Aktuality

Betlémské zvonění v Betlémské kapli

 
 
Betlémské zvonění v Betlémské kapli do 4. ledna roku 2015 můžete navštívit vánoční výstavu v podzemních prostorách Betlémské kaple.

30 000 km na kole a víc jak 550 dní na cestách

30 000 km na kole a víc jak 550 dní na cestách Cesta okolo světa na kole, 27 zemí a přes 18 měsíců na cestách. Zdá se vám to nereálné? Pro Karola Voltemára – cyklistu, cestovatele a konzultanta  internetového  marketingu ze Slovenska, to je realita. V rámci jeho cestovatelského projektu World Bike Travel jel z Evropy až na kraj Asie, křížem přes Austrálii.

Kultura v kapse. Řekni si o kulturu s novou mobilní aplikací EUNIC App!

Kultura v kapse. Řekni si o kulturu s novou mobilní aplikací EUNIC App! Sdružení EUNIC ČR, kulturní instituce zemí Evropské unie, právě spouští společnou mobilní aplikaci - EUNIC App. Ta nabízí každému zájemci o kulturní dění v Praze zdarma kompletní informační servis o akcích předních 15 institucí a velvyslanectví jako Francouzský institut v Praze, Goethe-Institut, Portugalské centrum – Camões IP, Italský kulturní institut a mnoha dalších.

Česko-polská studentská exkurze po památkách Broumovska a Dolního Slezska

Česko-polská studentská exkurze po památkách Broumovska a Dolního SlezskaÚstav dějin umění AV ČR, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego a sdružení Omnium ve spolupráci s Římskokatolickou farností v Broumově uspořádaly ve dne 19. – 24. října 2014 česko-polskou studentskou exkurzi po památkách Broumovska, Dolního Slezska a Kladska s cílem poznání duchovních, kulturních a uměleckých center těchto regionů.

Vernisáž Fotoexpedice 2014

Vernisáž Fotoexpedice 2014FotoInstitut.cz pořádá vernisáž fotografií FotoExpedic 2014 a uvidíte na ní fotografie z Ladakhu, Islandu, USA, Helgolandu, Japonska či Toskánska od účastníků.

Svatopluk, kníže velkomoravský Příběh o vládcích Velké Moravy

Svatopluk, kníže velkomoravský Příběh o vládcích Velké MoravyPrávě tento rok uběhlo 1120 let od úmrtí krále Svatopluka, který patřil k vládcům Velké Moravy. Vládl na Velké Moravě v letech 870-894. Během vlády obhájil nezávislost své říše a dovedl Velkou Moravu na vrchol mocenského rozmachu. 

GEOFUN – hra, co svět neviděl…

GeoFunGEOFUN je geolokační hra nové generace určená pro chytré telefony. Právě technická vyspělost chytrých telefonů umožnila vznik této zcela unikátní virtuální hry. GEOFUN si lze vyzkoušet v Praze, v Brně, Ostravě, Karlových Varech a na mnoha dalších zajímavých místech naší republiky.

Startuje Sportovní liga ZŠ o Pohár ministra školství

Sportovní liga zZŠ o Pohár ministra školství 2014Vydat se nejen ve stopách hvězd českého i světového sportu, ale především si osvojit sport a pohyb jako součást pravidelných aktivit. Právě to nabídne žákům druhého stupně základních škol nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celé Ceské republiky „Sportovní liga základních škol o Pohár ministra školství“. Účastníci budou o tuto trofej soutěžit ve školním roce 2014/2015 v šesti sportovních odvětvích – atletice (Pohár Rozhlasu s Českou spořitelnou), minifotbalu, basketbalu, florbalu, volejbalu a házené.

Více sportu pro děti a mládež

více sportu pro děti amládežVýsledky průzkumů dětské obezity jasně naznačují, že je potřeba podpořit zdravý životní styl, jehož součástí je také pravidelný pohyb, u našich dětí a mládeže. Současnost s sebou nese negativa v podobě trávení volného času u počítače.

Podzimní FOTOEXPO 2014 si přece nemůžete nechat ujít!

mária švarbováDruhý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO zahájíme v sobotu 18.října 2014 v Národním domě na Vinohradech. Program veletrhu a festivalu současné fotografie jsme připravili tak, aby každý z vás zažil něco nového a nečekaného.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4