Podnikání jako cesta ze sociálního vyloučení

  Obecně prospěšná společnost GLE - česká pobočka londýnské firmy Greater London Enterprise představuje nový projekt „Podnikání jako cesta ze sociálního vyloučení", který je podpořen z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Praha - Adaptabilita (OPPA). Projekt je zaměřen na možnosti rozvoje podnikání rodičů s dětmi do 15 let, imigrantů a osob dlouhodobě nezaměstnaných žijících (popř. plánujících žít) déle než půl roku na území hlavního města Prahy. Projekt je realizován od 1. 12. 2008 do 31. 3. 2011 v kancelářích GLE o.p.s. v Křižíkově ulici v Praze 8.

Cílem projektu je zvýšit povědomí zmíněných cílových skupin i široké veřejnosti o podnikání jako cestě ze sociálního vyloučení, rozvíjet dovednosti potřebné k odstartování podnikání nebo samostatně výdělečné činnost. Dalším z cílů je využití zkušeností ze zahraničí (především z Velké Británie) a přenos dobré praxe z oblasti podpory podnikání znevýhodněných osob.

Zájemci mohou v projektu získat několik typů podpory. Jedná se o individuální poradenství s podnikatelským poradcem či informační školení a vzdělávací semináře. V rámci těchto aktivit, které jsou klientovi nabízeny podle jeho potřeb, je možnost využít podporu v těchto oblastech: poradenství, tvorba podnikatelského plánu, reklama, marketing, účetnictví a daně, osobní rozvoj, komunikační dovednosti, možnosti financování, právní základ a další. Všechny typy podpory jsou poskytovány zdarma a budou prováděny v češtině či angličtině proškolenými podnikatelskými poradci. Předpokládá se, že projekt bude pro klienty přínosem zejména v oblasti jejich integrace do společnosti, v obnovené důvěře ve vlastní schopnosti a dovednosti a v možnosti zjistit, co vše je potřeba k tomu, aby byl člověk „svým vlastním šéfem".

Partnery projektu jsou Poradna pro integraci a Centrum pro integraci cizinců, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oblasti práce s imigranty. Jejich role spočívá v informování imigrantů o projektu, v jejich náboru a ve zprostředkování kontaktu zájemců s GLE o.p.s .

Konzultace pro klienty budou poskytovány od března 2009. Na konzultaci se lze objednat telefonicky na číslech 773 697 875/876 nebo na emailové adrese poradenstvi@gle.co.uk.

Více informací o projektu získáte na www.gle.cz.

 

Zdroj: http://zpravodajstvi.ecn.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4