Praxe pro studenty/ky psychologie

spolu logo

Studujete psychologii a potřebujete praxi? Zapojte se do projektu SPOLU, který vytváří jedinečný prostor pro spolupráci studentů psychologie a medicíny, pacientů a zdravotnických profesionálů v psychiatrických zařízeních a v rámci služeb následné péče.

Projekt SPOLU nabízí studentům psychologie dobrovolnickou praxi ve vybraných psychiatrických zařízeních po celé ČR. Zpravidla se jedná o jednosemestrální dobrovolnou činnost. Studenti docházejí na konkrétní oddělení, kde zodpovídají za vedení některé z nabízených aktivit, po jejichž ukončení vypracovávají zápis určený zdravotnickému personálu. Standardem je přitom dodržování etických principů mlčenlivosti, anonymity pacientů a podobně. Případné nejasnosti je možné konzultovat na pravidelných supervizích zajišťovaných psychology nebo interních setkáních týmu SPOLařů.

Projekt vznikl v Brně roku 2012 jako studentská iniciativa, nyní spadá pod Spolek NUDZ, z.s., zřízeném  při Národním ústavu duševního zdraví. Jedná se o inovativní a v Evropě ojedinělý koncept navazující na připravovanou reformu psychiatrické péče v tuzemsku.

Studenti psychologie a medicíny organizují rozmanité volnočasové aktivity pro hospitalizované pacienty i pacienty , kteří využívají služeb následné péče. Studenti také neopomíjejí „léčbu slovem“ v rámci individuálních setkání. Tím výrazně pomáhají zkvalitňovat trávení volného času pacientů, dodávají jim víru ve vlastní schopnosti, zvyšují naděje na jejich zotavení a návrat do běžného pracovního i rodinného života. Studenti mají v rámci Projektu SPOLU šanci získat cennou praxi a zvyšovat své profesní dovednosti a zaměstnavatelnost. Zároveň pracují pod dohledem zdravotnických profesionálů, se kterými sdílí společný cíl, a to zvyšování standardu psychiatrické péče.

Studenti si mohou vybrat, na základě předchozích zkušeností a ročníku studia, působení v jednom až dvou z následujících týmů:

  • Klinický tým
  • Volnočasový tým
  • Pomocný tým


Informace o jednotlivých týmech najdete zde.

Chcete se zapojit?

Je potřeba být studentem psychologie na některé z českých vysokých škol. V současné době probíhá registrace přes Facebook, v brzké době již bude přes interní rozhraní na webu. Každá z poboček má svá specifika, a to i v rámci jednotlivých zařízeních. Podrobnosti se dozvíte po vstupu mezi SPOLU-ČEKATELE, kde najdete další informace o tom, jak se stát aktivním dobrovolníkem.

 

SPOLU-ČEKATELÉ BRNO

SPOLU-ČEKATELÉ ČESKÉ BUDĚJOVICE

SPOLU-ČEKATELÉ OLOMOUC

SPOLU-ČEKATELÉ OSTRAVA

SPOLU-ČEKATELÉ PRAHA 


Zdroj: www.projektspolu.cz

Vložila: B.Bieliková, listopad 2019

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3