání:  10. prosince 2010  -  6. února 2011

- ilustrace, obrazy, grafika, práce do architektury, tapiserie, nástěnné malby, animovaný

  film a práce pro dětské televizní seriály

- součástí prezentace budou i knihy, které jsou společným dílem manželů Palečkových

Hledání

Termín konání:  20. listopadu 2010  -  27. února 2011

- Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a Občanské sdružení Dílna ručního papíru v   Litoměřicích srdečně zve na výstavu Hledání. Dílnu ručního papíru v Litoměřicích, o. s. představí v prostorách výtvarné dílny havlíčkobrodské galerie I. Štyrandová, E. Vágnerová, K.Rajchlová,V.Drahozalová  a I. Staňová

Akt ve výtvarném umění

Termín konání:  11. února  -  27. března 2011

- vernisáž výstavy 11.2.2011 od 17:00 hod.

Bez aut

Termín konání:  20. ledna  -  18. února 2011

- výstava výtvarných prací dětí z výtvarné soutěže pořádané k Evropskému dni bez aut

- místo konání - vestibul budovy MÚ V Rámech

- pořádá GVU ve spolupráci s Městským úřadem Havlíčkův Brod 

 

Řemeslná dílna v GVU - únor 2011:

- sobota 12. února:  SMALTOVÁNÍ

- od 10:00 do 16:00 hod.

- dílna pro veřejnost, cena 300,-- Kč včetně materiálu

- pro začátečníky i pokročilé, výroba šperků a podobných výrobků technikou smaltu v peci

- více informací na www.galeriehb.cz, tel. 569 427 035 - Ilona Krausová, krausova@galeriehb.cz

- stálé expozice: -  barokní oltář se sousoším Kalvárie ze zámecké kaple v Uhrově

                           -  české moderní umění 20. století - výstava ze sbírek galerie

Kontakt: tel. 569 427 035, e-mail: galerie@galeriehb.cz

                                                         www.galeriehb.cz

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Výstavy - Havlíčkův dům :

František  NEUVIRT - OBRAZY 1950-2010

Termín konání:  14. ledna  -  27. února 2011

- výstava obrazů bývalého ředitele ZŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě k jeho životnímu jubileu  

Jarní tradice a zvyky

Termín konání:  8. března  -  1. května 2011

- masopust, vynášení smrtky, Velikonoce, stavění májek a pálení čarodějnic na Havlíčkobrodsku

Další akce v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod:

Přednáška: Nové archeologické poznatky z Havlíčkobrodska

- 28. února od 17:00 hod. - sál Staré radnice

- přednáší Mgr. Petr Hejhal, Ph.D. (Anarchia Brno), Mgr. Marek Chvátal a Mgr.Pavel Rous

(Muzeum Vysočiny)

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod je partnerem soutěže pro děti od 10 do 16 let

POZNEJ  SVÉ  MĚSTO

-  kterou pořádá skautské středisko Bobříci Havlíčkův Brod.

 Pro měsíc leden je vyhlášeno čtvrté kolo soutěže, ale novým účastníkům jsou otevřena i kola předcházející. Více informací na www.soutez.skauthb.cz

- termín: 17.01.2011  -  28.02.2011  

Navštivte podzemí Havlíčkova domu

V podzemních chodbách pod Havlíčkovým domem si mohou návštěvníci Muzea Vysočiny prohlédnout „Staroegyptskou hrobku".

Stálá expozice „Po stopách Karla Havlíčka v Německém Brodě"

Stálá výstava v prvním patře Havlíčkova domu.

Kontakt: tel. 569 429 151, e-mail: muzeum@muzeum.hbnet.cz  , 

                                                       www.muzeumhb.cz

___________________________________________________________________________

Štáflova chalupa

- od r. 2010 je tato budova národní kulturní památkou

- antikvariát, skautská výstava

- otevřeno:  Po - Pá   13:00 - 17:00 hod.

                            So     9:00 -  12:00 hod.

Kontakt:  ul. Kobzinové 2015, Havl. Brod, tel. - 569 433 857, 604 130 962    

                  www.antikhb.cz, e-mail: antikhb@seznam.cz

___________________________________________________________________________

Základní umělecká škola

Akce únor:

3.2.2011  -  koncert p. uč. Jitky Baštové (akordeon) a Lucie Černé (zpěv) - slavnostní zahájení - sál ZUŠ, 18:00 hod.

  9.2.2011  -  koncert hudebního oboru, slavnostní zahájení - sál ZUŠ, 17:00 hod.

  8.3.2011  -  koncert hudebního oboru, slavnostní zahájení - sál ZUŠ, 17:00 hod.

 Kontakt: Základní umělecká škola, Smetanovo nám. 31, Havl. Brod

                 tel.: 569 422 408, 569 434 544

                 e-mail: zus.hb@worldonline.cz

                             www.zushb.cz

Ateliér LR

Lucie  RABENSOVÁ

Havlíčkovo nám.91

Havlíčkův Brod

tel.             604 718 827

email         info@lucierabensova.cz

web           www.lucierabensova.cz

___________________________________________________________________________

Kulturní dům O s t r o v

Filmová představení - únor 2011:

Pondělí 31. ledna až středa 2. února ve 20.00 hod.

RED - VE VÝSLUŽBĚ A EXTRÉMNĚ NEBEZPEČNÍ

Film USA, akční komedie, titulky cca

Bruce Willis v důchodu rozdává rány jako zamlada.

Hrají: Bruce Willis, Mary-Louise Parker, Karl Urban,Morgan Freeman a další.

Režie: Robert Schwentke

Nevhodný do 12 let                                               Vstupné 75 Kč

Pátek 4. února a sobota 5. Února v 17.30 hod.

NA VLÁSKU

Film USA, animovaná hudební komedie, český dabing, cca 92 min.

Dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaté barvy.

Režie: Nathan Greno, Byron Howard

Přístupný                                                Vstupné  70 Kč          

 

Pátek 4. února a v sobotu 5. února ve 20.00 hod.

BASTARDI

Český film, drama, cca 80 min.

Předhodit divákům nejproblematičtější vzorek naší mládeže je bezpochyby

odvážný krok. Bez obalu a bez příkras si to nejspíš může dovolit jen autor,

který má s nimi vlastní pedagogickou zkušenost.

Hrají: Tomáš Magnusek, Ladislav Potměšil, David Dolanský, Jan Šťastný ad.

Režie: Petr Šícha

Přístupný od 12 let                                                      Vstupné 70 Kč

Pondělí 7. února až středa 9. února ve 20.00 hod.

ZELENÝ SRŠEŇ

Film USA, akční thriller, titulky, cca 119 min.

Hrají: Seth Rogen, Cameron Diaz, Jay Chou, Christoph Waltz a další.

Režie: Michel Gondry

Mládeži do 12 let nevhodný                                        Vstupné 75 Kč

Čtvrtek 10. února až sobota 12. února v 18.00 hod.

Mimořádné začátky představení!!!

LETOPISY NARNIE:PLAVBA JITŘNÍHO POUTNÍKA

Film USA, dobrodružný, český dabing, cca 114 min.

Kouzelný svět Narnie se vrací!

Hrají: Ben Barnes, Skander Keynes, Georgie Henley a další.

Režie: Michael Apted

Přístupný                                                                    Vstupné 75 Kč

Úterý l5. února až sobota 19. února v 18.00 hod.

Mimořádné začátky představení!!!

17. února se nehraje

HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI - část 1

Film USA, rodinný, český dabing, cca 150 min.

Nikde není bezpečno.....

Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson a další.

Režie: David Yates

Přístupný                                                           Vstupné 70 Kč

Pondělí 21. února až středa 23. února ve  20.00 hod.

FOTŘI JSOU LOTŘI

Film USA, komedie,český dabing, cca 98 min

Že by se konečně sblížili? Aspoň kvůli dětem?

Hrají: Ben Stiller, Teri Polo, Robert De Niro ad.

Režie: Paul Weitz

Přístupný                                                          Vstupné  75 Kč

Čtvrtek 24. února  až sobota 26. února ve 20.00 hod.

TACHO

Český film,akční, cca 102 min.

Daniel Landa ve filmu o tom, co má rád.....

Hrají: Daniel Landa, Olga Lounová, Rudolf Hrušínský nejml. a další.

Režie: Mirjam Landová

Do 12 let nevhodný                                          Vstupné 75

Pátek 25. února a sobota 26. února v 17.30 hod.

JÁ, PADOUCH

Film USA, komedie, české znění, cca 95 min.

Klaďasové už nefrčí.

V českém znění: Jiří Lábus, Jan Přeučil, Jiří Hromada a další.

Režie: Pierre Coffin, Chris Renaud

Přístupný                                            Vstupné 75 Kč

Pondělí 28.února až středa 2. března ve 20.00 hod.

RODINKA

Český film, rodinná komedie, cca 90 min.

Volné pokračování kultovního seriálu Taková normální rodinka, který se vrací ke svým divákům po více než třiceti letech!

Hrají: Jana Štěpánková, Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík, Petr Forman a další.

Režie: Dušan Klein

Přístupný                                                              Vstupné 70 Kč

Další pořady a společenské akce KD OSTROV:

3. února                               TRAVESTI SHOW HANKY PANKY

Divadelní sál KD

14. února v 19.00 hod.          Divadlo Járy Cimrmana: BLANÍK

Divadelní sál KD                 

17. února v 17.00 hod.          Jihočeská hasičská dechovka

Divadelní sál KD                   BOŽEJÁCI

23. března v 19.00 hod.         Philippe Claudel:

Divadelní sál KD                   O LÁSCE ČILI PARLE MOI D´ AMOUR

                                                Ve francouzské konverzační komedii se

                                                ve strhujícím manželském duelu představí

                                                Jana Krausová a Karel Roden  

Plesy v KD Ostrov - únor: 

  4. února -   ples OA a HŠ Havl. Brod (4. ročník)

 11.února -   ples VOŠ a OA Chotěboř

 12.února -   ples Gymnázia Havl. Brod

 18.února -   ples Měšťanského pivovaru

 19.února -   ples Měšťanského pivovaru

 25.února -   ples České zemědělské akademie Havl. Brod

   4.března - ples OA a HŠ Havlíčkův Brod

Kontakt: Kulturní dům Ostrov  Havlíčkův Brod

               Tel.: 569 421 088, předprodej vstupenek - tel.: 603 389 327

               www.kdostrov.hbnet.cz,  e-mail: kdostrov@sendme.cz

Výuka jazyků v KD Ostrov

- skupinová i individuální

- jazyky:  německý, anglický, ruský, francouzský, španělský

- kategorie: začátečníci - mírně pokročilí - středně pokročilí - pokročilí - děti školního

                   věku

- kombinovaná výuka

- konverzace

- příprava na jazykové zkoušky

- firemní kurzy

- kontakt:  PhDr. Ivana Švecová - tel.: 607177452, e-mail: svecova.h@seznam.cz

                 www.vyukajazyku.com

                 tel.: 569 421 088, kino - divadlo  569 426 666

__________________________________________________________________________

EFFECT  MUSIC  CLUB

 Program únor:

Kontakt: EFFECT MUSIC CLUB, Dolní ul. 3088, Havl. Brod

                tel.: 724 639 599

                www.effectmusic.cz

                více informací o koncertech též na   www.cecek.com

Pá 4.2.2011

HardCore fest

 

STREET MACHINE ( Pardubice )
NONSENSE ( Velké Meziříčí )
D.O.P. ( Žďár n.S. )
MAWATAKI ( Velké Meziříčí )
CARRERA KAI ( Jihlava )

Od 20h., za 100,-Kč.

So 5.2..2011

Rockotéka RRB

 

vstup: 40,-

So 12.2.2011

PLEXIS

 

+ APLE JUICE , ...

Pá 18.2.2011

SMEYKAL+DVOŘÁČEK

 

Didgeridoo + Drums show

So 26.2.2011

DUB O NET

 

 

So 5.3.2011

Rockotéka RRB

 

vstup: 40,-

 

 

 

_________________________________________

Vinárna STARR - DISCO

- každý pátek a sobotu od 20:00 hod.

   DISCO, PÁRTY, RAUTY, SHOW, SOUTĚŽE

   hraje DJ Vlasta a další

 - program na  www.starr.cz/cz/discoprogram.php3

Kontakt: Penzion STARR, Žižkova 3070, Havlíčkův Brod

               tel./fax : 569 426 000

               www.starr.cz

__________________________________________________________________________

Klub Nádražní 43

Kontakt:  Nádražní 43 (sklepní prostory)

                Havlíčkův Brod

                43@nadrazni43.cz

                www.nadrazni43.cz

___________________________________________________________________________

 

Klub Čechovka

- areál bývalých kasáren K. H. Borovského v Havlíčkově Brodě

Každý den Šťastný den -  Divadlo A. Dvořáka Příbram
Klub Čechovka

9. února 2011 v 19.00 hodin

Alchymie lásky
sál Staré radnice
16. února 2011 v 19.00 hodin

 

Klub   OKO

- nová provozovna Havlíčkobrodské o.p.s. na Smetanové náměstí (bývalé kino OKO)

SALSA PEKATA PARTY - salsotéka

bar Oko (Smetanovo nám.)
11. února 2011 ve 20:30 hodin

- na začátku večera úvodní salsa lekce gratis

Teapacks /ethno-jazz/ (HB) a Kurangbe /african rhytms/
klub Oko (Smetanovo nám.)
19. února 2011 ve 20.30 hodin

Rockový ples Pivovaru Chotěboř - tentokrát v maskách (a v Oku)
klub Oko (Smetanovo nám.)
- 5. března 2011 ve 20:00 hod.

togalerie na rajče.net benediktus chotěbořfotogalerie na rajče.net benediktus chotěboř www.vysocina-.cz Kontakt:Havlíčkobrodská o.p.s., Čechova ul. 3809, Havl. Brod 580 01

                p. Jakub Baloun, tel. 725 444 574, 569 433 345, fax 569 433 346

                e-mail: jakub.baloun@cechovka.cz  

                p. Zuzana Janů, tel.: 724 764 875, e-mail: zuzana.janu@cechovka.cz,

                www.cechovka.cz, www.kluboko.cz

             - předprodej vstupenek na jednotlivé akce: Etno shop Tulipán, Horní ul. Havl. Brod

___________________________________________________________________________

LOUTKOVÉ  DIVADLO

- divadelní představení ve skautském klubu (Horní ul.), vždy od 14:30 hod.

- únor - březen:

  6. února  -  Kašpárkova čarovná kaše

20. února  -  Čert a Káča

13. března -  Na draka platí Honza

27. března -  Kdyby Kašpárek nebyl býval

- pořadatel: Loutkové divadlo Havlíčkův Brod, p. Kintšner - tel.: 604 459 104

 

S p o r t :

squash centrum Kotlina

- otevřeno denně     09.00 - 12.00 hod.      13.00 -  21.30 hod.

  rezervace kurtů na tel. čísle 569424656

-  fitness

- otevřeno denně od 09.00 hod. do 21.00 hod.

- solárium turbo (vertikální i horizontální)

otevřeno denně od 09.00 hod. do 21.00 hod.

cena : 9,- Kč/min.

dále nabízíme indoor cycling, masáže, aerobic, kadeřnictví, manikúra, ubytování, restaurace, bufet

více na tel. 569 424 646 nebo na www.tshb.czwww.kotlina.cz

 

Sportovní areál Kotlina   -  krytý bazén :

- otevírací doba pro veřejnost:

Pondělí         6:00  -    7:30 hod.    a  13:30  -  14:00 hod.  a  17:00  -  21:30 hod.

Úterý            6:00  -    7:30 hod.    a  13:30  -  21:30 hod.

Středa          6:00  -    7:30 hod.    a   17:00  -  21:30 hod.

Čtvrtek        6:00  -    7:30 hod.    a   13:30  -  14:00 hod.  a  16:30  -  21:30 hod.

Pátek           6:00  -     7:30 hod     a  17:00  -  21:30 hod.

Sobota         9:00   -  13:00 hod.   a    14:00  -  21:30 hod.

Neděle       11:00  -   13:00 hod.    a   14:00  -  21:30 hod.       

             

 - sauna:

 Pondělí  -             14:00 - 21:00 MUŽI 

 Úterý  -                14:00 - 21:00 ŽENY 

 Středa                  10:00 - 13:00 ŽENY           14:00 - 21:00 SPOLEČNÁ

 Čtvrtek                10:00 - 13:00 MUŽI           14:00 - 21:00 MUŽI 

 Pátek  -                14:00 - 21:00 ŽENY 

 Sobota                 10:00 - 12:30 SPOLEČNÁ  13:30 - 21:00 SPOLEČNÁ

 

-  termíny najdete aktuálně na www.kotlina.cz, www.tshb.cz, www.muhb.cz

- aktuální informace o otevíracích dobách na tel. 569 424 545 nebo na www.kotlina.cz,

   www.tshb.cz

 

Sportovně relaxační centrum  FANATIC

- aerobic, aerobic + posilování, power jóga, formování postavy, step aerobic, moderní a

  orientální tanec, spinning, kurzy bubnování, zumba

- formování postavy : solárium, skořicové zábaly, myostimulátor, masáže, reflexní terapie

- další služby: kadeřnický salon, nehtové studio, prodej značkové módy, prodej počítačové a

                       ozvučovací techniky

Akce únor - březen:

FANATIC slaví 11. narozeniny

- termín konání: 5. února 2011 do 15:00 hod.

- hodiny cvičení a spinningu, pití dobrého vína, zpívání s moravskými muzikanty

- více info na www.fanatichb.cz

 

ZUMBA  VÍKEND  VE  FANATICU

- termín konání: 4.  -  5. února 2011

 

IV. reprezentační PLES  FANATICU

- termín konání: 5. března 2011  v KD Psychiatrické léčebny Havl. Brod

- tentokrát ve stylu KARIBIC-TROPIC

 

TANČÍRNA

- termín konání:  od 11. března 2011 od 18:30 hod.

- 6 pátečních podvečerů, každý týden výuka jiného tance, uvolnění mysli, protažení těla

- přihlášky od 1.2. do 8.3.2011 na tel.: 728 265 763

- přijímány jsou páry i jednotlivci, cena 1.000,-- Kč/os.

- pořádají Kristýna a Miroslav Kaplanovi

Kontakt: Sportovně relaxační centrum Fanatic, Beckovského ul. 2045, Havl. Brod

                tel.: 777 330 505, 608 338 000

                e-mail: aerobic@fanatichb.cz, robek123@gmail.com

                            www.fanatichb.cz

 

Lezecká stěna  ZŠ Wolkerova 

- poplatek za vstup je 50,-- Kč bez ohledu na dobu lezení

- možnost zapůjčení veškerého lezeckého vybavení

- cena za pronájem celé stěny je 350,-- Kč/hod. bez omezení počtu lezců

U p o z o r n ě n í :  V případě zájmu o využití lezecké stěny v sobotu a neděli je nutné

                                  zavolat v pátek do 12:00 hod. na ZŠ Wolkerova - tel.: 569 429 918

V případě zájmu větší skupiny osob lze návštěvu stěny telefonicky domluvit na č.

603 807 909 - p. Husár.                                 

Kontakt:  Správce lezecké stěny - Michal Husár - ROAD Outdoor Centrum

                                                           Smetanovo nám.

                                                           ROAD - Outdoor centrum Havlíčkův Brod

                                                           tel.: 569 431 340, 603 807 909

Solná jeskyně - HB

- provozní doba:  Po  - Pá:    9:00   -   11:00      a     13:00   -   18:00 hod.

                                     So:    9:00   -   12:00             dále dle dohody

                                     Ne:   dle dohody

Kontakt:  Beckovského 2045 (areál bývalé továrny Pleas)

                 Havlíčkův Brod

                 tel.:  776 497 397

                 www.solnajeskyne-hb.cz

Ayurvéda v praxi - Ivana Georgievová

tel:724 137 587, e-mail : ivaveda@ivaveda.eu, www.ivaveda.eu

Cyklus přednášek v Havlíčkově Brodě

přednášky únor 2011:

„RADOST - ZDRAVÍ - LÁSKA"

- 15. února 2011 od 17:15 hod., budova MÚ V Rámech

- správné životní rituály, jejich vliv na rodinu a jednotlivce

„RADOST - ZDRAVÍ - LÁSKA - SEBEÚCTA"

- 1. března 2011 od 17:15 hod., budova MÚ V Rámech

- správné osobní rituály, přijmutí sebe, svého okolí a situací, které nás potkávají

Na každé přednášce bude dán prostor na dotazy týkající se možných aktuálních zdravotních problémů.

Přednáška se koná vždy od 17:15 v nové budově Městského úřadu v HB - v zasedací místnosti /vchod z boku budovy /.

Přesná adresa - V Rámech 1855  / v této budově se ověřují podpisy /

Cena jednotlivých přednášek 80,- Kč.

Na všechny přednášky si vezměte hrneček, lžičku a talířek.

Na každé přednášce ochutnávka čajů.

_____________________________________________________________

AZ CENTRUM Havlíčkův Brod - středisko volného času

Jarní prázdniny v AZ Centru Havlíčkův Brod

-pondělí 21.února 2011 : Od 8.00 do 16.00 hodin, dopoledne exkurze, bazén, střelnice, počítačový bowling, hry,    s sebou jídlo a pití na celý den, plavky, ručník, drobné kapesné

-úterý 22.února 2011 : Od 8.00 do 15.30 hodin, výroba herních pomůcek,stopařská hra

 „ Sedm dopisů" na Pelestrov, oběd v restauraci, druhá část hry do Perknova, návrat měst.dopravou k AZ Centru. S sebou dopolední svačinu a pití, dobrou zimní obuv a teplé oblečení.

-středa 23.února : „Duhová středa" od 8.00 do 15.30 hod. Netradiční výtvarné techniky

/ hedvábí, fimo, malování na sklo, ryby štěstí, malované kameny, obličejová maska atd./, peníze na pizzu s sebou.

Na prázdninové akce je třeba se přihlásit ! Podrobnosti a přihlášku najdete na www.ddm.hbnet.cz nebo v přímo v AZ Centru Havlíčkův Brod

AZ Centrum pořádá „ DĚTSKÝ KARNEVAL"  v sobotu 5. března 2011 od 14.00 hodin

ve svém sále Masarykova 2190 H.Brod. Diskotéka, hry, soutěže, občerstvení.

Zveme širokou veřejnost, rodiče i děti na sobotní keramickou dílnu „JARNÍ KERAMIKA",

která se uskuteční 12.3.2011 od 8.00 do 13.00 hodin v AZ Centru v Havlíčkově Brodě.

Připravujeme LETNÍ KERAMICKOU ŠKOLU ve dnech 23.8. - 37.8.2011. Určeno pro dospělé vedoucí kroužků SVČ,ŠD,ŠK,NO a širokou veřejnost. Kurz je akreditován MŠMT, budeme vyrábět vnitřní a venkovní keramiku, zdobit od jednoduchého ke složitějším dekorům.

Přihlášky už nyní p. Kadlecová, Cempírková AZ Centrum Havlíčkův Brod.

AZ  CENTRUM SVČ

připravuje na léto 2011 letní tábory :

8.7. - 17.7.2011 CHORVATSKO-MAKARSKÁ RIVIÉRA - BAŠKA VODA s CK 100+1 Zemek 10 denní pobytový autobusový zájezd, určeno pro rodiny s dětmi, samostatné osoby a samotné děti nad 12 let. Vedoucí tábora : Květuše Cempírková

8.7. - 15.7.2011 LT Zdobnice  celotáborová hra „ Neptun a piráti „Hry, soutěže, dobrodružství pro děti 2.-9.tř. Vedoucí tábora : Jitka Korberová

15.7. - 22.7.2011 LT Zdobnice „ AKTIVITI „Hry a soutěže, výlety, táboráky, diskotéky, filmový večer, noční hra, výtvarná tvorba. Děti 1.-9.tř.,vedoucí tábora : Iva Novotná

22.7. - 31.7.2011 LT Zdobnice „ Hry bez hranic" děti 1.-9.tř., Vedoucí tábora : Květuše Cempírková

31.7. - 7.8.2011 LT Zdobnice „ Dobrodružství, adrenalin, tradice „ Pro děti 1.-9.tř., nový pohled na volný čas, moderní šifrovaná - GEOCACHING=hledání pokladu pomocí navigace, netradiční sportovní hry, turnaj v šipkách, pouštění akrobatického draka, horské tříkolky, interaktivní hry, ale i tradice - táboráky, diskotéky, šikovné ruce, večerní společenské hry, celodenní výlet po Orlických horách. Vedoucí tábora : Radka Kadlecová

12.8. - 21.8.2011 ITÁLIE-CAORLE s CK Adrianland 10 denní pobytový autobusový zájezd, určeno pro rodiny s dětmi, samostatné osoby a samotné děti nad 12 let. Vedoucí tábora : Květuše Cempírková

1.8. -5.8. 2011 Letní tábor STEP BY STEP v Havlíčkově BroděDětský tábor s výukou tance  - pro kluky holky 7 až 13 let. Program : street dance, Funny Zumba, Mtv dance. Kromě výuky tance na děti čekají běžné táborové aktivity : soutěže a hry, výlety, sportovní a míčové hry, koupání , jedno přespání v AZ Centru s diskotékou. Každý účastník tábora na konci dostane vlastní DVD z tábora. Vedoucí tábora : Iva Novotná

22.8. - 26.8.2011 příměstský tábor „ Lovy beze zbraní"  pro děti 1.-5.tř., Denní docházka + 1x přespání s noční hrou, hry v přírodě, výlety, koupání. Vedoucí tábora : Jitka Korberová

9.9. -18.9.2011 Francouzská riviéra - Antibes s CK Doltour10 denní zájezd pro příznivce aktivní dovolené. MOŽNOST S SEBOU VZÍT KOLO !          Vedoucí tábora : Květuše Cempírková

Nabídku zájmových útvarů na školní rok 2010/2011 najdete zatím na stávajících  a více informací o akcích www.ddm.hbnet.cz

Navštivte první schůzku vybraného oboru v týdnu od 27. září do 1. října 2010 v daný čas jeho konání uvedený v nabídce na www. Zde se též platí zápisné na celý rok (pokud není uvedeno jinak).

 

Kontakt: AZ Centrum- středisko volného času, p.o. Města Havlíčkův Brod

                 Masarykova 2190, Havl. Brod

                 tel.:     569 427 874, 569 426 248

                 e-mail: ddm@hbnet.cz, kejklicek@hbnet.cz

                             www.ddm.hbnet.cz

_________________________________________________________________________

 

Mateřské centrum  ZVONEČEK

vítá maminky, tatínky i prarodiče s malými dětmi

od pondělí do pátku od 8:00 - 12:00 hodin

 na ZŠ Nuselská 3240 v Havlíčkově Brodě

Maminky se mohou realizovat při tvorbě různorodých programů a děti si mohou pohrát v herně s hezkými hračkami,sklouznout se na skluzavce, popojíždět na různých odstrkovadlech,

prolézt si prolézačkami a pohrát si s ostatními dětmi.

Přineste s sebou přezůvky pro sebe a své dítě.

Informace na tel.: 777 736 068 a 569 428 438,

e-mail: zvonecek@charitahb.cz, www.charitahb.cz

 

Pravidelné programy v rámci otevírací doby

PONDĚLÍ                                   

08:00 - 12:00   Volná herna pro rodiče s dětmi               14:30 - 15:30    Kurz  němčiny

09:00 - 10:00   Výtvarná dílnička pro děti s rodiči           16:00 - 18:00   Volná herna

09:00 - 10:00   Výtvarná dílnička pro děti s rodiči          

16:00               Tvořivé a výtvarné dílny dle aktuálního měsíčního programu

17:00 - 19:00   Minikurzy břišních tanců    

 

ÚTERÝ        

08:00 - 12:00   Volná herna      14:00 - 16:00   Volná herna

09:00 - 10:00             Říkadla a cvičení pro nejmenší děti             15:00 - 16:00 AJ s Milenou                                                                                                                                               10:00 - 11:30    Přednášky a besedy pro rodiče dle      

15:00 - 16:00             Hrátky s dramatickou výchovou   

            aktuálního  měsíčního  programu    

16:00 - 17:00 Hrátky s angličtinou  

17:00 - 18:00    Těhotenské cvičení

17:00 - 18:30    AJ s Martinou                                                    

 

STŘEDA     

08:00 - 12:00   Volná herna      14:00 - 16:00   Volná herna

09:00 - 10:00   Tanečky se zpěvem       15:00 - 16:00   AJ s Martinou

           a cvičení s říkadly pro děti s rodiči          15:00 - 16:00   Hrátky s keramikou

10:00 - 11:30    Přednášky a besedy pro rodiče dle       

16:00    Tvořivé a výtvarné dílny dle aktuálního  měsíčního  programu                                      

ČTVRTEK  

08:00 - 12:00   Volná herna      14:00 - 17:00   Kavárnička  pro rodiče s dětmi

08:45 - 11:00   Minikurzy břišních tanců 14:00 - 16:30   Hrátky s angličtinou

09:00 - 11:00   Divadélko a hrátky pro děti                    17:00 - 18:30    Aj s Maruškou

PÁTEK        

08:00 - 12:00   Volná herna     

13:30 - 14:00    Umělecké fotografování dle objednávek

08:15 - 11:45    Aj s Martinou               

16:45 - 18:15    Dramatický kroužek  -  Dadivadlo

09:00 - 11:00     Divadélko a hrátky pro děti       

Další program na ÚNOR

také pro pracující maminky a další zájemce

01.02. 09:30  CO BY DÍTĚ MĚLO ZVLÁDNOUT PŘED VSTUPEM DO

                           MŠ  z pohledu speciální pedagožky  Mgr.Renáty Kopecké. Přednáška,

                                dotazy a diskuze.

07.02. 09:00   VÝTVARNÁ DÍLNIČKA PRO DĚTI S RODIČI - MASKA

                          - barvení

07.02. 16:00               PLETENÍ  Z  PEDIGU  -  koš na deštníky  - pokračování

11.02. 16:00      KURZ  TVORBY BIBLICKÝCH POSTAVIČEK

14.02. 09:00   MODELOVÁNÍ  ZVÍŘÁTEK ZE  SLANÉHO TĚSTA

14.02. 09:00   PATCHWORK - ZÁKLADNÍ KURZ

16.02. 10:00   HLEDÁNÍ DOBRA  V SOBĚ, V DRUHÝCH  A V TOM,

                          CO ŽIJEME

                        - přednáška a povídání s psycholožkou Mgr. Ludmilou Novotnou. 

16.02. 16:00   FIMO - ZÁKLADY TECHNIKY MILLEFIORI A 

                          TVOŘENÍ POMOCÍ  EXTRUDÉRU    

19.01. 16:00   PATCHWORK -  ODPOLEDNÍ KLUB PRO KAŽDÉHO

                          PŘÍZNIVCE

21.02. 15:00      ZÁKLADY   STROJOVÉHO  ŠITÍ   PRO  

                          ZAČÁTEČNÍKY

22.02. 09:00      VLIV  DOMÁCÍHO  PROSTŘEDÍ NA PSYCHIKU 

                           ČLOVĚKA

                           - přednáška a povídání s psycholožkou  a pedagožkou Mgr. Pavlou 

                                Nečasovou

22.02. 10:30       PORADENSTVÍ  PŘI  HLEDÁNÍ  ZAMĚSTNÁNÍ

                           individuální soukromé konzultace,  zjišťování osobních a kvalifikačních

                                předpokladů, vhodné rekvalifikace a konzultace konkrétních problémů a

                                otázek jednotlivých klientů   

23.02. 10:00   SETKÁNÍ S POLICÍÍ. Děti samy doma - jsou děti samy

                           doma v bezpečí?

25.02. 13:30      UMĚLECKÉ  FOTOGRAFOVÁNÍ  PRO RODIČE

                           S DĚTMI A  TĚHOTNÉ MAMINKY se zimní tématikou.

28.02. 09:00   BARVENÍ A POLEPOVÁNÍ VESELÝCH KOLÍČKŮ

28.02. 16:00      PLETENÍ  PODNOSU  Z PEDIGU  S KERAMICKÝM

                          DNEM

06.03. 13:30      MASOPUSTNÍ   JARMARK  NA  HAVLÍČKOVĚ

                           NÁMĚSTÍ

07.03. 16:00   HRABĚNČINA  TAŠKA  A  RYCHLÁ  TAŠKA  

11.03. 18:00      ŽÍT  RADOSTÍ - přednáška a povídání s Mgr. Mílou Menšíkovou.     

12.03. 08:30   EMOČNÍ  INTELIGENCE  A  RODINNÉ KONSTELACE

                        - dvoudenní prožitkový seminář s Mgr. Mílou Menšíkovou.

Změna programů vyhrazena.

Na konkrétní programy je vhodné se přihlásit předem, neboť kapacita míst je omezena.

___________________________________________________________________________

                                                    

            Jahodova 2240, Havlíčkův Brod

(- budova Elektrocentrum naproti dolnímu

parkovišti u nemocnice)

 

Pravidelné akce

 

 

 

Pondělí

9.30 - 11.30

Hrátky s miminky od narození do 1 roku

 

15.45 - 16.30

Hudební školička - YAMAHA CLASS (4 - 6 let)

 

18.30 - 20.00

Gravidjóga - pro těhotné a ženy po porodu

Úterý

9.30 - 11.30

Hudební školička - YAMAHA CLASS ( 4 - 18 měs., 1,5 - 4 let)

 

13.30 - 18.30

Umělecké fotografování - každé 3 týdny, fotí M. Koumarová

 

8.30 - 11.30

Hudební školička - YAMAHA CLASS ( 4 - 18 měs., 1,5 - 4 let)

Středa

16.00 - 18.00

Artedílnička 1 + 2 - výtvarné tvoření ( 2 - 3 let, 4 - 6 let)

 

17.00 - 19.00

Plavání pro těhotné - plavání a předporodní příprava pro těhotné

Čtvrtek

8.00 - 12.00

Miniškolička - hlídání dětí s programem

 

14.30 - 16.30

Hudební školička - YAMAHA CLASS ( 4 - 18 měs., 1,5 - 4 let)

Pátek

9.00 - 15.00

Bazárek dětského oblečení a potřeb - každé 3 týdny

 

8.30 - 16.30

Umělecké fotografování - každé 3 týdny, fotí M. Beneš

 

 

 

Služba pomoc v domácnosti - úklid domácností - jednorázový i pravidelný, žehlení prádla - jednorázové

a pravidelné ,  mytí oken. Termíny dle domluvy na uvedených kontaktech.

 

 

 

Přednášky v únoru:

3.2.2011 od 18 hod. "CO NÁS ČEKÁ PO PORODU" - co vzít do porodnice a co si připravit na příchod miminka doma, první zkušenosti s péčí o dítě a kojením - beseda s porodní asistentkou Bc. Denisou Dostálovou (z oddělení Gynekologicko-porodnické Nemocnice Havl. Brod)

10.2.2011 od 18 hod. "KOJENÍ" - příprava na kojení, vhodné polohy ke kojení a rady, jak na nejběžnější problémy (prasklinky, záněty, ad.) - beseda s dětskou sestrou Janou Blažkovou (z oddělení Intermediární péče pro novorozence Nemocnice Havl. Brod)

- V PŘÍPADĚ ZÁJMU SE PŘIHLASTE NA KAŽDOU PŘEDNÁŠKU PŘEDEM NA MAILU: stastna.klara@seznam.cz . Ceny viz ceník.

Bazárek věcí pro děti

- termín konání: 18. února 2011  -  od 8:30 do 11:30 hod.

- více informací i pokud chcete do lazárku věci přinést na www.mammacentrum.

  com či na tel. 777 582 791

Na všechny programy je nutné se předem přihlásit, neboť je počet míst omezený.

Můžete tak učinit  na emailu: mammacentrum@seznam.cz, tel. 777582791, 777011921 

info: www.mammacentrum.com

__________________________________________________

Změna programu vyhrazena.

Uzávěrka údajů dne 28.1.2011. Za správnost uvedených informací odpovídají pořadatelé, kteří nám je dodali. Změna programu vyhrazena.

Městské informační centrum Havlíčkův Brod, Havlíčkovo nám. 57

Tel.: 569 497 357, 569 497 353    fax: 569 497 299

e-mail: icentrum@muhb.cz, www.muhb.cz

Eva Havlíčková, regionální koordinátorka - redaktorka, kraj Vysočina

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3