EU pro mladé

Řecká Soluň - Thessaloniki - Evropským městem mládeže pro rok 2014

ilustrační fotoŽivoucí řecké město Soluň (řecky Thessaloniki) převezme od slovinského Mariboru titul Evropské město mládeže pro rok 2014. Podívejte se, co všechno se bude během tohoto roku dít.

Get visable - kampaň za odstranění vízových bariér

 Právo na volný pohyb osob je jedno ze základních práv, které Evropská unie zaručuje občanům členských států. Pokud však chce do Evropy přicestovat občan ze státu, který nepatří do EU, čekají ho značné problémy při vyřizování víz. Z tohoto důvodu Evropské fórum mládeže, které zastupuje názory mladých lidí a mládežnických organizací v Evropě, pořádá kampaň Get visable, jejímž cílem je snížit bariéry mobility mladých lidí.

Studenti natočili film o diskriminaci

 Interkulturní a genderově spravedlivá společnost v České republice bohužel není samozřejmostí. V rámci projektu Mládež v akci vznikl krátký film, který natočili mladí lidé ze studentského klubu RelaKs. Film s názvem Fakta nebo fikce je jednou z možných cest, jak si diskriminaci uvědomovat. Zároveň ukazuje, v kterých situacích ji můžeme vidět, jak se s ní vyrovnávat a co proti ní dělat.

Česká republika očima cizinců

Zajímá Vás, co si o naší zemi myslí cizinci? Nemáme na mysli turisty, co tu stráví jen pár dní a pak jedou objevovat jiné končiny Evropy, ale lidi žijící, pracující, studující v České republice. Máme tu pro Vás zajímavé webové odkazy.

Zajímavé stránky pro mladé

Pokud vás problematika Evropské unie zajímá víc a chcete svoje názory sdílet s jinými mladými lidmi z celé EU, neměli byste opominout navštívit tyto stránky:

 

Program mládež v akci

Ml8de6 v akciProgram Mládež v akci navazuje na předešlý program Mládež (2000–2006) a pokračuje v podpoře osvědčených opatření: mezinárodních výměn mládeže, Evropské dobrovolné služby, iniciativ mládeže a aktivit zaměřených na rozvoj kvalifikace pracovníků s mládeží. Navíc zavádí nová opatření na rozvoj evropské spolupráce při koordinaci politiky v oblasti mládeže a rozšiřuje možnosti spolupráce s nečlenskými zeměmi EU. Program Mládež v akci odstartoval 1.1. 2007 a pokračovat bude až do roku 2013.

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
1
2
3
4