Výzkum, úspěchy

Byly objeveny nové obyvatelné planety, za podpory MŠMT ČR

trappist-1 planety

Lidstvo nyní může upínat své naděje mnohem dále než k Marsu či měsíci Europa, až bude za několik stovek či tisíc let přemýšlet o své nové domovině. Astronomové - i za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy - objevili ve slunečním systému Trappist-1 sedm nových obyvatelných planet!

Úspěch českých studentek na mezinárodní soutěži EUCYS 2015

EUCYS 2015Ve dnech 17. – 22. září se v Miláně uskutečnil 27. ročník mezinárodní soutěže European Union Contest for Young Scientists (soutěž nejúspěšnějších projektů mladých vědců).

Podnikavou hlavu vyhrál autor mobilní aplikace, která pomáhá lidem seznamovat se

Podnikavá Hlava 2015Vítězem šestého ročníku soutěže Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP) v Olomouci, se stal softwarový analytik Michal Šnajdar z Olomouce.

Vítězkou Zlatého Ámose se stala Hana Pacíková

Zlatý Ámos 2014Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek v pátek 27. března korunoval vítězku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos 2014. Stala se jím Hana Pacíková z Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Holešově.

Prestižní soutěž studentů ACM SPY 2014 zná svého vítěze

Prestižní soutěž studentů ACM SPY 2014 zná svého vítězePátý ročník soutěže Czech ACM Chapter & Slovakia ACM ChapterStudent Project of the Year (ACM SPY), jediné oficiální soutěže o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií, vyvrcholil včera finálovým kláním, ze kterého vzešel letošní vítez. Stal se jím Jakub Sochor z Fakulty informačních technologií Vysokého technického učení v Brně, který se ve své diplomové práci věnoval analýze dopravy z videa. Kromě vítězství si odnesl také peněžitou cenu ve výši 1000 euro.

Vynikající studenti převzali Cenu ministra školství

Vynikající studenti převzali Cenu ministra školstvíV sále Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského se 18. listopadu 2014 rozdávaly Ceny ministra školství pro vynikající studenty a jejich mimořádné činy v roce 2014. Ceny předal náměstek ministra pro vysoké školství a výzkum Jaromír Veber.

Mladí čeští astronomové získali v Kyrgyzstánu stříbro a bronz

Mladí čeští astronomové získali v Kyrgyzstánu stříbro a bronzČeský tým přivezl z XIX. Mezinárodní astronomické olympiády (XIX. IAO) v Biškeku a Cholpon-Ata (Kyrgyzstán, 12. – 21. října) stříbrnou a bronzovou medaili.

Čeští studenti svými vědomostmi opět zazářili

Čeští studenti svými vědomostmi opět zazářiliPo letošním květnovém mimořádném úspěchu studentů v kalifornském Los Angeles na soutěži INTEL ISEF si čeští studenti svůj úspěch zopakovali! Tentokrát na soutěži mladých vědců EUCYS ve Varšavě. Sice to zpočátku vypadalo, že naši mladí badatelé jsou se svými projekty trochu mimo hlavní zájem porotců a účastníků a jen těžko budou konkurovat všem těm pohybujícím se robotům a lesklým obrazovkám. Nakonec všechny tři projekty získaly výborné ocenění.

Informace k evropskému výzkumnému prostoru na webu MŠMT

Na internetových stránkách MŠMT jsou v sekci Výzkum a vývoj zveřejněny články s informacemi k rámcovému programu EU pro výzkum a inovace Horizont 2020 a k dalším tématům, které se vztahují k Evropskému výzkumnému prostoru.

Česká republika se stala součástí evropské výzkumné sítě ECRIN-ERIC

České republice se stala šestou zemí spojující evropskou výzkumnou síť ECRIN-ERIC ( European Clinical Research Infrastructure Network) tím, že jí byl přiznán statut pozorovatele.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4