Praktické informace

Jak zabalit kolo do letadla?

Chystáte se v létě k moři a svého "miláčka" nemůžete nechat doma? Nebo snad chcete strávit prázdniny na kole v některé ze vzdálenějších zemí?

Nocování na letišti

letištěJste na cestách a nepodařilo se vám sehnat levné ubytování? Zrušili váš let kvůli nepříznivému počasí? Navazující letadlo vám letí až ráno? Nezbývá než na letišti přespat!

Nová aplikace pomůže se sbalením na cesty

Nová aplikace pomůže se sbalením na cestyNež vyjedete na dovolenou, taky běháte po celém bytě, perete jak zběsilí a pořád marně přemýšlíte nad tím, jestli jste náhodou nezapomněli něco zabalit?

S čím vás nepustí na palubu letadla?

cestováníLetecká doprava je nejbezpečnějším druhem přepravy cestujících a aby takovou zůstala, je odbavení všech osob nutně doprovázeno bezpečnostními procedurami

Levné ubytování na cestách

Léto a čas prázdnin a cestování se pomalu blíží, a tak možná i vy přemýšlíte o tom, kam se letos vydáte. Peněz není nikdy nazbyt, a tak vám přinášíme tipy, jak se v zahraničí levně ubytovat.

Na kole do zahraničí

Chystáte se na kole do zahraničí? Pak si nezapomeňte zjistit pravidla, která pro cyklisty v zemi, do které vyrážíte, platí. Můžete být totiž velmi překvapeni, jak se to liší, od situace u nás. Například zvonek, který je u nás spíš ozdoba, patří v mnoha zemích k povinné výbavě. Na Slovensku, kde je zas nulová tolerance k alkoholu v krvi, vás může stát pěkně draho pivečko k obědu apod.

Úřady cizích států v ČR

Kontakt na zastupitelský úřad cizí země v ČR najdete v Encyklopedii států po zvolení informací o konkrétní zemi - sekce Kontaktní cizí úřad.

Seznam očkovacích center v Praze

Očkovací centra v Praze

 

 

 

Zdravotní ústav/instituce

Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Doba dovolených a letních prázdnin se nezadržitelně blíží a samozřejmostí by mělo být i sjednání cestovního pojištění. Kdybyste si jej totiž nepořídili, může vás stát ošetření banálního zranění až několik desítek či set tisíc korun.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
1