Měníte svět k lepšímu? Přihlaste se do Cen SDGs 2019!

Česko již třetím rokem znovu hledá projekty, strategie i iniciativy, které mění svět k lepšímu. Nominujte svůj produkt nebo službu do prestižního ocenění Ceny SDGs 2019 a dejte o svých nápadech všem vědět. Hlásit se můžete do 31. března 2019, a to v kategoriích Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader nebo Reporting. Předávání Cen SDGs 2019 se bude konat na galavečeru 30. května 2019 v Černínském paláci Ministerstva zahraničních věcí ČR. Více o Cenách SDGs najdete na stránkách www.globalnicile.cz.

Ceny SDGs jsou unikátním propojením partnerství mezi nevládní organizací, státní správou a soukromým sektorem, tzv. Public Private Partnership. Jsme hrdí na to, že se nám spolu s partnery daří budovat stále silnější povědomí o globálních cílech, díky kterému můžeme společně měnit svět k lepšímu,“ uvedla Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která Ceny SDGs pořádá.

O nejlepších projektech v kategoriích Byznys a Veřejná sféra bude hlasovat široká veřejnost v průběhu dubna a května. Ceny SDGs v minulém ročníku získali například v kategorii Byznys projekt MIWA (Minimum Waste) za bezobalové řešení pro celý dodavatelský řetězec obchodů, Skutečně zdraví škola v kategorii Veřejná sféra za vzdělávací program zdravého a udržitelného stravování pro žáky nebo v sekci Mladý leader Aplikace Záchranka, která umožňuje díky mobilní aplikaci jednoduše zavolat a zprostředkovat pomoc v rámci systému tzv. tísňového volání nové generace.

Ceny SDGs oceňují strategie, nápady, start-upy nebo například mladé leadery, kteří pomáhají naplňovat cíle udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals = SDGs) od OSN. Tyto globální cíle přijaly všechny státy OSN v roce 2015 jako součást tzv. Agendy 2030. Jde o opatření a nástroje, díky kterým může společnost lépe čelit ekonomickým, enviromentálním nebo sociálním problémům současnosti.

Součástí Cen SDGs jsou navíc speciální ocenění pro Absolutního vítěze a také cena České rozvojové agentury. Novinkou letošního ročníku je ocenění pro projekty, které podporují rovnost mužů a žen (SDG 5). Součástí Cen SDGs 2019 je tento rok jedinečný turnaj ženského fotbalu za globální cíle Global Goals World Cup Prague (GGWCup Prague). Ve fotbalovém turnaji se utká více než 24 týmů žen, kdy každý bojuje za jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje. Více než sportovní talent se v této hře počítá schopnost a kreativita aktivně bojovat za konkrétní společenské téma. Finále se odehraje na Václavském náměstí v Praze 29. května 2019 za účasti známých osobností nejen ze světa sportu, politiky a z řad zahraničních hostů. Registrace do GGWCup Prague odstartovaly symbolicky 8. března na Mezinárodní den žen a skončí 31. března 2019. Více o turnaji GGWCup Prague najdete na webu www.ggwcup.com/ggwcup-prague.


Zdroj: www.globalnicile.cz

Vložila: B. Bieliková, březen 2019


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2