Pozvánka na výstavu Olivera Blohma/ 8x10

Polarograph/ Oliver Blohm/ 8x10Zanedlouho se galerie Polagraph promění v místo s ještě nezaměnitelnější atmosférou než tomu bylo doposud. Chystáme totiž naprosto unikátní výstavu fotografií legendárního berlínského experimentátora Olivera Blohma. Vystavovaný soubor spojují magická čísla 8x10

Název výstavy je velice příhodný, protože v galerii Polagraph bude vystavena série portrétů nafocená na exkluzivní velkoformátový Polaroid 8x10 palců. Tento formát není příliš obvyklý a v našich končinách, jak jistě víte, se s ním pyšníme pouze my. Fotografie pořízené Polaroidem velikosti 8x10 palců budou v České republice vystaveny vůbec poprvé a Oliverova výstava v Polagraphu je tak naprosto unikátní. 

Černo-bílý portrétní svět tohoto mladého německého fotografa na vás dýchne svou střízlivou přímočarostí a určitě vás uhrane stejně tak jako nás. Dává přitom vyniknout všem charakteristikám tohoto jedinečného formátu, jako je fantastická hloubka, geniální ostrost v detailech či určité nedokonalosti způsobené chemickým procesem

Oliver Blohm pochází ze severo-německé vesničky, ale již několik let žije v Berlíně, kde právě dostudoval fotografii. Představili jsme vám ho už mnohokrát prostřednictvím jeho tvorby a před pár měsíci jsme ho dokonce navštívili v rámci PolaroidLoveMINITour. Oliver pracuje pro samotný Impossible a nafotil pro něj desítky propagačních snímků, testuje nové filmy a experimentuje se všemi druhy materiálů, a tak má v polaroidovém světě bezesporu velké zásluhy. Kdo se Polaroidu alespoň trošku věnuje, Oliverovy fotogafie velmi dobře zná.

Autor přijede ku příležitosti zahájení výstavy a osobně představí svoji tvorbu. Podělí se přitom o své bohaté zkušenosti s tímto jedinečným formátem, takže je rozhodně na co se těšit! 

Vernisáž se odehraje 30. září v 18 hodin v galerii Polagraph a Oliverovy fotografie zde budou vystaveny až do konce roku. 

Polagraph je malinkou a útulnou galerií, jež je zaměřena na instantní a klasickou fotografii a dává tak prostor autorům, kteří se těmito technikami zabývají. Má za sebou již několik úspěšných výstav českých i zahraničních autorů. Zároveň je Polagraph místem, kde se pořádají pravidelné fotografické besedy a workshopy, a proto by měl být jasným a oblíbeným cílem všech fotografických nadšenců.

 

Informace o výstavě naleznete na těchto stránkách:

www.polaroidlove.cz/8x10

www.polagraph.cz

www.oliverblohm.com

 Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1685565665000076/

 

 

 

Vložila: Tereza Komůrková, září 2015
Zdroj: TZ akce

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3