Studium SŠ a VŠ v jednotlivých státech

Jak se dostat na střední školu v USA? Poradíme, na co si dát pozor

|

Studentky střední školy v roli roztleskávačekZažít středoškolský ples, zápas školního týmu amerického fotbalu, podívat se na zajímavá místa a poznat nové přátele... Studium na střední škole v USA je snem mnoha středoškoláků. A dnes už to není sen nereálný. Není důvod, proč některou z amerických “high schools” nestudovat. A my vám poradíme, na co si dát při výběru a zařizování zahraničního studentského pobytu pozor.

Studium na VŠ v USA - seminář

|

Pokud chcete získat základní přehled o možnostech studia na vysoké škole v USA navštivte seminář v Poradenském centru Fullbrightovy komise.

Jazykové kurzy v Anglii

kurz v Anglii!?Přemýšlíte o zdokonalení jazyka? Dospěli jste k závěru, že nejefektivnější formou je pobyt za hranicemi všedních dní? Toužíte po lektorovi, který ví, co dělá, má certifikaci pro výuku jazyka? Podívejte se na možnost studia v Anglii!

Studium v Austrálii - co to obnáší?

studium v Austrálii

Chcete vyjet za studiem do Austrálie? Zajímá vás cena studia? Jaké jsou životní náklady v této zemi? Agentura Studyline přehledně zpracovala téma studijního pobytu v Austrálii se všemi souvisejícími oblastmi každodenního australského působení.

Americký fond nabízí stipendia pro pobyt v USA

Americký fond (American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies - AFCSL) je jednou z organizací zastřešených BBLA, která poskytuje budoucím leaderům z České republiky a Slovenské republiky profesionální training na amerických univerzitách a praxi ve špičkových amerických organizacích.

Ideální časový plán - příprava studia v USA

|

Fulbrightova komisePoradenské centrum Fulbrightovy komise sestavilo ideální časový harmonogram kroků vedoucích ke studiu na prestižní americké college, které také nabízí nejlepší stipendia. Plán se týká středoškoláků, kteří v USA chtějí začít studovat první stupeň vysokoškolského studia, tzv. undergraduate, vedoucí k titulu bakaláře. Tento stupeň je základním americkým vysokoškolským vzděláním a nutným předpokladem pro navazující magisterské nebo doktorské studium v USA.

Stipendium nadace "Erinnerung, Verantwortung und Zukunft"

Humboldt-Universität Berlin rozděluje na rok 2009/2010 30 stipendií z finančních prostředků nadace "Erinnerung, Verantwortung und Zukunft" (Vzpomínka, zodpovědnost a budoucnost). Nabízí pro studující roční pobyt na Humboldt-Universität Berlin nebo jiných partnerských univerzitách v Berlíně - Freie Universität Berlin, Technische Universität Berlin, Universität der Künste Berlin und Fachhochschule für Wirtschaft Berlin.

Studium v USA bezplatně

|

Nemůžete si dovolit platit drahé školné na prestižních amerických "college"? Už osm z nich vaše finanční situace nezajímá a pokud se už rozhodnou vás přijmout, poskytnou vám veškeré nutné dofinancování. Jelikož si mohou dovolit být při přijímacím řízení "slepé" k vaší schopnosti studium hradit, říká se tomuto postupu "need-blind admission".

Stipendijní program Humphrey Fellowship

|

Stipendijní program Humphrey Fellowship je zaměřen na rozšíření znalostí a odborných zkušeností pro zájemce uprostřed profesní dráhy, činných ve veřejném i soukromém sektoru. Program trvá deset měsíců; umožňuje studium na vybrané americké univerzitě, kam jsou účastníci programu umisťováni podle svého profesního zaměření, program však nevede k získání akademické hodnosti. Klíčovou součástí programu je rovněž získání dalších profesních zkušeností.

Fulbright newsletter

|
Fulbright

Komise J.W. Fulbrighta právě zavedla novou službu pro zájemce o studium v USA. Na stránce www.fulbright.cz/newsletter/index.shtml si můžete objednat pravidelné zasílání e-mailu s aktuálními informacemi týkající se Fulbrightova programu, aktivit Fulbrightovy komise a vzdělávacích výměn s USA. A to formou pravidelného zasílání výpisu novinek z titulní stránky http://www.fulbright.cz.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
1
2
3
4