Pojistka na blbost Vás může zachránit od náhrady škody. Chybujete v práci?

Způsobíte-li, byť neúmyslně, škodu svému zaměstnavateli, je logické, že po vás bude požadovat její náhradu. Pokud si ale sjednáte pojištění odpovědnosti za škodu při výkonu povolání, může za vás náklady za nápravu škody uhradit pojišťovna. Roční pojistné se pohybuje v řádu stovek až několika tisíc korun, záleží na rizikovosti vašeho povolání i nastavených limitech plnění.

Při výkonu svého povolání jste neúmyslně způsobili škodu a zaměstnavatel po vás požaduje její náhradu. Podle zákoníku práce na to má právo, nejprve však musí nechat výši škody vyčíslit a oznámit vám ji zpravidla nejpozději do jednoho měsíce ode dne, kdy byla zjištěna jak škoda, tak odpovědnost konkrétního zaměstnance.

Jak nastavit limit pojistného plnění

Jednou z možností, zvlášť pokud používáte při své práci například drahý služební notebook či telefon, nebo jste třeba řidičem z povolání, jak se ochránit před povinností zaplatit případnou škodu ze své kapsy, může být sjednání pojištění odpovědnosti za škodu při výkonu povolání, též lidově řečené pojistky na blbost.

Počítejte se spoluúčastí

U všech produktů na trhu musíte při výplatě pojistného plnění počítat se spoluúčastí.

Pojistné i podle druhu práce

Pojistné se vypočítává podle různých faktorů. Vliv na jeho výši má především rizikovost povolání i místo výkonu povolání, zda se jedná o Česko, nebo zahraničí. Důležité je také to, s jakým zařízením zaměstnanec pracuje, tedy stroje a přístroje potřebné k práci včetně služebního vozu. Svou roli hraje pochopitelně výše limitu plnění a spoluúčasti.


Další informace k pojistce na blbost se dozvíte zde.

 

Vložila: J. Bezpalcová, říjen 2019

Zdroj: www.novinky.cz

Foto: www.pxhere.com

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2