Přijímací řízení na VŠ

Národní srovnávací zkoušky

Některé vysoké školy jako jednu nebo jedinou podmínku pro přijatí vyžadují Národní srovnávací zkoušky (NSZ), které pořádá společnost SCIO. Každá fakulta má svoje konkrétné požadavky na podmínky v účasti na NSZ.

Videonávod: Jak se dostat na nejžádanější obory?


Čekají vás přijímačky a jste zahlceni informacemi?

Přihláška na VŠ a VOŠ - jak ji vyplnit?


Koncem února většina vysokých a vyšších odborných škol uzavře přijímání přihlášek k bakalářskému a magosterskému studiu. O přesném termínu se ale raději informujte na studijním oddělení vámi vybrané školy nebo fakulty. 

Zvládněte ústní zkoušení


Ústní zkoušení je pro většinu studentů noční můrou. Ale být nemusí. Pokud se na zkoušení efektivně připravíte, tak můžete i zazářit.

Přijímací zkouška na VŠ - začněte se připravovat včas


Mohlo by se zdát, že do přijímaček na vysokou je času dost, ale nenechte se zmást. Uteče to jako voda. K určité disciplíně učení vás však může domutit třeba přípravný kurz.

Nultý ročník - jedna z možností pro nepřijaté


Nultý ročník je obecný pojem zahrnující všechny přípravné kurzy k přijímačkám, ale i k následnému studiu vybraného oboru na vysoké škole. Tato příprava se může odehrávat buď přímo na půdě školy, na niž by se chtěl účastník kurzu v budoucnu přihlásit, nebo v rámci některého z komerčních kurzů vzdělávacích agentur. Nabídka nultých ročníků je dnes opravdu široká.

Klady a zápory nultých ročníků


Nedostali jste se na vysokou školu a nevíte, co podniknout v době do dalších přijímacích zkoušek?

Odvolání na VŠ - nepřijetí ke studiu - žádost o přezkoumání rozhodnutí


Pro mnoho nepřijatých je velkou nadějí takzvané odvolání, podle vysokoškolského zákona nazývané přezkumné řízení. Žádost o přezkum rozhodnutí o nepřijetí ke studiu je nutné podat děkanovi fakulty nejpozději do 30 dnů od doručení záporného vyrozumění. Zmeškání lhůty promíjejí fakulty pouze z velmi závažných důvodů. Rozhodnutí o přezkumném řízení se školy snaží doručit také nejdéle do 30 dnů, přestože jim zákon žádnou lhůtu nestanovuje.

Nepodceňte přípravu na ústní pohovor u přijímaček!


Server vysokeskoly.cz uvádí několik zásad, kterých je dobré se držet při přípravě na ústní pohovor u přijímacích zkoušek na vysokou školu. V následujícím článku naleznete stručný přehled rad a doporučení, jak se na něj co nejlépe připravit.

Co dělat, když jsem se nedostal na VŠ?

Stává se, že člověk z různých důvodů nezvládne podat přihlášku na svůj vyhlédnutý obor, na poslední chvíli změní názor a rozhodne se, že by chtěl směřovat svůj život jiným směrem nebo neuspěje v přijímacím řízení. V každém případě není třeba zoufat, existuje mnoho možností, jak situaci řešit.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2