První dětská vědecká konference proběhne již tento týden

ilustrační fotoPrvní dětská vědecká konference, která proběhne ve dnech 21. až 22. června 2012, se setkává s mimořádným ohlasem, jak je uvedeno na webu MŠMT. Více než 80 malých vědců ze všech koutů České republiky, představí své projekty za účasti náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy Ivana Wilhelma. Konferenci pořádá MŠMT, v rámci projektu Podpora technických a přírodovědných oborů (PTPO).

Konference kopíruje tradiční koncepci vědeckých konferencí a kongresů, jen je přizpůsobena dětským účastníkům. Děti tak zažijí atmosféru skutečných konferencí, od setkání s opravdovými odborníky, seznámení s kamarády se stejnými zájmy, prezentací svých poznatků před publikem až po speciální visačky a kakao breaky.

Akci zahájí a malé vědce přivítá náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. Ing. Ivan Wilhelm, CSc.

Konference je pro děti vě věku od 10 do 15 let, které se zúčastní na základě registrace svých projektů z oblastí Vědy o Zemi, Živá příroda nebo Hi-tech a chemie. V prostorách Národní technické knihovny v pražských Dejvicích pak představí svá témata formou přednášek nebo prezentačních plakátů, a to jako jednotlivci nebo až čtyřčlenné týmy.

Kromě odborného programu čekají na děti i hry a speciální exkurze, jako například krmení lemurů v Zoo Praha doplněné odborným výkladem, návštěva stájí studentských formulí ČVUT nebo exkurze do Geofyzikálního ústavu AV ČR.  Účastníci budou spát v blízkosti univerzitního kampusu a okusí tak i něco ze života vysokoškolských studentů.

Vítězné příspěvky budou vybrány samotnými účastníky v každé oblasti (Vědy o Zemi, Živá příroda, Hi-tech a chemie).  Nejlepší autor/autoři získají jako hlavní cenu „Den s vědcem“. Budou tak moci strávit jeden den v profesionální laboratoři nebo výzkumném terénu. Budou tak pomáhat při opravdové vědecké práci a stanou se součástí skutečného vědeckého týmu.

1. dětská vědecká konference vznikla v rámci projektu IPN PTPO (Podpora přírodovědných a technických oborů). Jejím hlavním cílem je zprostředkovat dětem jedinečné zážitky z vědeckého prostředí a motivovat je tak k dalšímu studiu přírodovědných a technických oborů.

Partnery konference jsou Geofyzikální ústav AV ČR, ZOO Praha, České vysoké učení technické, Fakulta tělesné výchovy a sportu a Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Více informací, včetně podrobného programu, naleznete na www.generacey.cz .

 

Vložila: Barbora Folaufová, červen 2012
Zdroj: www.msmt.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1