Projekt Sociální integrace pomůže lidem na hraně existence

Cílem projektu, jehož realizace přijde na více než dvacet miliónů korun, je pomoci řešit situaci sociálně vyloučených lidí na Jesenicku, kteří žijí v dlouhodobé chudobě.

Městu Jeseník již byla za tímto účelem přidělena dotace z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

„V jesenickém regionu žije velký počet osob, které se nějakým způsobem potýkají s nezaměstnaností, bezdomovectvím, zadlužeností anebo různými druhy závislostí. Jedná se především o osoby takzvaně žijící v sociálním vyloučení, ale tyto problémy se netýkají zdaleka jen jich. A náš projekt usiluje o řešení uvedených problémů,“ říká jeho koordinátorka Martina Mařáková s tím, že projekt zajistí dostatek fungujících služeb, které zmírní uvedené problémy a přispějí ke snížení počtu všech negativních jevů, s nimiž se obyvatelé potýkají.

Projekt pomůže omezit kriminalitu

Jedná se především o práci s dětmi a mládeží, a to jak přímo v terénu, tak i v rámci nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Smyslem je motivovat je a zapojit do realizovaných aktivit, nabídnout cílové skupině smysluplné trávení volného času a tím minimalizovat negativní sociálně-patologické jevy (potulku, kriminalitu a výtržnictví).

Významnou částí projektu je i zajištění pracovního a hlavně dluhového poradenství jednotlivcům i rodinám. „Situaci těchto lidí pomůže zlepšit právě systematická pomoc a sociální práce. Ukazuje se to na příkladu řady dalších zemí. Není možné nechat je napospas jejich osudům a čekat, až se sami postaví na vlastní nohy,“ upozorňuje Mařáková.

 

Autor: Petr Marek, Právo

Vydáno: 17. 08. 2011

Vložila: Bc. Natalie Jogheeová, DiS, srpen 2011

Zdroj: http://www.novinky.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
1
2