Mezinárodní studentská soutěže „Studenti pro Dřevojas“ dává šanci mladým designérům

Studenti pro DřevojasTradiční výrobce koupelnového nábytku výrobní družstvo Dřevojas vyhlašuje v souladu s pravidly České komory architektů mezinárodní studentskou soutěž „Studenti pro Dřevojas“. Zúčastnit se jí mohou jednotlivci, i týmy z řad studentů vyšších a vysokých škol na území České a Slovenské republiky. Pro mladé designéry jsou připraveny finanční a věcné ceny, i možnost dlouhodobé spolupráce s výrobním družstvem Dřevojas. Vybraný soutěžní návrh bude rovněž přihlášen na přehlídku moderního designu Designblok 2015.

Studenti pro DřevojasVýrobní družstvo Dřevojas se ve spolupráci s Ústavem nábytku, designu a bydlení Mendelovy univerzity v Brně, katedrou designu Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a katedrou designu Fakulty umění Technické univerzity v Košicích rozhodlo dát znovu příležitost studentům designových oborů. Do druhého ročníku soutěže, která poprvé proběhne také na Slovensku, se mohou přihlásit jednotlivci i celé studentské týmy do tří členů vyššího nástavbového, bakalářského, magisterského a doktorandského studia vyšších a vysokých škol akreditovaných ministerstvy školství na území České a Slovenské republiky.

Soutěžní návrhy mladých tvůrců na téma „Koupelnový nábytek a využití koupelny jako místa pro relaxaci v roce 2025“ ohodnotí odborná pětičlenná porota, v níž zasedne také vítěz prvního ročníku soutěže a student ČVUT Jakub Med. „Kromě splnění všech formálních náležitostí budeme klást důraz na originalitu, inovativní pojetí, myšlenku i celkový design návrhu. Vzhledem k tomu, že vítězná koupelnová sestava bude uvedena do výroby, přihlédne porota rovněž ke složitosti výroby a praktičnosti pro konečného zákazníka,“ doplňuje k zadání pro soutěžící marketingový manažer výrobního družstva Dřevojas Ing. Zdeněk Blažek.

Základní informace o soutěži

Podrobné informace, pravidla soutěže i jména porotců naleznou soutěžící na oficiálních stránkách soutěže www.studentiprodrevojas.cz. Dotazy a soutěžní návrhy mohou studenti zasílat na studentiprodrevojas@drevojas.cz.

Termíny soutěže

  • 16. 2. 2015 – vyhlášení soutěže

  • 15. 5. 2015 – datum odevzdání soutěžních návrhů soutěžícími

  • 25. – 29. 5. 2015 – zasedání odborné poroty a hodnocení soutěžních návrhů

  • 1. 6. 2015 – vyhlášení výsledků soutěže

 
 
 
 
Vložila: Tereza Komůrková, únor 2015
Zdroj: TZ akce

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2