Přijímací řízení na VŠ

Národní srovnávací zkoušky

Některé vysoké školy jako jednu nebo jedinou podmínku pro přijatí vyžadují Národní srovnávací zkoušky (NSZ), které pořádá společnost SCIO. Každá fakulta má svoje konkrétné požadavky na podmínky v účasti na NSZ.

Některé vysoké školy stále ještě přijímají přihlášky ke studiu

Některé vysoké školy stále ještě přijímají přihlášky ke studiuNepřijali vás na VŠ nebo jste ještě nepodali přihlášku? Nezoufejte, některé školy stále ještě přijímají ke studiu.

Jihočeská univerzita nabízí nový studijní program - Mechatronika

Mechatronika nově na JČUJihočeská univerzita v Českých Budějovicích společně ve spolupráci s ČVUT v Praze otevírá nový studijní obor Mechatronika.

Videonávod: Jak se dostat na nejžádanější obory?

Jak na vysokou školu?Čekají vás přijímačky a jste zahlceni informacemi?

Další kolo přípravy na VŠ - semestrální kurzy

Semestrální kurzyMáte již vybranou vysokou školu a chcete uspět u přijímacího řízení? Zde Vám poradí, jak na to, aby byla příprava  správná a efektivní!

Přihláška na VŠ a VOŠ - jak ji vyplnit?

Přihláška ke studiuKoncem února většina vysokých a vyšších odborných škol uzavře přijímání přihlášek k bakalářskému a magosterskému studiu. O přesném termínu se ale raději informujte na studijním oddělení vámi vybrané školy nebo fakulty. 

Nové obory na ČZU

ČČeská zemědělská univerzitaeská zemědělská univerzita v půli prosince ofciálně odstartovala příjem přihlášek ke studiu. ty je možné zasílat do 31. března 2014. 

Zvládněte ústní zkoušení

ZkoušeníÚstní zkoušení je pro většinu studentů noční můrou. Ale být nemusí. Pokud se na zkoušení efektivně připravíte, tak můžete i zazářit.

Přijímací zkouška na VŠ - začněte se připravovat včas

Ilustrační fotoMohlo by se zdát, že do přijímaček na vysokou je času dost, ale nenechte se zmást. Uteče to jako voda. K určité disciplíně učení vás však může domutit třeba přípravný kurz.

Klady a zápory nultých ročníků

ilustrační fotoNedostali jste se na vysokou školu a nevíte, co podniknout v době do dalších přijímacích zkoušek?

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31