Aktuality

Anketa o nejoblíbenější knihu pro děti a mládež vydanou v roce 2014

Anketa o nejoblíbenější knihu pro děti a mládežNárodní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje 22. ročník ankety o nejoblíbenější knihu pro děti a mládež vydanou v uplynulém  roce.

Festival spisovatelů Praha - cena Waltera Sernera

Festival spisovatelů Praha - cena Waltera SerneraCena Waltera Sernera je literární soutěž určená studentům středních škol, kterou již desátým rokem pořádá Nadační fond FSP.

Jak na dobrovolnictví: Prvotní nadšení je důležité, ale bez průběžné motivace nestačí

Lata - Dobrovolník rokuKdo si dal do nového roku předsevzetí pomáhat ostatním, může zkusit třeba dobrovolnictví. Kromě dobrého pocitu si odnese i cenné zkušenosti, jedinečné zážitky a nové dovednosti. „Dobrá neziskovka nepečuje jen o své klienty, ale také o své dobrovolníky, pokud s nimi spolupracuje,“ vysvětluje ředitelka organizace Lata Markéta Ježková.

Soutěž Hledá se autor bestselleru

Soutěž Hledá se autor bestselleru Nakladatelství Fragment vyhlásilo 5. ročník veřejné literární soutěže Hledá se autor bestselleru.

Betlémské zvonění v Betlémské kapli

 
 
Betlémské zvonění v Betlémské kapli do 4. ledna roku 2015 můžete navštívit vánoční výstavu v podzemních prostorách Betlémské kaple.

30 000 km na kole a víc jak 550 dní na cestách

30 000 km na kole a víc jak 550 dní na cestách Cesta okolo světa na kole, 27 zemí a přes 18 měsíců na cestách. Zdá se vám to nereálné? Pro Karola Voltemára – cyklistu, cestovatele a konzultanta  internetového  marketingu ze Slovenska, to je realita. V rámci jeho cestovatelského projektu World Bike Travel jel z Evropy až na kraj Asie, křížem přes Austrálii.

Kultura v kapse. Řekni si o kulturu s novou mobilní aplikací EUNIC App!

Kultura v kapse. Řekni si o kulturu s novou mobilní aplikací EUNIC App! Sdružení EUNIC ČR, kulturní instituce zemí Evropské unie, právě spouští společnou mobilní aplikaci - EUNIC App. Ta nabízí každému zájemci o kulturní dění v Praze zdarma kompletní informační servis o akcích předních 15 institucí a velvyslanectví jako Francouzský institut v Praze, Goethe-Institut, Portugalské centrum – Camões IP, Italský kulturní institut a mnoha dalších.

Česko-polská studentská exkurze po památkách Broumovska a Dolního Slezska

Česko-polská studentská exkurze po památkách Broumovska a Dolního SlezskaÚstav dějin umění AV ČR, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego a sdružení Omnium ve spolupráci s Římskokatolickou farností v Broumově uspořádaly ve dne 19. – 24. října 2014 česko-polskou studentskou exkurzi po památkách Broumovska, Dolního Slezska a Kladska s cílem poznání duchovních, kulturních a uměleckých center těchto regionů.

Vernisáž Fotoexpedice 2014

Vernisáž Fotoexpedice 2014FotoInstitut.cz pořádá vernisáž fotografií FotoExpedic 2014 a uvidíte na ní fotografie z Ladakhu, Islandu, USA, Helgolandu, Japonska či Toskánska od účastníků.

Svatopluk, kníže velkomoravský Příběh o vládcích Velké Moravy

Svatopluk, kníže velkomoravský Příběh o vládcích Velké MoravyPrávě tento rok uběhlo 1120 let od úmrtí krále Svatopluka, který patřil k vládcům Velké Moravy. Vládl na Velké Moravě v letech 870-894. Během vlády obhájil nezávislost své říše a dovedl Velkou Moravu na vrchol mocenského rozmachu. 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
31
1