Životní styl

Česko předběhlo USA, ukazuje žebříček. Kde se nejlíp žije?

Index společenského rozvoje patří k nejznámějším alternativám HDP. Nechce hodnotit čistě ekonomické ukazatele, ale zaměřuje se na skutečnou kvalitu života.

Toyota se chystá postavit solární auto, které může běžet navždy

Společnost Toyota Motor Corp. se spojila s Sharp Corp. a Japonskou organizací pro rozvoj nových energetických a průmyslových technologií s cílem vytvořit auto, které by mohlo běžet navždy.

Vědci zjistili, že si kočky vytvářejí k lidem stejné pouto jako psi

Kočky mají pověst nezávislosti a odtažitosti. Studie způsobu, jakým domácí kočky reagují na své pečovatele, však naznačuje, že jejich socio-kognitivní schopnosti a hloubka jejich pouta k majitelům byly podceňovány. Zjištění ukazují, že si kočky stejně jako psi vytvářejí blízké vztahy s pečovateli.

Dnes je Mezinárodní den seniorů!

Od roku 1990 se každoročně 1. října slaví Mezinárodní den seniorů. Složení světové populace se výrazně mění. V letech 1950 – 2010 se průměrná délka života zvýšila ze 48 let na 68 let.

Dětem chybí kontakt s přírodou. Na lepší zázemí pro venkovní výuku půjde čtvrt miliardy

Proměnit školní areál na zázemí vhodné pro venkovní výuku a posílit vztah dětí k přírodě umožní školám, školkám a dalším organizacím nově vyhlášená dotační výzva Ministerstva životního prostředí.

Londýnský marathon zavedl místo plastových lahví jedlé kapsle

Londýnský marathon nabídl běžcům jedlé kapsle z mořských řas jako alternativu k plastovým lahvím.

Cestování a udržitelný rozvoj

Ať už cestujeme kvůli práci nebo potěšení, cestování je nedílnou součástí našeho života. Naše spotřební návyky však znamenají, že při každé cestě zanecháváme obrovské množství odpadu.

Zajímají vás přírodní vědy?

Jste zvídavý a to co se učíte ve škole vám nestačí? Je vám mezi 13 - 19 lety? Pravě teď máte možnost přihlásit se na některý z mnoha zajímavých kurzů a aktivit na webu www.talnet.cz.

Rostlinná strava může ovlivnit klimatické změny uvádí OSN

Odborníci OSN uvedli, že přechod na rostlinnou stravu může pomoci v boji proti změně klimatu.

Trvale udržitelný rozvoj - jaké jsou jeho cíle?

V roce 2015 přijalo mezinárodní společenství v rámci nové globální agendy udržitelného rozvoje soubor 17 cílů. Životní prostředí je základem každého z těchto cílů - od odstranění hladu až po snižování nerovností až po budování udržitelných komunit po celém světě.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
 
 
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
 
 
 
 
 
 
 
21
22
23
24
25
26
27
 
 
 
 
 
 
 
28
29
30
31
1
2
3