Nový internetový portál Testovanonadetech.com úspěšně pokřtěn!

Testováno na dětechUnikátní portál nabízí rodičům, prarodičům, učitelům a průvodcům dětí předškolního věku tipy, jak dítě zabavit, všestranně rozvíjet jeho schopnosti, podporovat výtvarné cítění a kreativitu a současně ho vzdělávat. Na svých webových stránkách doporučuje IQ a ART aktivity, ale i recepty na zdravá jídla nebo rady kam vyrazit na výlety, do babyfriendly restaurací, na hřiště a kulturní akce pro nejmenší. Pro uživatele jsou k dispozici ke stažení i originální šablony a možnost diskutovat a předávat své zkušenosti a inspiraci ostatním (www.testovanonadetech.com).

V sobotu 28. 6. 2014 proběhl úspěšně oficiální křest nového portálu Testovanonadetech.com (TND) pod širým nebem na pražské náplavce. Za účasti desítek dětí byla na vodu vypuštěna metrová žlutá loď a mnoho malých barevných papírových lodiček. „Symbolicky naší vlajkovou loď vysíláme do vln Vltavy, stejně jako jsme vyslali portál TND do divokých vln internetu“, uvedla s úsměvem k akci Jana Hejnicová, jedna ze zakladatelek portálu. Připraveno bylo zátiší s vlajkovou lodí a námořnickými čepicemi na vzpomínkové fotografování pro děti a jejich rodiče.

V části náplavky také na dvě hodiny vznikla improvizovaná dílna, která na několika metrech čtverečních připravila bohaté množství aktivit pro kolemjdoucí. Děti mohly pracovat u stolků, na nichž byly připraveny tematicky propojené výtvarné aktivity. Vystřihovaly, barvily a oblékaly námořníky, zdobily své loďky, připravovaly námořní mapu nebo se věnovaly rybolovu s magnety. Nejmenší děti měly možnost pracovat s ručně vyrobenými montessori pomůckami.

Součástí dopoledne byla ochutnávka netradičních pokrmů, připravených foodblogerkami a členkami týmu TND Dagmar Slámovou a Gabrielou Sedlákovou, které na portálu zastupují sekci FOOD – o vaření, receptech a tipech na zdravou stravu pro děti. Všichni tak měli možnost ochutnat a „otestovat“ např. zdravé Brumíky, sušenky nebo veganskou pikantní ječmennou a rýžovou pomazánku.

„Naším cílem bylo představit rozmanitý záběr činností portálu Testováno na dětech,“ prozradila spoluzakladatelka Petra Panenková. Členky týmu TND záměrně využily veřejný prostor. Aktivní přístup k dětem hodlají i nadále přibližovat veřejnosti metodou tzv. family guerilla, jejímž cílem je povzbudit kolemjdoucí ke společné hře a na omezený čas umístit přímo v ulicích, parcích a hřištích rozmanité hry a instalace.

Portál Testováno na dětech je neziskový a otevřený. Jeho smyslem je vytvoření široké platformy pro sdílení inspirace pro aktivity a práci s dětmi.

Více informací o nové službě, jejímž cílem je inspirovat rodiče dětí v předškolním věku k výtvarným, vzdělávacím a všeobecně rozvíjejícím aktivitám, zdravé stravě, výletům a akcím, naleznete na www.testovanonadetech.com.

 

 

Vložila: Tereza Komůrková, červenec 2014
Zdroj: TZ

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31