Přehled nejbližších termínů testování nadaných dětí i dospělých jedinců v České republice

Chtěli jste si někdy změřit své IQ? Ať jste dítě (od 5 let) či dospělý, máte jedinečnou možnost nechat se otestovat pomocí vstupního testu, a to hned v několika městech ČR!

 

 

V tuto chvíli jsou k dispozici termíny od září 2019 do dubna 2020 a můžete se zúčastnit po předchozím vyplnění přihlášky k dané akci na webových stránkách Mensy hned v několika městech ČR: v Praze, Brně, ve Vsetíně, v Liberci, Pardubicích, Lánově, Ostravě-Zábřehu, v Plzni, v Olomouci, v Ostravě-Dubině, v Raškovicích, Hradci Králové, v Bystřici, v Ostravě, v Libouchci, v Ústí n. Labem, v Chocni, v Mladé Boleslavi, v Trutnově (jednotlivé termíny naleznete zde). Podívejte se také na seznam testujících (testující, kteří jsou oprávněni testovat děti od 5 let i dospělé).

Mensa je mezinárodní organizace sdružující lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace, má přes 130.000 členů ve sto zemích světa. Mensa ČR nabízí svým 5.000 členům i veřejnosti intelektuální stimulaci prostřednictvím zájmových skupin, místních i celostátních setkání, přednášek, exkurzí a především přátelského prostředí.

Mensa ČR vydává časopis, je zřizovatelem gymnázia pro nadané děti v Praze, podporuje rozvoj nadaných dětí po celé republice, realizuje soutěž Logická olympiáda, projekt Mensa NTC pro školky, zřizuje Kluby nadaných dětí, provádí testování IQ veřejnosti.

 

Při přihlášení se na testování si zároveň vyberete formu zaslání výsledků (poštou nebo elektronicky – zde je nutné ověřit email jako platný). Při přihlášce je potřeba sledovat, jestli je testování určeno pouze dospělým nebo jestli můžete na testování přihlásit i děti od jakého věku.


V nabídce jsou tři různé organizační modely testování, ale vždy se jedná o stejný typ testu:

TESTOVÁNÍ URČENÉ PRO VEŘEJNOST

-          nejčastěji využívaná forma. Na vyhlášený termín je nutné se přihlásit elektronickou cestou. Ceny jsou stanoveny podle věku – viz níže.

ŠKOLNÍ TESTOVÁNÍ

-          probíhají většinou v dopoledních hodinách na jednotlivých školách. Testování je vždy předem připraveno ve spolupráci s vedením školy a je určeno VÝHRADNĚ ŽÁKŮM A ZAMĚSTNANCŮM TÉTO KONKRÉTNÍ ŠKOLY. Z organizačních důvodů není možné na toto testování zvát veřejnost. Cena testování je zde snížena na 150,- Kč/os.

INDIVIDUÁLNÍ TESTOVÁNÍ

-          pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou být testováni společně s dalšími zájemci nebo jim nevyhovují vypsané termíny testování pro veřejnost. Testování je nutné předem telefonicky dohodnout s testujícím v daném regionu. Individuálně mohou být testovány maximálně dvě osoby současně. Cena tohoto testování je stanovena na 600,- Kč bez ohledu na věk testovaného. Testující je povinen vždy vydat doklad o zaplacení.

 

Vstupní test pro dospělé (věk 14+):

  • čistý čas testu 40 minut + instruktáž
  • cena dospělý 300 Kč
  • cena studenti denního studia do 26 let 200 Kč

 

Vstupní test pro děti (věk 9-13)

  • čistý čas testu 30 minut + instruktáž
  • cena 200 Kč

 

Vstupní test pro děti (věk 5-8)

  • čistý maximální čas testu 20 minut
  • test je obrázkový, děti nemusí umět číst ani psát
  • cena 200 Kč

Vyzkoušejte si také cvičný IQ test připravený Mensou ČR – vyzkoušejte si, zda máte na to, být členem Mensy. Pokud obdržíte výsledek IQ nad 130, získáte slevu na 50 Kč na oficiální testování Mensy ČR, která probíhají v mnoha městech ČR. IQ test je sestavený z 30 otázek, přičemž doba na jeho vypracování činí 25 minut. Nejlepší výsledek lze podat pouze při plné koncentraci a zajištění dalších příznivých podmínek. Vyhodnocení testu je zpoplatněno jednou premium sms v ceně 99 Kč.

Podívejte se také na video z dílny DVTV (host Daniely Drtinové: Karel Kostka, muž s IQ 206 a mj. zakladatel jedné z prvních soukromých středních škol v Česku).

 

Zdroj: www.mensa.cz, casopis.mensa.czvideo.aktualne.cz/dvtv

Vložila: Lucie Turzová, září 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2