První právní pomoc

PPP

Nevíte si rady v právní oblasti, ale v dané situaci nechcete platit spoustu peněz za konzultaci právníkovi? Možná je tu pro vás řešení.

Právnický spolek Juristi složený ze studentů Právnické fakulty UK vede již několik let projekt PPP (první právní pomoc). Ten funguje jednoduše tak, že se tazatelé se svými právními dotazy mohou obrátit písemně či mailem na řešitele z řad studentů. Právě od nich se jim pak dostane odpovědi popřípadě rady týkající se jejich záležitosti. Řešitelé se takto snaží pomoci lidem s právními problémy a tím se zároveň učí používat své teoretické znalosti v praxi. Pozor! Nejedná se však o stejně kvalifikovanou právní pomoc, jakou byste získali u atestovaného odborníka. Spolek Juristi na svých webových stránkách o PPP projektu uvádí: “...smyslem studentské poradny však není nahrazování profesionálních placených právních služeb poskytovaných zejména advokáty...z toho důvodu nejsou také v rámci projektu poskytovány osobní konzultace, není přebíráno právní zastoupení tazatelů před soudy a správními orgány, nejsou vyhotovována podání pro tyto instituce, ani nejsou řešeny některé typy dotazů...” Zkratka “PPP” (první právní pomoc) je tak vcelku vystihujícím názvem projektu. Dotazy je možné posílat na mailovou adresu: ppp@juristi.cz, v případě papírové formy je pak můžete odevzdat na podatelně Právnické fakulty UK.


Pokud vás projekt zaujal či dokonce zamýšlíte jeho služby využít, určitě si předem nastudujte podrobnější informace na webových stránkách: http://www.juristi.cz/ppp/, kde vše o projektu naleznete přehledně popsané a vysvětlené.

Vložila: Simona Fialová, srpen 2019
Zdroj: http://www.juristi.cz/ppp/

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2