On-line pomocník pro překlad do znakové řeči

Znakový jazyk pro neslyšící není, jak si mylně mnoho lidí myslí, univerzální pro všechny jazyky. Liší se stát od státu. Na internetu se nyní objevily zajímavé stránky, jejichž posláním je právě zjednodušit překlad do různých znakových jazyků. Idea těchto stránek přišla ze Švédska již v roce 2005.

 

Tento on-line překladač je dostupný na stránce www.spreadthesign.com. Stránku může zdarma používat kdokoli, stačí do vyhledávacího pole zadat slovo  (ve zvoleném jazyce) a pak si můžete, kliknutím na konkrétní vlajku státu, prohlédnout vámi zadané slovo ve znakovém jazyce. V současnosti je do projektu zapojeno 11 států, do elektronické podoby je již převedeno cca 20 000 slov. 

Zdroj a více informací: www.spreadthesign.com

 

Poslední aktualizace: Tereza Komůrková, březen 2014

Komentáře

Dobrý den, jsme rádi, že se

Dobrý den, jsme rádi, že se Vám tento nápad líbí.

Spreadthesign je mezinárodní Leonardo da Vinci projekt, který je podporovám Evropskou komisí prostřednictvím programu švédského Mezinárodního úřadu pro vzdělávání a odbornou přípravu. 

Pokud máte nápady na doplnění, nebo Vám některá slova chybí, kontaktuje koordinátora pro Českou republiku na cz@spreadthesign.com.

Dobrý den, pokud se některé

Dobrý den, pokud se některé slovo nezobrazuje, kontaktujte prosím koordinátora tohoto projektu pro Českou republiku na tomto e-mailu: cz@spreadthesign.com.

Překladač

Dobrý den, 

překladač jsem zkoušela a funguje. Je potřeba zapsat hledané slovo do kolonky a poté kliknout na symbol české vlajky. V tu chvíli se spustí video. Možná byl nějaký výpadek. 

Problémy s překladačem?

Pokud překladač nefunguje, kontaktujte prosím zástupce Spreadthesign na emailu: 

cz@spreadthesign.com

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31