Největší blafy v Česku jste mohli ochutnat na Plechárně

kaktus

V sobotu 1. dubna se konala ojedinělá gastronomická událost BLAF Food Fest. Navzdory datu se nejednalo o aprílový žert a návštěvníci si mohli skutečně "pochutnat" na největších šílenostech české gastronomie a pokochat se výtvory, na nichž se vyřádily české ručičky s netradičními vkusem...

Za deset až třicet žetonů (1 žeton = 10 korun) mohli odvážlivci u venkovních stánků ochutnat například knedlík s růžovým přelivem, salát z kuřecích kůžiček, smaženou tatranku v trojobalu nebo kečupovou polévku. Konec řady uzavíral stůl s dochucovadly, sáčky na zvracení a tabletami černého uhlí, který měl sloužit jako krabička poslední záchrany.

Ve vnitřních prostorách budovy byla pro návštěvníky také naaranžovaná výstava jídelních skulptur - jídel, jejichž původní autoři chtěli svět obohatit svým estetickým "cítěním". Zraky návštěvníků tak hypnotizoval například kaktus vyrobený ze štangle salámu a zapíchnutých párátek nebo dort z toaletních papírů.

V patře se nacházela místnost s aktivitou "udělej si vlastní chlebíček" a ve vedlejším sále se promítaly fotografie nejzvrhlejších jídel, na které pořadatelé narazili brouzdáním na internetu. Většinou se jednalo dorty ve tvaru ženského či mužského přirození nebo o realistické napodobeniny rekta a výkalů.

Dobrou chuť!


Co je to Plechárna Černý Most?

Festival se konal volnočasovém centru Plechárna Černý most na Praze 14 . Centrum nabízí spoustu aktivit a programů pro mládež, dospělé, děti i seniory. Můžete se zde vyblbnout ve vnitřním a vnějším skateparku, zatančit si hip-hop, boxovat, cvičit jógu, zahrát pinec, ochutnat místní grilovačku, dát si kávu v kavárně, pěstovat bylinky v komunitní zahradě, tvořit svá velkolepá díla ve výtvarném ateliéru, zhlédnout výstavu fotek, divadelní představení či nezávislý film. A mnoho dalšího. Program a další akce sledujte zde.

 

suši párek

 

Pro NICM vložila Jana Beničáková, duben 2017

Zdroj: Facebooková stránka akcehttp://www.plecharnacernymost.cz/

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
1