Novinky z ERYICA

Publikace vydaná ERYICA - Guide to safety and quality online

onlineOrganizace ERYICA (European youth information and councelling agency) vydala minulý týden dlouho připravovanou publikaci - průvodce "Guide to safety and quality online".

17. Bulletin správní rady ERYICA

Správní rada ERYICY měla své poslední zasedání  14.-17. 10. 2010 v Moscenicka Draga (Opatija(, Chorvatsko. Dva členové - Marc a Jorge se ze setkání omluvili. Hostující organizací byla Zajednica ICM, Chorvatsko.

Principy on-line informací pro mládež

ERYICA logoEuropean Youth Information and Counselling Agency (ERYICA) přijala, na svém 20. valném shromáždění, dokument s názvem "Principles for Online Youth Information". Tento dokument slouží jako doplněk ke stále platné Evropské chartě informací pro mládež. Jeho cílem je stanovit základní pravidla pro poskytování informací mládeži prostřednictvím nových, on-line médi a zajistit tak jejich kvalitu. 

 

Novinky z ERYICA červen 2010

logoERYICA vydala vspolupráci s Radou Evropy „Youth Information Starter Kit". Příručka poskytuje informace pro ty, kteří mají zájem otevřít Informační centrum pro mládež a hledají odborní poradenství vtéto oblasti. „Starter Kit" nabízí pohled do „říše" informací pro mládež: příručka nabízí konkrétní příklady vedení úspěšného centra, informace o vytváření sítě a praktické administrativy (financování, lidské zdroje, legální záležitosti). Dozvíte se zní, co můžou nabídnout evropská tělesa těm, kteří jsou začátečníci ve světe informací pro mládež. Příručka vznikla jako reakce ERYICA a Rady Evropy na výzvy organizací, zákonodárců a motivovaných mladých lidí, kteří se vmístní lokalitě rozhodli poskytovat služby voblasti informací pro mládež.

YIntro - Školení školitelů pro pracovníky s mládeží v Praze

Ve dnech 2. - 7. března 2010 proběhlo v Praze první Školení školitelů pro pracovníky s mládeží vytvořené podle nového modulu ERYICA. NIDM se zmocnilo hostitelské role a na půdě NICM přivítalo 20 účastníků z 12 evropských zemí (Srbsko, Česká republika, Španělsko, Černá Hora, Slovinsko, Finsko, Nizozemsko, Turecko, Chorvatsko, Itálie, Portugalsko a Francie).

 

Novinky z ERYICA únor 2009

Na sklonku loňského listopadu (26. - 30.11.2008) se konala ve francouzském Nice konference čtyř sítí s názvem „Shaping the Youth Information in Europe". Jednalo se o první společné setkání zástupců ERYICA (European Youth Information and Counselling Agency), EYCA (European Youth Card Association), EURODESK. Čtvrtým, novým partnerem bylo EYF (European Youth Forum - Evropské fórmu mládeže).

Novinky z ERYICA září 2008

Ve dnech 7. - 14. září proběhla studijní návštěva informačních center pro mládež v Bulharsku s názvem: "Let's do it together: youth information and youth participation". Akci pořádala síť bulharských informačních center pro mládež ve spolupráci s ERYICA. Návštěva byla finančně podpořena Výkonnou agenturou EU pro vzdělávání, kulturu a audiovizuální oblast. Zpráva ze studijní návštěvy ještě nebyla zveřejněna.

Novinky z ERYICA červenec / srpen 2008

21.6.2008 byla spuštěna nová podoba portálu www.eryica.org . Stránky jsou pravidelně aktualizovány, doplněny o novinky z Rady Evropy, o zprávy z vedení ERYICA, ale i o novinky z jednotlivých členských zemí. Umožní rychlejší výměnu informací, zkušeností a dokumentů. Stránky jsou rovněž uzpůsobeny pro uživatele se zrakovým postižením.

Postupně budou  kompletně přeloženy, vedle angličtiny, i do Francouzštiny a Španělštiny.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2