Novinky z nakladatelství Portál

V článku naleznete novinky z nakladatelství Portál.

Fallon, James
Psychopat v mém mozku
Neurovědcova cesta k odhalení jeho temného já
Překlad: Pišl, Vojtěch
Jednoho dne zkoumal osmapadesátiletý Fallon hromádku skenů mozků své rodiny: měly sloužit jako kontrolní záznamy určené ke srovnání se snímky pacientů s Alzheimerem. Úplně vespod ležel snímek zjevně odpovídající mozku psychopata. Fallon si pomyslel, že se tam přimíchal nedopatřením ze štosu snímků trestaných násilníků. Prokázalo se ale, že jde o jeho vlastní mozek.
James H. Fallon je profesor v oboru neurověd působící 40 let na Kalifornské univerzitě. Je nositelem několika ocenění i majitelem úspěšných firem v oboru biotechnologií, spolupracuje s americkým ministerstvem obrany. Pravidelně se objevuje v médiích.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Moudrost psychopatů Mohou neurovědci číst naše myšlenky? Padesát minut


Kessler, Zoë
Královna chaosu
ADHD podle Zoë
Překlad: Diestlerová, Petra
O ADHD se mluví jako o výlučně mužské záležitosti. Hyperaktivní? Přece muži! Nezvládají svůj život? Přece muži! Zoë to ale vidí jinak. ADHD k ní patří, zjistili ho, až když už byla dospělá, a ona se s ním musí nějak vypořádat. Nic nezastírající výpověď o tom, jaké to je být hyperaktivní a mít potíže se soustředěním, v sobě pojí humor i slzy.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Tančím tak rychle, jak dokážu ADHD a ADD v dospívání Narušení

Ende, Michael; Freund, Wieland
Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt
Překlad: Somogyi, Viola
Ilustrace: Kehn, Regina
Špunt je malý chlapec, který neví, co je strach. Od rodičů stále slyší, co musí a nesmí, ale on sní o dobrodružném životě plném nebezpečí. Jednoho dne se dozví, že nedaleko něj žije rytíř Rodrigo Raubíř, kterého se všichni bojí a příkopy jeho hradu lemují ohlodané vybělené kosti. Špunt se rozhodne okamžitě: uteče z domova a vstoupí do Rodrigových služeb. Pro čtenáře od 7 do 10 let.
Michael Ende je známý německý autor fantastické a dětské literatury (Nekonečný příběhDěvčátko Momo a ukradený časJim KnoflíkLukáš a lokomotiva Ema). Knihu o Rodrigovi a Špuntovi za svého života Michael Ende rozepsal, ale nestihl ji dokončit.
Wieland Freund je německý novinář, literární vědec, překladatel a autor knih pro děti a mládež. Za svoje dílo byl oceněn mnoha německými literárními cenami. Autor přebral Endeho příběh, který v duchu rozpracovaného příběhu dokončil.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Gorila a já Piráti z Ledového moře Strašidelné pohádky

Pospíšilová, Zuzana
Štěpánův podivuhodný stroj
Ilustrace: Chupíková, Eva
Štěpán je neobyčejně zvídavý kluk. Všechno ho zajímá, všemu chce přijít na kloub. Jakmile je v jeho dosahu nějaký přístroj, hned zkoumá, jak funguje a jak by se ho dalo využít. Na otázku, čím by chtěl být, bez váhání odpoví: „Budu vynálezcem!“ Co se ale stane, když se ocitne sám v noci s velkými starožitnými hodinami? A jaké tajemství se skrývá u prarodičů na půdě?
Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a autorka řady knih pro děti. V Portále vyšly například její knihy Hádanky pro školáky (2017), Hádám, hádáš, hádáme (2007), Školní strašidlo (2009), Školní detektiv (2010).
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Černobílé prázdniny Dona Carla nikdo nezastaví Pohodář Tom a já

Simard, Lucie Brault
Hry pro rozvoj řeči pro děti od 2 let
Překlad: Fejková, Jaroslava
Kniha obsahuje více než 70 her, které rozvíjejí vyjadřovací schopnosti malých dětí při integraci všech vjemů. Pro rozvoj řeči u dětí 2–5 let ji mohou využít logopedické preventiskty a učitelky v mateřské škole i rodiče. U každé aktivity jsou jasně popsány jednotlivé kroky, doporučení pro práci se staršími dětmi, vyznačeny jsou schopnosti, které se při dané aktivitě rozvíjejí.
Lucie Brault Simard je kanadská pedagožka a autorka knih pro rozvoj malých dětí.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Říkej si a hraj Není hláska jako hláska Povídám, povídám pohádku


Zdroj: www.portal.cz

Vložila: B.Bieliková, říjen 2019 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2