Nadace Via podpoří filantropické aktivity dětí a mládeže

Ilustrační fotoV programu Dobro-druzi zaměřeném na mladé filantropy podporuje nadace Via týmy dětí a mladých lidí ve věku do 26 let, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii, čas a vybírají prostřednictvím benefičních akcí finanční prostředky pro dobrou věc.

Nadace Via oceňuje filantropické aktivity dětí a mládeže a chce k nim inspirovat další. Cílem je probouzet v mladých lidech zájem o filantropii, vést je k pomoci druhým a k aktivnímu občanství.

Smyslem programu Dobro-druzi je docílit toho, aby se darování, dobročinnost, štědrost a starost o druhé staly běžnou součástí života lidí v Česku.

Za posledních 5 let se do programu mladých filantropů zapojilo více než 1000 aktivních dětí a mladých lidí, kteří se rozhodli pomáhat a měnit své okolí k lepšímu.

Komu je program určený?

Může jít o školní třídu, partu kamarádů, oddíl, skupinu vysokoškoláků či děti z volnočasového kroužku, které se pod vedením dospělého patrona (učitele, vedoucího kroužku, rodiče) rozhodnou zorganizovat například běh, bazar, divadelní představení, koncert, aukci či adventní jarmark a výtěžkem z těchto akcí pomoci kupříkladu osamělým seniorům, dětem z dětského domova, spolužákovi s hendikepem, místnímu útulku pro opuštěná zvířata či jinému dobročinnému účelu.

Týmy se do programu mohou přihlásit vždy jedenkrát ročně na podzim, jejich benefiční projekty pak běží od listopadu do května. Částku, kterou se mladým filantropům podaří v rámci svých benefičních akcí vybrat, zdvojnásobíme v poměru 1:1 až do výše 20 000 korun.

Zapojte se i vy! 

Více informací o programu Dobro-druzi najdete zde.

 

 

Vložila: M. Plisková, září 2018

Zdroj: https://www.nadacevia.cz/dobro-druzi/

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3