Kuchařem ve Velké Británii

ilustrační fotoPracujete v oboru gastronomie a rádi byste získali praxi i v zahraničí? Se zkušenostmi ze svého pobytu ve Velké Británii se s vámi podělí kuchař Jakub.

 

O hotelnictví je mezi mladými velký zájem

„Z Velké Británie registrujeme v poslední době zvýšenou poptávku po mladých lidech, kteří mají zkušenosti s prací v hotelu. Ať už se jedná o pokojské, servírky/číšníky, pomocné síly do kuchyně. Velký zájem je také o kuchaře a kuchařky. Čeští kuchaři jsou ve Velké Británii velmi oblíbení. Uchazeče, kteří mají vzdělání či praxi v tomto oboru, umístíme prakticky během týdne. Místní je považují za pracovité a rychle se učící zaměstnance.“ dodává Martina Květoňová, manažerka zahraničních pobytů ze Student Agency.

Jeden z odvážlivců, kteří do Velké Británie odjeli je i Jakub, jenž splnil požadavky na práci kuchaře ve čtyřhvězdičkovém hotelu ve Velké Británii.

„Po škole jsem nastoupil jako kuchař do menší restaurace pro lázeňské hosty v Karlových Varech. Práce mě bavila, ale cítil jsem, že se chci posunout dál. Po roce práce jsem se naučil, co jsem mohl a nevypadalo to, že bych se v restauraci mohl naučit něco, co ještě neumím. Práce mě začala nudit a protože jsem člověk, který nepostojí na jednom místě dlouho a baví ho objevovat nové věci, rozhodl jsem se odjet do zahraničí a získat zkušenosti z mezinárodního prostředí. Jediný jazyk, který jsem v té době jakž takž ovládal, byla angličtina. Kamarád mi poradil, že když si nejsem jazykem jistý a nemám v zahraničí žádné kontakty, ať zajdu do agentury. Do 3 měsíců jsem seděl v autobuse směr Londýn! Nejenže mi agentura zajistila umístění, ale vybavila mě i důležitými informacemi a zajistila vše potřebné. V Londýně jsem pak strávil neuvěřitelných 12 měsíců. A to v dobrém slova smyslu.“

Od pomocné síly v kuchyni po kuchaře a číšníka

Na různé pozice jsou jiné požadavky. Pomocné síle do kuchyně stačí, když se domluví anglicky. To ale neplatí u kuchařů, kteří již musí mít určitou praxi nabytou například během studia. Vše ostatní už zařídí agentura.

„Na schůzce s klientem vybereme nejvhodnější pobyt a zaregistrujeme ho do programu. K zařazení do databáze potřebujeme životopis, motivační dopis a reference z předchozích zaměstnání, brigád či školních praxí,“ říká Martina Květoňová, manažerka zahraničních pobytů společnosti Student Agency. „Poskytujeme komplexní servis od společného vyplnění přihlášky, kontroly životopisu přes přípravu na odjezd, zajištění víza, pojištění, dopravy až po informace, jakou dokumentaci je třeba vyřídit po příjezdu do cizí země a jakou před návratem. Kromě místa mají brigádníci často zajištěno i ubytování. Dostávají kontakt jak na místního garanta programu, tak na 24hodinovou help linku, v případě potřeby je jim k dispozici kompetentní osoba, která poradí a pomůže,“ dodává Martina Květoňová.

Více o pracovních pobytech v zahraničí na www.pracovnipobyty.cz.

 

Vložila: Petra Maříková, květen 2013
Zdroj: www.jazyky.com

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31