Nabídky práce pro osoby se zdravotním postižením

Přinášíme přehled několika webových portálů s nabídkou zaměstnání či informacemi o možných zaměstnáních pro osoby se zdravotním postižením.

 

Burza práce

Projekt Konta BARIÉRY Nadace Charty 77 chce přispět k lepšímu uplatnění handicapovaných na trhu práce. Na portálu se nachází databáze pracovních nabídek, ty aktuální mohou zájemci dostávat i elektronickou poštou. Projekt rovněž nabízí možnost doškolení jednotlivých potenciálních zaměstnanců na konkrétní pracovní pozici v rámci projektu Universita 4G. Pokud by tedy konkrétní jedinec zcela nesplňoval požadavky zaměstnavatele a kvalifikační kritéria konkrétní pozice, je možné zajistit jeho doškolení „přesně na míru" tohoto pracovního místa.

 

Práce.cz

Sekce Nabídky práce pro OZP na portálu Práce.cz umožňuje vyhledávání nabídek v členění pro osoby s možností docházení do firmy a bez možnosti docházení do firmy. Dále obsahuje rady pro OZP týkající se psaní životopisu a přijímacího pohovoru.

 

Práce pro ZP

Portál je zaměřen na potřeby osob se zdravotním postižením, zejména pro zprostředkování pomoci v uplatnění na trhu práce. Poskytuje informace týkající se legislativy, dále pak tržiště pracovních nabídek a poptávek, kontaktů na podporovaná zaměstnání a chráněné dílny a v neposlední řadě i oblast vzdělávání. Jde o projekt Národní rady zdravotně postižených v rámci iniciativy EQUAL.

 

 

Zdroj: www.helpnet.cz
Poslední aktualizace: N. Jogheeová, květen 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2