Návrat z úřadu práce do zaměstnání je složitý

Trh práce oživuje, hlásí personální agentury. Má to ovšem minimálně dva háčky. Uchazeči bez předchozí praxe, tedy zejména čerství absolventi škol, jsou ve výběrových řízeních stále prakticky bez šance. A do podobné situace se dostávají i specialisté, kteří už sice získali praxe dost a dost, měli ale tu smůlu, že během krize přišli o práci a patřili nějaký čas mezi nezaměstnané.

Odborníci, kteří během uplynulých let o práci nepřišli, na svých pozicích lpěli a na žádnou nabídku - byť by jim slibovala lepší podmínky - nechtěli slyšet.

„Teď se nám začínají sami ozývat," říká šéf české pobočky personální společnosti Robert Half International Aleš Křížek.

Zároveň ale připouští, že právě nepřetržitá pracovní historie je klíčová, pokud se má zkušený specialista stát na trhu práce skutečně žádaným zbožím. I několik měsíců strávených na úřadu práce je podle Křížka hendikepem.

„Dokázali jsme sice dostat zpět do oboru odborníka z oblasti IT, který byl bez práce rok a půl, to je ale výjimka," upřesňuje Křížek. Dotyčný specialista navíc pracuje vlastně jako agenturní zaměstnanec: společnost Robert Half jej „pronajímá" na konkrétní projekty.

Méně skeptický je k šancím dočasně nezaměstnaných specialistů Branislav Jánský z divize Professional personální agentury Manpower.

„Naše zkušenost se specialisty ve výrobě a IT je, že firmy o ně zájem projevují, i když jsou tři až šest měsíců bez práce. Za tuto dobu neztratí pracovní návyky a kontakt s oborem," tvrdí Jánský. Horší je to podle něj se specialisty, kteří jsou nezaměstnaní dlouhodobě, tedy rok a víc. „Tam už firmy podrobněji zkoumají, co se za delší pomlkou skrývá," vysvětluje Jánský.

 

Další informace na http://www.novinky.cz/kariera/225933-firmy-odmitaji-odborniky-s-praxi-kteri-docasne-ztratili-praci.html

 

 

Zdroj: novinky.cz
Vložila Markéta Šretrová, únor 2011

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
29
30
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5